Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Eylül '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
506
 

Joseph ve çılgın planlarım

Joseph ve çılgın planlarım
 

En iyisi onu bir kutuya koyup şehrin meydanında bırakmak. Erkan bir kaç gün ağlar ama sonra unutur. Hem Kızılay'da kedisever sayısı çoktur. Biri alır evine götürür herhalde. Hani şu kedi köpek görünce "Ayyy canım canım ne şirin şeysin sen, hanimiş hanimiş" diyen sıfır beden kızlar var ya onlardan biri alır. Değil mi canm? (Vicdan rahatlatma yöntemi) Hem Erkan'ın evindekinden daha rahat olur. O sıfır beden kızlar sevimli yavrucağa kazaklar örerler. Şımartırlar onu. (Eh baya bi rahatladı vicdanım)

Evet şimdi bir kutu bulmam lazım. Bakkal Ahmet Efendi'de bu sevimli yavrucağı paketleyecek bir ayçiçek yağı kutusu mutlaka vardır. Hadi bakalım Yiğit Efendi şimdi paşa paşa git Ahmet Efendi'ye "Abi bana bi kutu lazım" de. Ahmet Efendi sana büyük ihtimalle "Hayırdır Yiğit Bey Oğlum taşınıyor musun?" diye soracaktır. O zaman ona derim ki: "Yok Ahmet Efendi Amca ben değil kedi taşınıyor." tabi böyle demeyeceğim. O zaman ona derim ki: "eski çoraplarımı hep biriktiririm de. Onları koayacam." Ahmet Efendi inanmayacak büyük bir ihtimalle. Hatta beni polise bile "bu herif bir işler çeviriyor" diye şikayet edebilir. Amaaaan altı üstü bi kutu. Ahmet Efendinin başka işi yok da benle mi ilgilenecek.

E peki kediyi kutuya nasıl koyacam. Erkan görmeden yapmalı bu işi. Erkanın anahtarını çalmam lazım. Filmlerde ne yapıyorlardı? Muma anahtarı basıp kopyalıyorlardı. E ben de öyle yaparım. İyi de anahtarcı anlarsa. E mumu adama götürecez. Evet o da beni polise ihbar edebilir. Neyse canım fazladan 20 ytl veririm sus payı olarak. Tamam bu sorunu da hallettik. Hadi bakalım Yiğit efendi.

Aslında geldiğinde pek şirindi yavrucak. Beyaz beyaz tüyleri ile pamuk şekeri gibiydi. Ama büyüyünce bir felakete dönüştü. Artık Erkan'ın evinde yediğim yemekler bana haram oldu. Tabağımın kenarındaki beyaz tüyler hiç de sevimli gelmemeye başladı. Ben yemek yapmayı bilmiyorum. Erkan biliyor. E her gün dışarda da yiyemem. Evli de değilim üstüne üstlük evliliğe karşıyım. Annem de çok uzakta. E Erkan'ın mutfağından başka şansım yok. İyi ama kedi var. O yüzden bu kediden kurtulmam lazım.

Şimdi Erkan'a uğradım. Planımın anahtar bölümünü gerçekleştirmek için. Joseph hastaydı. Joseph kedinin adı. Bana öyle bir baktı ki sanki onun için yaptığım planları anlamış gibi gözlerim doldu. İnsanlığımdan utandım. Tüm planı iptal edip Joseph'i kucağıma alıp sarılarak ağladım. Erkan boş boş baktı yüzüme bir anlam veremedi. Bana "Joseph'i bu kadar sevdiğini bilmiyordum.Hatta onun ölmesini istediğini sanıyordum" dedi. ağlamaktan cevap veremedim. Artık Joseph'le iyi geçinmeye karar verdim. Tabağımdan çıkan beyaz tüylerine rağmen.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Anladım ben! Sen kedi kılığına girerek, seni sevecek , oksayacak, dizlerinde uyutacak kız arayan hain bir kedisin. Kandırıkçı seniiii. Yemezler:))

Ayrıntıda gezinmek 
 30.09.2007 15:38
Cevap :
Nıhahahahaha o hain kedi beniiiim :-)  30.09.2007 18:57
 

Bak girmeye çalışmış bile. İnatçı pis Jozef. Shrek'teki kedi gibi çok iyi numarıcıdır onlar:))) Yakında o şeker yumak haline kanıp alman için elinden geleni yapacak, en uslu sevimli halini takınacaktır. Biz sokakta hasta yatan bir Ankara kedisi bulduk (Bembeyaz tüyler, yeşil gözler, 7 kilo bi toraman), bakışlarına kanıp adını "Kuzu" koyduk (benim "galerilerim"e girersen resmi var). Koymaz olaydık. hayvan çıktı bir canavar:)). patisini çıkardığında evde gezemez, ondan korkar olduk, bir hırlayışı vardı sorma:) sonra bi arkadaşa sattık (verdik yani), çok uslu masum bir fotosunu gösterip kakaladık, korkumuz bitti nihayeti. Ohhh şükür (yok be çok özlüyom eşşek herifi)

Kwan Yin 
 19.09.2007 18:22
Cevap :
Valla Joseph çok numaracı ama yemem ben :-) Her türlü sevimliliği yaptı ama nafile :-) Artık anladı bana bulaşmıyor. İsteklerini kölesi Erkan yapıyor :-)  20.09.2007 11:06
 

Evinizde kedi mi var, emin olun evin efendisi odur. Uzak akrabalarının aslan olduğunu bilir ve evde krallığını ilan eder. İlk geldiğinde "kesinlikle yatak odasına alınmayacak"dedik. Tüm gece canhıyraş bağırmaları ve kapının tüm boyasını tırnaklarıylan sökmesi neticesinde alındı. "Yatağa asla gimeyecek" dedik. Geceleri  patilerinin ucuna usulca basaarak nasıl becerdiyse sabaha bizle aynı yastığa baş koyduğunu gördük. Sabah ezanında yemek yemeyecek, sabah 7'ye alışsın dedik, ezanın sesini duymayla kendimizi mamasını verip, kumunu temizlerken bulduk. Velhasılı bunlar cinstir çeker efendim. Emin olun, bıraksanız bile o hain jozef bi yolunu bulup eve sizden önce dönerdi. Gideceği de kalacağı da zamanı,  o tayin edecek zira. Sevgiler.

Kwan Yin 
 17.09.2007 22:31
Cevap :
Aman eksik kalsın canım kardeşim. Ben uğraşamam Joseph'le. Allah'tan benle yaşamıyor Erkan'la yaşıyor. Benim eve girmeye çalıştı ama asla müsade etmedim. Kendi evim kralı ben olmak isterim yahu :-)  19.09.2007 17:23
 

Ankara'dayken bize de bir yavru kedicik misafir gelmişti, misafir diyorum: İki ay sonra bizi terk etti çünkü(!?) İkinci katın penceresinden atlayıp kaçmış!.. E öğrenciyiz, iyi bakamadık herhalde! Çok üzülmedim ben açıkçası bu terkedişe! Yavrucuk(!) tırnak bileme işini bizim bacaklarımıza tırmanarak yapardı, ev arkadaşımızın odasını tuvalet bellemişti, eve sabaha karşı gelip yorgun yorgun uykuya daldığımız halde, sabahın köründe kapıyı tırmalayıp acı acı miyavlardı!.. Daha da kötüsü: Hiç sevmediğim halde, gelip benden sevgi dilenirdi bacaklarıma sürtünerek, yatağıma gizlice dalıp mırıl mırıl sesler eşliğinde tüylerini boynuma sürerek. Yani diyeceğim: Bu terkediş pek âlâ oldu:-) Anılarımı canlandırdın. Teşekkür ve sevgilerimle...

habişş 
 17.09.2007 13:03
Cevap :
Bak Habişş itiraf et ne yaptın o kediyi kaçırmak için hııı? Sizin kedinin yanında bizim Joseph melek yav. Ben gidip Joseph'e sarılacam valla. Melek o melek. Beterin beteri varmış. :-)  17.09.2007 19:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 488
Kayıt tarihi
: 26.08.07
 
 

1971 yılı Malatya doğumluyum. Ama Malatya'yı sadece haritada gördüm. Bu da birşey tabii. Haritada ba..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster