Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Eylül '08

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
5761
 

İzmir işgal altında kurtarın!

İzmir işgal altında kurtarın!
 

İZMİR'İ TESLİM ALMALIYIZ.


AK Parti olarak yerel seçimlerde iddialı mısınız?'' şeklindeki soruya Bakan Unakıtan, ''Tabii. İzmir'i artık teslim almamız lazım. İzmir'i istenilen konuma getirmek için AK Parti'nin teslim alması lazım'' yanıtını verdi.
Savulun İzmirliler Akıncılar geliyor!

Duyduk duymadık demeyin, İzmir işgal altında. Buradan siyasal iktidara sesleniyorum. İzmir’i işgalden kurtarınız. Derhal seferberlik ilan edip 18 ila 46 yaş arasındaki tüm erkekleri askere çağırınız. Ayşe nine, Fatma teyze zaten erkeklerle yan yana savaşa hazırdır. Çünkü Emperyalist paylaşım savaşında bunu çok iyi kanıtladılar.
İzmir işgal altında derhal elbirliğiyle, güç birliğiyle, tüm yollara başvurarak kurtarmalıyız.
İzmir Demokratların, aydınların, yurtseverlerin, yazarların, çizerlerin , sanatçıların, güzel kadınların, yakışıklı erkeklerin, masmavi körfezin üzerinde uçuşan martıların, özgürlük, barış, kardeşlik sevdalılarının işgali altında.
Bilimsel düşünen beyinlerin, çevrecilerin, hayvan severlerin işgali altında.
İzmir gavurların işgalinde derhal kurtarılmalı. Önce bir ambargo koyalım. Hazine yardımını kısalım. Yatırım yapmayalım. Halkı bize muhtaç kılalım sonrası gelir. Hatta bazı ilçeleri bölelim. Başarı bölünmelerle daha çabuk sağlanır. Kapitalist sistemin en belirgin özelliği böl parçala yok et değil mi?

Stratejik kurumlara yandaşlarımızı yerleştirelim. Kadrolaşmamız hemen hemen tamamlanmıştır. Kaleyi içten fethedebiliriz. Sonra dört bir koldan , Belkahveden, Sabuncu belinden, Menderes’den, Menemen’den...

Sardık mı dört bir yanını Elimizde deniz fenerleri dökeriz Ege denizine gavurları bir bir. Menemen kapısı biraz zor ama olsun. Ne yapıp yapıp İzmir’i teslim almayılız. Aksi halde her düğünde zeybek oynarlar türkü söyleyip halay çekerler kolkola. Kötü örnek olurlar Anadolu’ya. Tüm gücümüzle çıkarma yapmayılız. Aman Allahım ben karabasanlar görüyorum galiba. Nedir? bu İzmir’den çektiğimiz. Rüyalarımızı bile İzmir işgal etmiş. Derhal ama derhal bu karabasanlardan kurtulmak için İzmir’i teslim almayılız. Başka şeçenek yok ondan sonra rahat rahat uyuruz uyuturuz.!

İmdaaaaaaatttttttt ne bu çığlık!! Yine mi karabasanlar görüyorum.

Hasan Tahsin Anıtının orada, Konak meydanında, Karşıya Özgürlük Anıtı'nda,


Narlıdere Pir Sultan Parkı'nda, teleferik tepesinde, Yamanlar semtinde, Buca Üniversite Kampusü'nde, Bornova Ege Üniversitesi öğrencilerinin dillerinde bir türkü söyleniyor.

Bağımsızlık ve özgürlük sayfalarını savuruyor unutanların anımsaması için Anadolu’ya doğru. Yeni bir not düşüyor belleklere. Karanlık beyinlere “Güneş Balçıkla sıvanmaz”

Kulak verelim bu türküye, eşlik edin birlikte söyleyelim.

İzmirin kavakları
Dökülür yaprakları
Bize de derler çakıcı
Yar fidan boylum
Yıkarız konakları

Selvim senden uzun yok
Yaprağında üzüm yok
Gamalıda zeybek vuruldu
Yar fidan boylum
Çakıcıya sözüm yok

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bornovayı alabilmek için bol bol böl böl uyguladı adamlar böle birşey olamaz .... yılların manavkuyusunu ,, bornovanın aşağı uzantısını aldılarr... yazarımıza gerçekten teşekkürler !!! mükemmel bi yorum katmış sayın bakanımınızın bu çıkışına ....

_YeğeN_ 
 06.02.2009 21:52
 

Sayın yazar elinize, emeğinize sağlık. Bakan bu sözlerimi sarf etmiş? Yazık... Bir ülke başbakanı düşünün ki, Türkiye cumhuriyetinin iline CAVUR İZMİR desin, bir ülke bakanı düşünün ki, izmiri kuşatmamız lazım desin! Yazıklar olsun. Gaye ve amaçlarını açık ve seçik utanmadan ilan edenler bir yerde, bu yapılanlara karşı hala bunları savunanlar bir yerde... Bu insanlar sürünmeden anlamayacaklar. Madem öyle sürünsünler ve anlasınlar. Saygılarımla...

Erhan Türk 
 31.01.2009 4:51
 

Tüm AKP rüyasıdır İzmiri teslim almak, sizinde çok güzel vurguladığınız gibi, ister deniz feneriyle, ister hjırsız feneriyle gelsinler ancak "illede ampülü" ihmal etmesinler. Demokrat ve çağdaş, laik, inadına Türk, inadına Efe İzmir'i öyle kolay teslim alamazlar.

Sonsuzluk (Osman Özeker) 
 24.10.2008 14:40
Cevap :
katkılarınız için çok teşekkür ederim  24.10.2008 15:37
 

selam olsun gevur izmir'e zonguldak tan.

Fatma Güneş ERGEN 
 18.10.2008 18:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 221
Toplam yorum
: 1772
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1758
Kayıt tarihi
: 27.09.06
 
 

Evli bir kız çocuğu babasıyım. Yüksekokul mezunuyum. Bir kamu kurumunda çalışıyorum.16.03.2017 ta..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster