Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Aralık '14

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
160
 

İzmir'li Gazetecilerin Geleneksel Yılbaşı Balosunda "Balbay" , Meslektaşlarıyle Kucaklaştı,

İzmir'li Gazetecilerin  Geleneksel Yılbaşı Balosunda "Balbay" , Meslektaşlarıyle Kucaklaştı,
 

Mustafa Balbay, İzmirli Gazetecilerle kucaklaştı. Duygulu anlar yaşandı.


 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Geleneksel Yılbaşı Balosu, yaklaşık 600 cemiyet üyesinin ve eşlerinin katılımıyla Kuşadası’nda yapıldı. Balonun onur konuğu olarak geceye katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onur Üyeliği Beratı verilirken, aynı zamanda İGC üyesi olan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da 6 yıl aradan sonra meslektaşlarıyla Yılbaşı Balosu’nda buluştu, birlikte türküler söyledi.

 

Kuşadası Fantasia Otel’de konaklamalı ve iki ayrı gece olarak organize edilen Balo’nun ilk gününde meslekte 50 yılı dolduran ve 70 yaşını aşan 2 cemiyet üyesine daha Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü verildi.

UZUN BİR ZAMAN:  6 yıl sonra gelen, kapılara bacalara sığmayan, yerlere göklere dar gelen ve de binlerce güneşi bir gece yarısı bir anda doğduran,  Türkiye’nin batı sahillerindeki bir oteldeki hürriyetin varoluşu, herkesin yüreğinio gece, bir daha sevinçle titreştirdi.

GELENEKSEL PASTA KESİLİRKEN

          Sertel ne diyordu ?  ”Tutuklu kaldığı 5 yıl süresince onu andığımız her yıl, buradan Türküler gönderdiğimiz Mustafa Balbay şimdi aramızda, omuz omuzayız” demesi boşuna değildi. Ve bu konuşma,  gözlewri nemlendirirken, çok alkış aldı.

         Balbay, üstelik seçmenleriyle de karşı karşıya geldi. Ama aslolan meslektaşlıktı. Bir anda Balbay, salonda bağırlardan bağırlara basılarak,  kucaktan kucağa taşınır gibi salonda taşındı ve hasretler giderildi yüz yüze gelinerekten.

 

SERTEL, BASIN KONSEYİ BAŞKANI PINAR TÜRENÇ İLE

          BİR DUYGU SELİ Kİ:  O gece Balbay ve kendisini sevenler, birlikte yaşamın tadına bir defa daha vararak hem şükrettiler hem de meslektaşları ile guruR duydular. O gece Balbay, adeta çocuklaştı denilebilir. Hele hele “Yiğidim aslanın” şarklısını salon o kadar kuvvetle söyledi ki,  etrafın camları zıngır zıngır titredi. Bir hınç vardı ses tonlarında. Bir hıçkırık nöbeti vardı hançerelerde. Ele ele tutuşularak söylenen bu şarkı esnasında salon, alkıştan yıkılırken, hanımların da  gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

          Sertel ayrıca  “Benim için aslolan insanların düşüncelerini özgürce dile getirmesidir. Bizim tarafımız özgürlüklerin tarafıdır. Dili, dini, rengi, ırkı, mezhebi ne olursa olsun hiç kimse düşüncelerinden veya yazdıklarından dolayı cezalandırılmamalıdır.” Vurgusunu yaptı. Böuylelikle yedi düvele sözleri,ni nakletmiş oldu.

          ATATÜRK’ÜN TÜRKİYESİ  Daha sonra söz alan İGC üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da, kabus dolu bir yılın geride kaldığını ancak umut dolu bir yılı karşıladıklarını belirterek, “Bu gece aranızda olduğum için sizler gibi büyük bir aileye sahip olduğum için mutluyum. Birlikte yapacağımız daha çok iş var. Bu ülkeyi karanlıktan çıkarıp yeniden Atatürk’ün Türkiye’si yapacağız” diye konuştu.

Gecede konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, tüm basın mensuplarının yeni yılını kutladığını ifade ederek, “Yeni yıl yeni umutlar demek. Her zaman söylediğim gibi İzmir Anadolu’ya doğudan doğan güneşe bir ayna tutacak ve bu ayna tüm Anadolu’yu aydınlatacak” diye konuştu.

MESLEĞE YENİ GİRMİŞ  EN GENÇ ÜYE NİHAN ERTEM, GELENEKSEL  BASIN BALOSUNDA, KENDİSİNE, NOEL BABANIN KULAĞINA EĞİLMİŞ BİR ŞEYLER SÖYLERKEN  RASTLADIK. NE FISILDADIĞINI BİLMEYİZ AMMA, BİR NOEL HATIRASI ÇEKMEMİZE HAYIR  DEMEDİ SAĞOLSUN.

          KOCAOĞLU’NA ONUR ÜYELİĞİ :  Konuşmaların ardından İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atila Sertel, Cemiyete yaptığı katkılardan ve Basın Müzesi’ni süresiz olarak tahsis ettiğinden dolayı “Onur Üyeliği”ne kabul edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na berat ve Hasan Tahsin heykeli takdim etti. Gecede meslekte 50 yılı dolduran Kenan Seven ve Ergin Esin’e de Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü verildi. Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç de İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atila Sertel’e üzerinde

“Basın Hürdür Sansür Edilemez” yazılı bir tabak hediye etti.

6 YIL SONRA BİRLİKTE SÖYLEDİLER:İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel hale getirdiği Yılbaşı Balosu organizasyonuyla bir araya gelen eski ve yeni kuşak gazeteciler bütün bir yılın stresini atma imkanı buldular. Mustafa Balbay’ın tutukluluğu süresince her yıl baloda onun için söylenen “Yiğidim aslanım burda yatıyor” türküsünü bu sefer Mustafa Balbay ve Cemiyet Başkanı Atila Sertel birlikte söyledi. Salonda duygu dolu anlar yaşanırken üyeler hep bir ağızdan türküye eşlik etti.

Geceye özel hazırlanan pastayı Cemiyet Başkanı Atilla Sertel, yönetim kurulu üyeleri, Mustafa Balbay ve diğer konuklar birlikte kesti.

KİMLER KATILDI?İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen geceye, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Basın Konseyi Yüksek Kurul üyeleri, Basın Vakfı Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, Basın Yayın ve Enformasyon İzmir İl Müdürü Deniz Dev ile cemiyet üyeleri ve eşleri katıldı.

GÖNÜLLÜ SOLİSTLER, SAHNEDEN HİÇ İNMEDİ. FIRTINA YARATTILAR

ŞIK VE ZARİF BASIN MENSUPLARI, SANKİ EĞLENCEYE SUSAMIŞ GİBİYDİLER.

LATİN MÜZİĞİN TEEMSİLCİLERİYDİLER SAHNEDE.

DIŞARIDA KAR YOKTU AMA, SALON KAPISINDA ONUN TEMSİLCİSİ NOEL AMCA VARDI. RESİM ÇEKTİRMEK DE YAKIŞIRDI HANİ. ZİRA  İÇERDE KUTLANAN YILBAŞI BALOSUYDU. YILBAŞI DEMEK, İZMİRİN TANIMADIĞI, BİR TÜRLÜ DOYA DOYA TANIŞAMADIĞI KARDI,.ÖNEMLİ  BİR ETKENDİ  TABİ

                                             SONRA DA GELSİN DANS.

BALBAYIN "BENİ YETİŞTİREN PROFESÖRÜM ŞADAN GÖKOVALIYA BİN MİHENET" DİYE MİKRONDA SESLENENMESİ İLE BİRLİKTE  GÖKOVALI YERİNDEN FIRLATYARAK TEŞEKKÜR ETTİ

 

kÖŞE YAZARI NİHAN  ERTEM, KARDAM ADAMDAN ALDIĞI SOĞUĞU,  DANS PİSTLERİNDE ISINARAK TELAFİ ETTİ. SONRA DA SALONUN SÜSLERİ ARASINDA, SÜSLÜ SÜLSÜ POZ VERDİ. RİCAMIZ ÜZERİNE. ANLAYACAĞINIZ YILBAŞINI DÖRT DÖRTLÜK YAŞAMAK İSTİYORDU. GAZETECİLİK MERAKI. NEYLERSİNİZ Dİ Mİ ?

YILLARIN GAZETECİSİ KENAN SEVEN ARKADAŞIMIZ, HASAN TAHSİN BASIN HİZMETLERİ ÖDÜLÜNÜ, BUCA BELEDİYE BAŞKANI LEVENT PİRİŞTİNANIN ELİNDEN ALDI. KENDİSİNİ KUTLARIZ.

 

 

 

 

 

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 868
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster