Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Temmuz '13

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
1787
 

Kabuğunu kır ve hayatını eline al

Kabuğunu kır ve hayatını eline al
 

Hayatının sorumluluğunu al


Hayatımızın sorumluluğu sadece bize aittir. Seçimlerimizi başkalarına bıraktığımızda, hayatımızı da başkalarının ellerine bırakmış oluyoruz. Başkalarına göre yaşanan bir hayatta mutluluğa yer olabilir mi? Hayat seçimlerden ibaret değil mi? Seçimlerimizi mantığa değil, sadece kalbimizin isteğine göre yaparsak gerçek mutluluğu yakalamış oluruz.

İnsan yapmak istemediği hiç bir şeyi yapmamalıdır. Bereket ancak kalpten yapılan işler sonucunda bize gelir. Severek yaptığımız bir uğraşıda zamanın nasıl geçtiğini de anlamayız. Aslında, o anda başka hiç bir şey düşünmeyişimizdir bize böyle hissettiren. Biz buna an'da yaşamak diyoruz.

Evren sonsuz bereket içinde.  Yaratıcı her birimize sonsuz bereketi vermiştir, bizler almayı bilememişizdir. Önce Allah’a ve hayata güvenmeliyiz. Bu ne demek?  Gelecek korkusuyla yaşama demek. Geleceğimiz de yaratıcının teminatı altındadır. Biz ona gerçekten güvenirsek ve olan her şeyin bize bir şeyler öğretmek için olduğunu bilirsek, olumsuz gibi görünen her durum içindeki fırsatı da görebiliriz.  Bu durumda yaratma gücümüzde gelişecektir. Hepimizin içinde yaratıcının bir parçası olduğuna göre, bizlerin de istediğimizi yaratma gücümüz var demektir. Zaten farkında olmadan hayatımızı biz şekillendirip sonra da kader deyip geçiyoruz. Oysa ki kaderimiz bizim ellerimizde. Düşüncelerimiz, sözlerimiz ve seçimlerimizle kaderimizi oluşturuyoruz. Seçimlerimizi farkındalıkla yaptığımızda kaderimizi de farkındalıkla yaratmış oluruz.

Yapmamız gereken cesur olmak, kabuğumuzu kırıp hayatımızı elimize almak.

Farkındalıklı ve an’da yaşamanız dileğiyle

Esra Eray 

Spiritüel Yaşam Koçu & Nefes Koçu & Reiki Grand Master/Teacher & Akaşa & Kişisel Gelişim Danışmanı & Şifa Terapisti & Telkin Terapisti & Sembol İletişim Uzmanı & İnsan Kaynakları Uzmanı

hayatrehberleri@gmail.com 

İşiniz su gibi rast gitsin, yolunuz su gibi aksın, hayatınız su gibi ferah olsun, ışığınız bol olsun

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 78
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 820
Kayıt tarihi
: 19.03.13
 
 

Spiritüel Yaşam Koçu & Nefes Koçu & Reiki Grand Master/Teacher & Akaşa & Kişisel Gelişim Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster