Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

13 Mart '18

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
319
 

İzmir Kent Konseyi Genel Kurula Gitmeli

İzmir Kent Konseyi Genel Kurula Gitmeli
 

Salih Arıkan


Ben İzmir kent konseyi engelli meclisi yürütme kurulu üyesiyim. İzmir kent konseyi engelli meclis başkanımızı çalışmalara katılmadığı gerekçesiyle görevden aldı. Bize de çalışmalara katılacak bir arkadaş belirleyin dediler. Biz de yapılan işlemin yönergemize aykırı olduğunu belirtik. Seçimlerde önce başkan seçiliyor sonra yürütme kurulu seçiliyor.

Yapılan görüşmelerde mutabakat sağlanamadı. Biz şu an çalışmalara katılamıyoruz. Yani kent konseyi engellilerle ilgili bir çalışma yürütmüyor. Biz engellilerden kurtulmuş oldular.

Geçenlerde bir yazı göndermişler. Kent konseyi başkanımız Çağrı Guruşcu CHP Konak ilçe başkanı olduğu için görevinden istifa etti. eee en yaşlı üye toplantılara başkanlık yapacakmış. İyi de biz başkanı ayrı yürütmeyi ayrı seçmedik mi. genel kurula gitmek için çok uzun sürermiş araya yaz girermiş seçimler yaklaşmış falan filan ne güzel değil mi başkan ilçe başkanı oldu. Yani ekibi göreve devam ediyor. Ekibiyle bağını kesmemiş olacak. Birlikte yerel ve genel seçimlere hazırlanacaklar. Ve İzmir kent konseyi de siyaseten uzak olmuş olacak. Kim inanır bu yalana.

Daha önce kadın meclisi başkanımız aday olmuş ve kadın meclisi başkanlığından istifa etmemiştir. Tüm masrafları büyük şehir belediyesi tarafından karşılanan İzmir kent konseyi siyaseten ayrı olacakmış ben İzmir büyük şehir belediyesini göreve davet ediyorum.

İzmir kent konseyi şu an hangi faaliyetleri yürütmektedir. Kadın meclisi gençlik ve engelli meclisi çocuk meclisleri ve çalışma gurupları hangi faaliyetleri ve projeleri yürütmektedir. Bu faaliyetler için ne kadar para harcanmaktadır.

Ha biz kendimiz çalar kendimiz oynarız kendimiz yapar kendimiz taparız diyorsanız demokrasi acıktığımızda yediğimiz helva diyorsanız kolay gelsin.

Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 515
Toplam yorum
: 29
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 74
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster