Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Nesrin Özdemir Saldıran

http://blog.milliyet.com.tr/nsrnzdmr

14 Mayıs '19

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
44
 

İzmir Olmak

......Ne duzyazıdır simdi kalem ne şiir...zamansız bır zaman once kayıp bır şiiri ararken buldugum hep aynı sehir..ulussuz dunyasız bakılır da kaınata İzmir'siz bakılır mı bilmem..İzmir ruhu tasımak şovanıst bir söylem gibi gelse de yolu bır parca o sehirden gecen herkes bilir o ruhu..İzmir ruhlu olmak bır kadın gıbı bakabılmektır yasama..kımı kez eyvallahsız olmak kımı kez temennaya dız cokmek kımı kez kordonun dibini görmektir İzmir olmak..

  İzmir'de olmadan zeytinyaglık yapmak..elde olmadan cayın deminde sarhoş olmak..orda olmadan onda olmaktır İzmir olmak..bazen sehir aşklarına kelıme kıfayetsızdir..çok söze gerek yoktur..halbukı ugruna yazılacak şiirleri bitmeyecek olan sehirdir İzmir..ve ugruna sevdaları dinmeyecek kadın olmaktır İzmir olmak..

Tarife gerek yok halını arza..cıhan göruyor sehr-i manzara..    İzmir olmak İzmirli olmak degil efkar-I umumıyeden olmaktır..enfıye cekılır damarlara kordondan..karsıyakadan bır kız gecer zamansız ılk vapurdan..gecesi yosun yosunu gece kokar da İzmir kokmaz yasamı koklamayan...

 Ne kasıdeler yazılır bır tasına istanbul'un, ne ılaheler gecer İzmir'in tas yollarından..cocuk kadın olmaktır İzmir olmak..kadınsız cocuk olmaktır... adam gibi sevmelere kapı olmaktır İZMİR OLMAK..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 451
Kayıt tarihi
: 20.11.08
 
 

Hayat guzeldir... Edebiyat öğretmeni... Amatör yazar, şair... Fotoğrafcı.... Sanatsever... Seyaha..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster