Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '10

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
481
 

K.Yakayı, Kızılderililer bastı!

K.Yakayı, Kızılderililer bastı!
 

Halk, ilgiyle izledi.


Belediyeler, halkın gözünü de gönlünü de doyurmasını biliyor. Bu uğurda akla gelmedik etkinliklerle, hem sosyal aktiviteyi hem de etkin olmanın ayakta kalmanın sessiz mücadelesini veriyorlar. Sonuçta halkın bu işten kârlı çıkması sağlanıyor. O bakımdan belediyelerin her hareketi, halka yönelik, halkın refahı için oluyor.

İşte K.yaka belediyesi düşündü, taşındı, yılbaşı öncesi “yapsak yapsak ne yapsak?” dedi ve tuttu cazip düzenlemeler yaptı. Karşıyaka Belediyesi’nce yılbaşı öncesi başlatılan “Alışverişinizi Karşıyaka’da yapın, kârlı çıkın” kampanyası başlattı.

Ve bir anda, K.Yaka çarşısını Kızılderililer bastı. Geleneksel giysiler içinde “lulu lu’lar” yapa yapa halkın içine girdiler ve birbirinden güzel Kızılderili şarkısını, kendi dillerinde söylediler ve çaldılar.

Bu çerçeveden olmak üzere ilk gün, Peru’dan Kızılderili Pucaramanta müzik grubu sokak ortasında gösteri yaptı. Karşıyaka Çarşısı’nda yöresel müzik aletlerini çaldı. Başlarında kuş tüyleriyle birbirinden farklı ve ilginç kıyafetleri ile görenlerin büyük beğenisini toplayan grup, gösteri sonrası barış çubuğu tüttürdü, alkış topladı. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın da izlediği gösteri iki saat sürdü. Karşıyaka İskele girişi ile İstasyon bölgesinde gerçekleştirilen gösterilerde vatandaşlar grubun bol bol fotoğraflarını çekti, şarkılarını cep telefonlarına kaydetti.

Karşıyaka Çarşısı’nda yılbaşı nedeniyle esnafla birlikte farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Durak, “yılbaşına kadar Karşıyaka Çarşısı’nda sürekli gösteriler sergilenecek. Esnafımız da hem indirimler hem de geç saatlere kadar açık kalarak kampanyaya katılıyor. Alışveriş için Karşıyaka’yı tercih edenler karlı çıkmaktadır.” Dedi.

Görüyor musunuz? Çağımızda belediyeler, nelerle uğraşıyor, halkını mutlu etmek için. Bir taşla da pek çok kuş vuruluyor ayrıca da!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bizden degil bunlar essah degil yani !!! saglik ve saygiyla

Newyorker 
 27.12.2010 0:19
Cevap :
Bir daha bak resimlere. Belki emce oğlu, dayı oğlu falanlardan biridir. Ama senin resmin, bizdeki Kızılderililerden daha afili (Türkçesi güzel, alımlı) Bi bak bakalım. Sizin, "oturan Boğa" sülalesinden olmasın bu K.Yakadakiler? Hı?! Selamlar, sevgiler.  27.12.2010 14:43
 

Bende İstanbul'da dinledim onları ..doğaya çok yakışan,engin denizlere salan bir müzikleri var..müzik evrenseldir diye boşuna söylememişler ..Yeni yılları iyi eskitmeler sayın Cellek..Ömrünüze bereket..

Gülden Işık 
 26.12.2010 13:15
Cevap :
Sağolaaaaasın hemşerin. Yeni yılda mutluluklar dilerim. Teşekkür ederim  26.12.2010 18:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 905
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster