Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Gülşen Aydın "gökkuşağım"

http://blog.milliyet.com.tr/gokkusagim

20 Ekim '07

 
Kategori
Okul Öncesi
Okunma Sayısı
2631
 

İzmir Evcil Hayvan Fuarı

İzmir Evcil Hayvan Fuarı
 

Okulumuzda bu ayki gezi programımıza, hayvanları koruma haftası dolayısı ile “Pet Show 2007 10. Evcil Hayvan Fuarı”nı aldık.

Çocuklara gideceğimiz geziden ve içeriğinden bahsettiğimizde çok heyecanlandılar.

Efor Fuarcılık tarafından düzenlenen 10. İzmir Evcil Hayvan Fuarı (Pet Show 2007) 18 Ekim perşembe günü açıldı. Fuarda evcil hayvanlar, aksesuarları, hayvanların beslenme, sağlık, bakım ve tıbbi tedavi ürünleri sergileniyor.

Çocuklarla birlikte çok keyifli bir gezi oldu. Dikkatlerini en çok akvaryumlar ve renkli balıklar çekti. Fil balıklarını, Japon balıklarını, su kaplumbağalarını bayağı bir yakından incelediler.

Yavru köpekleri çok sevdiler. Sıkılmadan hiçbir standı es geçmeden baktılar, sevdiler, mıncıkladılar.

Sasalı Doğal Yaşam Standındaki 17 kg’lık boğa yılanını uzun bir süre seyrettiler. Sorular sorup, ilginç yorumlarda bulundular.

Bu gezimizde Konak belediyesinin hayvanların korunması ve hayvan sevgisinin yaygınlaştırılması konusunda yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini, Hayvan hastanesinde her hafta çocuklara ve öğrencilere yönelik eğitim verildiğini, gerçekleştirilen etkinliklerle çocuklara bir yandan hayvan sevgisini aşılarken bir yandan da hayvanlara nasıl davranılması gerektiği konusunda eğitim verildiğini öğrendik.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sasalı’da 588 hektarlık doğal yaşam parkı açacaklarını, burada hayvanların kendi doğal ortamlarında yaşayacaklarını öğrendik. Ayrıca Belediye veterinerinin ilgili konuda bilgi vermesiyle barınaklardan ailelerin ücretsiz hayvan sahibi olabileceklerini ve barınakları da çocuklarımızla gezebileceğimizi söyledi. Ayrıca ailelerin bu barınaklara ulaşabilmesi için haftanın belli bir günü belediyenin ücretsiz otobüs tahsis etmesi de, hayvanları koruma konusundaki hassasiyetleri de bizi mutlu etti.

Beni en çok sevindiren çocuklarımızın hiçbiri korkutulmamıştı. Boğa yılanı dâhil hepsini yakından incelemekten çekinmediler. Verdiğimiz bilgileri can kulağıyla dinleyip sorular sordular. Okula döndüklerinde eve gidip biran evvel gördüklerini anne babalarına anlatma heyecanı vardı içlerinde.

Hayvan severlerin ve çocuklu ailelerin hafta sonu programlarına alabilecekleri keyifli bir etkinlik.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 73
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 998
Kayıt tarihi
: 30.05.07
 
 

Sekiz yıldır anaokulu ve etüt merkezi işletmekteyim, yaptığım işin dünyanın en keyifli işlerinden bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster