Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Eylül '08

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
1883
 

İzmir'i AKP'ye teslim etmek..!

İzmir'i AKP'ye teslim etmek..!
 

Maliye Bakanı Unakıtan, “AK Parti olarak yerel seçimlerde iddialı mısınız?” şeklindeki soruya “İzmir’i artık teslim almamız lazım. İzmir’i istenilen konuma getirmek için AK Parti’nin teslim alması lazım” cevabını verdi.

Haber bu.. Bakan Unakıtan, İzmirde yerel seçimleri kazanarak, İzmir'e hizmet götürme gereğini vurguluyor... Bunu da İzmiri, halen elinde bulunduran CHP'den teslim almak şeklinde ifade ediyor..

Ben bir İzmirli olarak, bu "teslime" hazırım.. Yani, CHP yönetimindense AKP yönetimini tercih ederim. Bunu sadece, siyasi görüşümden dolayı değil, İzmir'in gerçekten, güçlü, çalışkan ve iktidar desteğini arkasına almış bir Büyük Şehir Belediye Başkanına ihtiyacı olduğundan...

Biz halkız.. Bize hizmet lazım.. Kuru gürültüyle, iç boş ideolojik söylemlerle, babadan kalma siyasi eğilimlerle milletvekili seçsek bile, belediye başkanı seçiminde sadece "hizmet" e bakalım.. Çünkü buna fazlasıyla ihtiyacımız var:

Bir türlü bitirilemeyen Metro, son günlerde ayyuka çıkan susuzluk veya arsenikli su, şehir trafiğini rahatlatacak alt yapı yoksunlukları.... İzmir, kuru bir ideolojik yaklaşım uğruna bunları çekmek zorunda değil..!

İzmir CHP'ye mahkum değil..!

Bakanın "teslim alacağız" sözünü bile, Yunan işgaliyle eşdeğer tutanlara söyleyecek sözüm yok..! Onlar, işgalin de, hizmetin de, siyasetin de, ne olduğunu bilmiyorlarsa biz ne diyelim..?

Çağdaş bir şehirde yaşamak istiyoruz; çağdaşlığı kendine boş bir söylem yapmış şehirde değil.. Bizi çağdaş imkanlara kavuşturacak kimse onun yanında olacağız..

Bu defa, CHP'nin Cumhuriyeti, Bayrağı, Atatürk'ü alet ederek koltuk kazanma siyasetine aldanmayacağız... Belediyeler hizmet üretmek için vardır; laf üretmek için değil..

Ben, bir İzmirli olarak, bu seçimlerde İzmir Belediyesini Ak Partiye teslim etmek istiyorum..

Siz de "teslim etmemek" için, yine oylarınızı CHP'ye verin; içiniz rahat olacaksa..!

Ne var ki, İzmir halkının çoğu benim gibi "teslim" yanlısı oluyor giderek..

Daha önce teslim olmuş illeri görüp de, İzmiri teslim etmemek, yaşadığımız şehre iyilik yapmak olmayacak..

Biz "teslim" edelim de, siz de geri alırsınız, gerekirse..

Tabii geri almak isterseniz, ya da alabilirseniz...!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Belirtmiş olduğunuz hususlar gerçekten İzmir in genel eğilinimini yansıtıyor gibi görünmektedir. Ama unutulmamalıdır ki Türkiye de yerel seçimlerin galibi her zaman genel seçimlerin de galibi olmaktadır. Bu durum şunu gösteriyor halk yerel yönetimden memnun kalır ise genel yönetime de onu getiriyor! Bu durumda bizim yerel seçimde İzmir gelişsin diye AKP ye oy vermemiz durumunda ülke yönetiminde bu anlayışın hüküm sürmesini kabullenmemiz anlamına gelir ki Türkiye nin yolsuzluk ve din ekseni ile iş yapan bir partiye bir dönem daha tahamülü olmadığı kanısındayım. Bu güne kadar hizmet gelmemesinide halka eşit hizmet götürmek yerine 'beni seçenler ve seçmeyenlere' farklı hizmet eşitsiliğini benimsemiş bir hükümetin başta olduğunu gösterir ki bu da AKP ye oy vermemek için geçerli bir neden olabilir. Sonuç olarak yerel seçimlere sadece İzmir e hizmet gelsin gözüyle bakmanın bir aldatmacaya destek vermekten öte birşey olmadığı kanısındayım. İzmir lilerin sağduyusuna güveniyorum...

kamil tülüce 
 27.09.2008 9:04
Cevap :
İzmir, asıl, bu yersiz vehimlerle korkutalarak CHP ye mahkum hale getirildi..Nihayet bey..Eğer AKP'yi söylediğiniz gerekçelerle karalarsanız, İzmirli CHP'ye oy vermek zorunda kalır anlayışı bu..Oysa tüm Türkiye nerdeyse AKP yi seçmiş belediyesine..Peki kötü mü olmuş, gidin o şehirlerin insanlarına sorun..Millete hiç bir hayrı dokunmamış anlayışlar, şimdi yolsuzluk peşindeler..Yok, yemiyeceğiz artık..Selamlarımla..  27.09.2008 18:37
 

Merhaba Ali Bey...Haklı olabilirsiniz, en azından arsenikli su içmemiş olrsunuz. Selamlar.

cdenizkent 
 26.09.2008 15:53
 

Avucunu yalarsın ancak Sn.Unakıtan. BU şehir tarihinde hiç bir zaman gericilere yem olmadı ve olmayacak. Hadi başka kapıya..

Ferit GÜNERI 
 26.09.2008 13:05
Cevap :
Birilerinin rüyaları birileri için kabus olabilir Ferit bey..Siz yine her şeye hazırlıklı olun..Teşekkürler..  27.09.2008 13:59
 

İzmir'imizi neden AKP'Ye vermeyeceğimizi en iyi anlatacak kişi Sayın Abdullatif ŞENER'dir. AKP'nin kurucuları ve çok saygın ve de dürüst bir siyaset adamı. Bu şahsi kanaatimdir. Bekleyip görelim. Saygılar, sevgiler.

GÖCEKLER GÜVERİNCE 
 26.09.2008 13:04
Cevap :
Abdüllatif daha CHPye rakip olmadı aziz hemşerim..Hele olsun da bak, onun hakkında da ne belgeler uçuşuyor havada..Şimdilik "bir bölen" olarak görev yapıyor; onun için seviyorlar..Hayırlısı diyelim..selamlar  27.09.2008 14:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4273
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 812
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster