Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ağustos '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
422
 

İzmir fuarı

İzmir fuarı
 

fuardan görüntü


Canım İzmirimin güzel Uluslararası fuarı.. 28.08.2009 da tekrar açılıyor. O kadar kalabalık olur ki biz İzmir liler dahi izdiham yaşarız. Eeeeee bu ilgiyi fazlasıyla hak ediyor. Spordan sanata, çocuk kulüplerinden çarşılara kadar ne tür etkinlik arasanız bulursunuz. Hatta herkes okul alışverişini bile fuarımızdan yapar.
Ne zaman gitsem çocukluğuma dönerim orada. Babam orada bir gazinonun işletmecisiydi. Her gece çok güzel düğünler programlar olurdu. Gündüz de gazino boşken alırdım mikrofonu elime şarkı söylerdim. Babam şarkıcı olcam diye kızardı. Koşar oynardım fuarın her köşesinde.

Hele bir gölü ve kuğuları vardır ki ; binmek için uzun süre kuyrukta beklersiniz. O denli çok ilgi vardır. Saatlerce gezseniz de fuarımız bitmez, doyamazsınız ki...
Eminim İzmirime maddi ve manevi çok büyük katkısı oluyordur. Son günlerin en büyük ikinci açılımı İzmir Enternatıonal Fuarının açılışıdır diye düşünüyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

1 eylülde fuarda didim ne uluslararası niteliğini algıladım yıllar öncesi olduğu gibi, ne de gürültü kirliliğinden ve düzensizlikten doğru düzgün gezinebildim.. Her yer broşür ve plastik şişe atıkları ile dolu idi. tüm standlardan ayrı türde ve ses düzeyinde akıl alma bir uğultu yükseliyordu.. İzmir bende çok severim eski fuarınıda severdim.. Ama fuar diye sunulan tuhaf bir hal almış durumda.. İzmir'e yakışan bu değil.. selamlar..

Salih ERDAGI 
 03.09.2009 9:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 633
Kayıt tarihi
: 04.08.09
 
 

1968 İzmir doğumluyum. Tam anlamıyla bir İzmir aşığıyım.. Allah beni güzel memleketimden ayırmasın....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster