Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mayıs '15

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
7446
 

Jessica Kane ve Blog yazmanın geleceği !...

Jessica Kane ve Blog yazmanın geleceği !...
 

www.lifeandstyleofjessica.com


Birbiriyle ilgisiz görünen ama ortak paydalarının olduğunu düşündüğüm bazı notlar aldım. Cumhuriyet Sokak Dergisi ( 03.Mayıs.2015 Sayı : 8 ) Sayfa 19’un başlığı ‘’ Büyük bedenim ve havalıyım ‘’. Başlığın hemen altında şunlar yazıyordu. ‘’ Ünlü büyük beden blogu yazarı Jessica Kane’nin mayolu fotoğrafının aldığı tepki, moda sektörünün elitist tavrını yeniden gündeme getirdi…’’.  Life and Style of Jessica / Jessica’nın Yaşamı ve Stili blogunun yazarı Jessica Kane’nin birkaç hafta önce 35’inci yaşını Kaliforniya güneşi altında, Santa Monica plajında kutlamış. Siyah üzerine fuşya biyeli mayosu, aynalı güneş gözlükleri ve inca bantlı sandaletleriyle verdiği pozu Facebook hesabında paylaşan Jessica Kane’nin bu gönderisi 19 milyonun üzerindeki kullanıcıya ulaşmış.

Aldığım ikinci not şu ;  Mustafa Hoş’un Destek Yayınlarından çıkan Big Boss adlı kitabı ( Bendeki nüshası 26.cı baskıydı ) 53.cü sayfasında ‘’ Şimdi Milliyet blog yazarı Mehmet Atak’ın yazısını okuyalım…’’ diye bir ibare.

Ve aldığım son not şu :  Özgür Gündem’de okuduğum  ‘’ Gündemini özgürce yaz ‘’ şiarıyla 1 Mayıs’ta emekçilerin mücadele ve dayanışma gününde Özgür Blog yayın hayatına başlıyor ‘’ sözleri.

Bu aldığım birbiriyle bağlantısız üç notun üç haberin ortak paydası elbette blog. Pek çok gazeteci yazacak yer bulamadığı zaman yazılarını kendi blog sayfalarında yazıyor. Jessica Kane gibi büyük beden konusunda uzmanlaşmış blog yazarları moda sektörünün elitist tavrına kafa tutabiliyor. Yazarlar kitaplarında blog yazarlarının yazdıklarını sayfalarına taşıyabiliyor. Ve yaşama değişik pencerelerden bakan görüşler, kendilerini ifade etme aracı olarak blogu deniyor.

Ülkemizde gazete ve dergi tirajları hızla azalıyor. Tirajlardaki düşüşün önüne bir türlü geçilemiyor. Tam da bu noktada blog yazmanın önemi ortaya çıkıyor. Blog yazmanın amatörce bir uğraştan profesyonelce bir uğraşa evrileceğini ben öngörebiliyorum. Bu konuda basın kuruluşlarının, üniversitelerin ve diğer ilgili kuruluşların blog yazmaya destek vermesi ve blogun önüne açmak için katkı sağlamasını beklemekteyim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hoş geldiniz, hayırlı olsun. Bu devlette kimse başka birinin önünü açmaz veya açtığını gördünüz mü? MB de sekizinci yılını yaşayan düzenli yazan bir bloger olarak bireysel mücadele etmek gerektiğini öğrendim, görüyorum. Size de çabanızda başarılar diliyorum. Selamlar.

Kadri KANPAK 
 04.05.2015 19:04
Cevap :
Çok teşekkür ediyorum. Selam ve sevgilerimle...  05.05.2015 13:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 70
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 7352
Kayıt tarihi
: 24.04.15
 
 

Türkiye'nin kısa espri konusunda en çok üretken ve tanınmış mizah yazarlarından birisiyim. 30 yıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster