Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ekim '10

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
1215
 

Jale'nin günlüğü- 4 (rüyada korkmak)

İki kez narkoz yemem nedeniyle, doktor, bana ağrı kesici iğne vurmuyordu. Annem yanımdaydı ama, inlemelerime dayanamıyordu. O gece büyük bir mücadeleden sonra uyuyabildim. Rüyamda çocukluğumun arka sokaklarındaydım. On üç yaşıma geri dönmüştüm. Okuldan çıkmış eve doğru yürüyordum. Rüya bu ya, her yer zifiri karanlıktı. O sıralarda, her ağızda bir ''Kasımpaşa canavarı'' lafı dolaşıp duruyordu. Söylenenlere göre ''Kasımpaşa canavarı'' kızlara, kadınlara tecavüz edip, boğarak öldürüyordu. Tecavüz ettiklerini kesip biçtiği ve çöplere attığı da söylentiler arasındaydı. Ben henüz on üç yaşında olmama rağmen ''Kasımpaşa canavarı''ndan çok korkuyordum. Rüyamda karanlık bir sokakta, peşime düştüğünü sandığım canavarda kaçmaya çalışıyordum. Nefes nefese kalana kadar koştum.

Bir sokaktan diğer sokağa geçiyor, koşarken kalbimin hızlı hızlı attığını hissediyordum. Canavar eninde sonunda bana yetişecekti ve diğer kurbanlarına yaptığı gibi tecavüz edecek, sonrada boğarak öldürecekti. Belki de kesip biçecek ve bir çöplüğe atacaktı beni. Her organım ayrı bir çöplükte bulunacaktı. Aman Allahım, bunları düşündükçe daha hızlı koşmaya başladım. Arkamdaki ayak seslerinin, bana çok yaklaştığını hissediyordum. Ve arkamdan, ağzımı kapatan bir el nefesimi kesti. Olduğum yerde donup kaldım. Hiç kıpırdamıyordum. Ağzından salyalar akan bir köpek etrafımda dolanıyordu. Canavarın nefesini ensemde hissettim. Anlayamadığım tuhaf kelimeler mırıldanıyordu. Sanırım '' canım'' filan diyordu.

''Kasımpaşa canavarı'' körkütük sarhoştu. Pis bir rakı kokusu, boynumun kıvrımlarında dolanırken, omzumu öpüyor, saçlarımı okşuyordu. Canavarın bana yaptıkları garibime gitti. Beni tartaklayıp, işkence yapmasını bekliyordum. Dövmesini, tecavüz etmesini ve boğmasını bekliyordum. Oysa canavar bunların hiçbirini yapmadı. Sadece saçlarımı ve omzumu öptü. Sonra da etrafımda dolanarak, garip laflar etti. Canavar sarhoş bir adamdı. Ağzından salyalar akan sokak köpeğiyle birlikte, beş on dakika etrafımda dolanıp durduktan sonra çekip gitti. Canavarın ardından sokak köpeği de ortalıktan yokolmuştu.

Karanlık sokağın ortasında, çok korkmuş ve şaşkın bir şekilde donakalmıştım. Bazı evlerin camlarında ışık ve pencerelerden bakan gölgeler gördüm. Aslında, beni korkutan, sözü geçen canavar değildi. İçip içip körkütük sarhoş olmuş bir adamdı. Ve rüyamda gördüklerimin hepsi de başıma gelmişti, gerçekte de yaşamıştım. Sarhoş bir adamın saldırısına uğramış ve o günü ucuz atlatmıştım. Fakat rüyamdan bir türlü uyanamıyordum. Kabusum beni bırakmıyordu. Can havliyle bağırdığımı, kendi sesimi duyuyordum ama uyanmaya çalıştıkça, o dipsiz derin kuyuya düştüğümü ve gözlerimi iyice ağırlaştığı için açamadığımı hissediyordum. Bu defa ki kabusumdan hiç uyanamayacağımı ve son nefesimi vereceğimi biliyordum. Uykuda korkmak berbat bir şeydi. Kalbim sıkışıyor, nefesim daralıyordu. Artık sesimin de çıkmadığını farkettim.

Uzaktan, çok uzaklardan hayali sesler duyuyordum.

_ Jale kendine gel kızım,

_Aman Allahım bu defa uyanamayacak,

_Hemşire hanım, ilacı artırın lütfen,

Herşeyi ama herşeyi duyuyordum ama karabasanım öylesine ağır bir şekilde bedenimi sarmıştı ki ağzımı bile oynatamıyordum. O an öleceğimi hissettim. Nefesim kesiliyordu.

DEVAM EDECEK......

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 369
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 1941
Kayıt tarihi
: 11.08.08
 
 

1965 doğumluyum.. İstanbul'da oturuyorum.. Edebiyatla ilgiliyim.. Öykü ve denemelerim var.. Öykül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster