Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mart '12

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
893
 

İzmir'in kaldırım taşları...

İzmir'in kaldırım taşları...
 

HATAY CADDESİ


İzmirliler olarak seçip Ankara’ya gönderdiğimiz vekillerimiz, kentin sorunlarına gerektiği ölçüde çözüm üretebiliyor mu?

İzmir işsizlikte birinci sıraya yükseldi. İşsizliğin azaltılması için özellikle AKP’li vekiller ne gibi çalışmalar yapıyor?

İktidar mensubu vekiller olarak, aradan geçen on yıl içinde İzmir’e ne gibi katkıda bulundular?

İzmir’in hangi temel sorununu çözdüler?

Hangi tesisleri kazandırdılar?

Narlıdere’de 2009’da dev bir sağlık merkezinin yapımına başlandı. 8500 metrekarelik kapalı alana sahip bu tesiste, 112 Komuta Kontrol Merkezi, Halk Sağlığı Polikliniği, Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi gibi bölümler yer alacak.

Bu sağlık merkezinin 25 Ağustos 2010’da bitmesi planlanıyordu. Tesis hala bitirilemedi. İnşaat, ödenek yetersizliğinden kaplumbağa hızıyla sürüyor.

İzmirli vekiller bu işlerle uğraşacağına koltuk kavgasıyla meşguller.  Biri basının önüne çıkıp, ‘’Yerel seçimlerde 15 ilçeyi alacağız,’’ derken; İl Başkanı; ‘’Ne münasebet?  22 ilçe bizim,’’ diyebiliyor. 

Kentin birçok makro sorunu çözüm beklerken, mikro sorunlarla zaman geçiriliyor.

 AKP İzmir milletvekillerinden birini bile Meclis kürsüsünde, İzmir’in sorunlarını paylaşırken görmedim. İzmir’in sorunları ile ilgili bir çalışma yaptıklarını da sanmıyorum. Çünkü vekillerin ilgi alanı İzmir Büyükşehir Belediyesi. Belediyenin yaptığı çalışmaları izlemek ve denetlemek de vekillerin asli görevidir. 

Örneğin AKP İzmir Milletvekili İlknur Denizli belli aralıklarla demeçler vererek belediyenin çalışmalarını gündeme getiriyor.  Hatay İnönü Caddesi’nin kaldırım taşlarının rengi ve düzeni her türlü sorunun önündedir onun gözünde. 

İlknur Hanım İzmir’e döşenen kaldırım taşları nedeniyle Aziz Kocaoğlu’nu eleştirirken kendi partisine mensup başkanların hatalarını görmezden geliyor. İstanbul’da yapılan yanlış işleri ve halkın paralarının çarçur edilişini bizim bilmediğimizi sanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstiklal Caddesi’ni, 2006 yılında Çin malı granit taşlarla kapladı. Döşenen plakalar kısa sürede çatladı ve yerlerinden oynadı. Bunun üzerine Çin malı taşlar söküldü. Yerine yerli granit taşlar döşendi. Bu iş için bir inşaat firmasına  4.650.000TL+KDV ödendi.  Geçen gün yine İstiklal Caddesi’nin kaplamaları gündemdeydi.  Haziran ayında komple yenilenecekmiş.  İstanbul’un kaldırımları birilerinin kazanç kapısı haline gelmiş anlaşılan. İzmir'de yapılan yanlış bir iş varsa İstanbul'da katmerlisi var.

Eskiler ne güzel söylemiş: ‘’Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz’’

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba. Yazınızı akşam yemeğini yedikten hemen sonra okuyorum. Yani dün akşam saat 19.40'ı göstermekteydi. Zaten siyasi yelpazelere sürüklendikçe halk gerçeklerden öylesine koparılmış ki. Pekala İzmir'de Narlıdere'ye giderken bir bulvar yol kapalıydı çalışma nedeniyle. Öyle ki bir hayli süreç öyle kapalıydı pekala şimdi bitti mi o yer? Tam olarak anımsayamadım o yerin adını. Çok uzun bir süre orada bir hayli zorluğa neden olmaktaydı. İzmir'in girişindeki o gecekondu tepeleri işte Ahmet Piriştina'nın oraya ait projesi vardı İzmir'in silüetini bozmakta gerçekten orası. Şİmdi ben bir yerde okumuştum aynı yeri projeyi şimdi Aziz Kocaoğlu hayata geçirecek zannederim. İnsanlar ve şehirler siyasi kuşatmalarla değil hizmetle donatılmalı. İzmir siyasi hırslarla değil hizmet porgram ve projelerle hayata geçirilmeli.Korunmalı, güzelleştirilmeli.

Nabide Kılınç 
 16.03.2012 17:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 233
Toplam yorum
: 181
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 972
Kayıt tarihi
: 07.01.10
 
 

İzmir doğumluyum. Ege Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu mezunuyum. Kısa denilebilecek bir sür..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster