Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mart '12

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
2854
 

Jartiyer baştan çıkarıcı bir cazibe unsurudur cinsel oyunda!

Jartiyer baştan çıkarıcı bir cazibe unsurudur cinsel oyunda!
 

İnce bir kıvrım, bir açıklık, ufacık bir görüntü. Bacağın tüm cazibesini kavrayan iç gıcıklayıcı bir uzantı. Tüm endamıyla, kadınlığın gizemini sunan bir farklılık. Baştan çıkarıcı, tahrik edici, etkileyici. İç çamaşırlarının en arsız nesnesi: Jartiyer.

Kadınların erkeklerde tutku uyandırmak için geçerli olan yolun, farklılıkları vurgulamak olduğunu fark etmeleri yeni bir şey değil. Eski zamanlardan beri iç çamaşırlarını, farklı bir cins olduklarını devamlı hatırlatmak için erkeklere sergilemekten çekinmiyorlar. Jartiyer bunlar içinde, en etkileyicisi.

Jartiyerin tarihi milattan önce zamanlara kadar uzanıyor. Romalı kadınlar üstlerine oturan dar, taşlı jartiyer benzeri kemerler giyiyorlardı. Bu jartiyerler, o dönemlerde henüz icat edilmemis olan çorapları tutmak için orada değillerdi elbet; onların tek amacı erkeklerin arzularını uyandırmaktı.

Aynı Greklerde oldugu gibi, Romalı erkekler için de jartiyerler, vücudun en değerli kısımlarını örten erotik bir özellik taşıyordu. Yüzyıllar boyu devam edecek olan bu yaklaşım, bir anlamda fetişist kültürün doğuşu olarak da düşünülebilir.

Ortaçağ, iç çamaşırı için altın yıllardı; bu dönemde iç çamaşırı fetişizm için bir araç haline gelmiş ve jartiyer benzeri icatlar, özel bir erotik aksesuar olarak kabul edilmişti. Bu dönemden sonra, bu kimlik altında seyrini sürdürüp; erkekleri etkileme unsuru olma özelliğini asla bırakmadı, jartiyer.

1900' lü yıllarda etek boylarının kısalması, önce alt baldırları, daha sonra da dizleri açıkta bıraktı. Korseler bir süre sonra yerini, bele takılan ve direkt tenle temas eden jartiyerlere bıraktı. 1800' lü yıllarda karısının çorap düşme sorununa karşı, Eyfel Kulesi' nin mimarı Gustave Eiffel' in icadı olan jartiyer, ciddi anlamda değişim geçirdi.

Kadınlar yeni keşfettikleri bu özgürlüklerinin tadını çıkararak, rahatladı. Ata binmeye başladılar, tenis oynadılar ve deniz kenarına tatile gittiler.

Gereksiz ağırlıklarından kurtulan moda, giderek daha hafif hale geldi. Kalın çoraplar yerini ipeğe bıraktı. 1930'larda erotizm, kendini en çok; çorapların bittiği, külot arasında kalan o büyülü yerde, bir kadının bacak bacak üstüne attığında ya da arabadan indiğinde gözüken o ince ten çizgisinde gösteriyordu.

Kadın iç çamaşırı gittikçe minimuma indi bu zamandan sonra. Fakat elbiselerinin altına küçücük seyler giyen kadınlar fetişistlere veya üreticilere hiç çekici gelmiyordu

Bu sebeple, çorap askıları yani jartiyerler daha nazik hale geldi ve artık çıkarılmak üzere giyilmeye başlandı. Bu aynı zamanda, erkeklerin zihnini mesgul etmeye baslayan bir figürü ortaya çıkardı: Vamp.

Artık jartiyer içindeki kadın, vamp kadın olarak yeni bir seks sembolü haline gelmeye başladır. Dietrich, seksi bir jartiyerin içinde, kendi zehriyle kaplı bacaklarıyla vamp kadının somut bir örneğidir

1960larda, mini etek yeniden moda oldu. Açığa çıkan baldırlar, jartiyerler için felaket haline geldi. Mini eteğin önüne geçilememesinin sonucu olarak, külotlu çoraplar icat edildi. Bu saatten sonra jartiyer zorunlu kullanım dışında tamamen anlam değiştirerek bir seks objesi olarak varlığını sürdürmeye devam etti.

Günümüzde, bir iç giyim aksesuvarıdır jartiyer. Fakat kullanımı genele yayılan bir anlayış sergilemez. Kendine güvenen, cesur, dişiliğini sergilemekten kaçınmayan, erkekleri etkilmek gibi bir amacı olan, baştan çıkarıcı kadınların tercihidir. Hatta bir adım ileri gidip tamamen edepsizlik boyutlarında nitelendirilecek, şehvet gecelerinin ama unsuru olarak düşünülür akıllarda.

İlk zamanlarda ki kullanım anlayışına yeniden dönülmüştür aslında. Erkekleri, kadınlık özelliğini kullanarak etkileme. Görünen o ki, bu anlayış epey bir süre daha devam edecek ve jartiyer bir cazibe unsuru olarak kullanılacaktır yıllarca.

Fakat bu etkileyici unsuru kullanayım derken, bacakların uygun ölçülerde olması şarttır. Çekici olayım derken, itici olup erkeği kaçırmakta var, benden söylemesi! 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evlendiğimde işten gelince eşimin ayağında jartiyer görsem "bugünki konumuz cinsellik mi?" diye sorarım. Sonra da Türkiye'deki kadın haklarını sabaha kadar konuşuruz. Benim eşim o tür huysuzlukları tatilden bir gün önce yapar diye düşünüyorum. Sağlıcakla...

Asi Güvercin 
 30.03.2012 17:07
Cevap :
teşekkürler*sevgiler*  31.03.2012 0:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 432
Toplam yorum
: 2300
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6123
Kayıt tarihi
: 08.10.06
 
 

Med cezir içinde kafasına estiği gibi yaşayan bir havva kızı birazcık kağıt kalem aşinalığı olmas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster