Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
552
 

Kabına sığmaz

Kabına sığmaz
 

Çağlayan


Kabına sığmayan insanlar vardır. Tarzları, şekilleri yoktur veya vardır, taşar taşkın olurlar. Girişken olmak isterler, düşünceleri sonra gelir. Önce yaparlar, sonra düşünürler. Tanımlamak zordur. Sıfatlarla nitelemek doğru değildir. Girdikleri ortama neşe ve heyecan verirler, güzel poazitif enerjileri vardır. İnsanları ilk tanıdıklarında hemen etkilerler. Uzun soluklu ilişkilerde daha farklı düşünceler oluşturursun bu insanlar hakkında.

Etkilemek içindir bütün çabaları, herşeye sahip olmak isterler veya herşeyden vazgeçerler. Etrafında bulunan insanları etkileme becerileri yüksektir. Gelsin yenisi veya diğer arkadaşı, ahbabı çantada kekliktir artık. Bazen dibe vururlar, o zaman karaları bağlarlar, çok şeyi anlamsızlaştırırlar. Zor karakterlerdir. Akrabaları, eşleri en büyük zorlukları onlar yaşar.

Durgun ve durağan insanlar heyecan vermezler fakat güven verirler, yapacaklarını hep bilebilirsiniz, sürprizler yoktur. Kabına sığmayan insanların ne yapacağını kestiremezsiniz. Savrulup, savurduğu yönü anlamak zordur. Durulmalarını beklemek veya aynı nehirde koşmak çok yorar, sağını solunu toplamak zordur. Kısa zamanlarda kesişen vakitlerin ise tadına doyum olmaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"...gitmek/ nehirlerle yan yana/ gitmek/ nehirler gibi zor/ nehirler gibi çetin/nehirler gibi umutlu/ gitmek/ nehirlerden de öteye/ oraya/ taaa oraya/ o büyük kurtuluşa/ yüreğim/ yaralı kuşum/ topla ve aç kanatlarını..." işte böyle bir adamı... tebrikler...

tutaste 
 25.03.2010 17:15
 

Ne güzel tanımlamışsınız! Sanırım ben ikinci guruba dahilim. Zevkle okudum, kısa ve öz yazını. Saygılar benden.

hazandagüzeldir 
 25.03.2010 12:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 259
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 431
Kayıt tarihi
: 23.04.09
 
 

Merhaba ben Manolya. Edirne doğumluyum. Eğitim'e hizmet ediyorum ve bu yolun gönüllüsüyüm.Şiir yazma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster