Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Eylül '12

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
1998
 

Kabe'nin Hayat Şifreleri - Sembollerin Dili

Kabe'nin Hayat Şifreleri - Sembollerin Dili
 

Kabe ve Hac ile ilgili sorduğunuz ama şimdiye kadar doyurucu cevaplar bulamadığınız ne varsa bu kitapta var.


KABE'NİN SİZE BİR MESAJI VAR!

Kabe, Hayat, İnsan, İbadetler, Tavaf, Sa'y, Ahit, İnancın Prensipleri, İbadetlerin Amaçlarının Hakikatleri:

Kabenin Hayat Şifreleri - Sembollerin Dili

Yıllarca Kabe ve niçin onun bir küp olduğu konusunda kafa yormamışız. Onu basit bir ev sanmış. Onun üzerinde taşıdığı anlamı ve insana hayata dair mesajını asla sorgulamamış, sorgulamaktan korkutulmuş ve küfre düşerim mentalitesi içerisinde üzerinde kafa yorulmayan bir konu KABE

Bu kitapta 2010-2011 ve 2012 yıllarında konuyla ilgili yazmış olduğum makale, yazı ve görüşlerimin tamamını ve daha fazlasını bulacağınız unsurlar var bu eserde.

Kabe'nin Hayat Şifreleri basit bir sayısal şifre konusu değil, bizzat Kuran'ın içinden alınmış esinlenmelerdir. Şu veya bu mutasavvıfın etkisiyle yazılmış bir kitap asla değildir.

"Kabe'nin Hayat Şifreleri - Sembollerin Dili" ayağı yere sağlam basan bir Kabe ön görüsünü merak halkımıza ve konuyu sorgulayan Ehl-i Akıl için yazılmış bir eserdir.

Kabe ve Hac ile ilgili sorduğunuz ama şimdiye kadar doyurucu cevaplar almadığınız ne varsa bu kitapta var.

Önceki makale ve yazılarımın ve TV programlarındaki açıklamalarımın detaylarını NE, NEDEN, NİÇİN, NE AMAÇLA sorularının karşılığını bulacaksınız.

Aslında bu kitap hayatın merkezine neden KABE ve KURAN'ı almamız gerektiğini açıklarken, bizi şeytanın dört taraftan yanaşmasına karşı güçlenmemizi sağlayacak, bilincimizi arttıracak bir konuma gelmemiz ve sadece Kabe'nin değil hayatın tümünün sembollerini okumak için kaleme alındı.

Kabe ve onun hakikatleri konusunda TV programlarımdan ve kaleme aldığım makale - yazılarımdan sonra kaynak gösterilmeden bazı yazarlarca kolaj ve kopyalamalar yapılmıştır. Bu konuda yasal haklarımı saklı tutmaktayım. 

Bu kitapta sadece Kabe'nin niçin küp olduğunu, ya da köşelerinin, tavanının, etrafında dönmenin, doğusu ve kuzeyi boyunca Sa'y yapmanın, Şeytan Taşlamanın, hayatla, dört elementle, dört melekle, dört önemli ibadetle alakasını değil aynı zamanda sembolleri okuma konsunda bir giriş olan SEMBOLLERİN DİLİ bölümünde TEK ALLAH inancının bozulma sürecini, diğer sembollerin nasıl okunması gerektiğini, evlerimizde geleneklerimizde bilmeden yaşattığımız Hıristiyan sembollerini görerek hayret edeceksiniz. 

Tek Allah inancının zaman içinde nasıl bir serüvenden geçerek şirke bulaşma sebepleri SEMBOLLERİN DİLİ üzerinden sade ve kolaj bir üslüpla anlatılmaktadır.

Eminim bu kitabı okuduktan sonra hayatınızda bir çok şey eskisi gibi olmayacak.

Zaten bir kitap oluşturmak ve eser yazmanın amacıda bu değil mi?

Tüm okuyucuklarıma, önceki yazdığım eserlere (Çalınan Hayatlar, İslamda Astroloji)  ve bu esere (Kabe'nin Hayat Şifreleri - Sembollerin Dili)  gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum.

En derin sevgi ve saygılarımla

Ayhan ÖZCİMBİT

 

LÜTFEN KENDİNİZE VE SEVDİKLERİNİZE BİR İYİLİK YAPIN

BU KİTABI OKUYUN VE OKUTUN. 

Okumadığınız takdirde hala Hayatın merkezinde neden Kabe var ve neden Kuran olmalı, nasıl olmalı, ne yapmalı, kiminle yapmalı, sorularınız havada kalacaktır ve HAYATI FARKLI OKUMANIZA destek olacak bu eseri geç kalmadan okuyunuz.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3660
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster