Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '18

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
30
 

Kabullenilen Teknoloji Minnettarlığı

Değişen dünyaya uyum sağlayabilmek de zorlanan geçmiş kuşağını kim bizimle beraber yeni dünyaya taşıyacak? Kimse yaşlanmak istemezken büyümek isteyen nesli kim durduracak? Kim yaşanılan hikayeleri yeni sayfalara korkmadan yazıyor olacak ve imzasını atarken gururlanacak? Yeni nesil bütün öz güveni ile geliyor, hazır mıyız?

Büyümek, heyecan ve merak ile harmanlanan bir sabırsızlık kuşağıdır. Her doğanın büyüdüğü böylesine hızlı gelişen bir evrende kim geride kalmak ister ki? Her kuşağın zamanında kendine özgü hikayeler yazdığını anımsayarak, bir araya getirildiklerinde belki de evrenin bütün gerçeklerinin ortalığa döküleceği ve hiç bir sırrın saklanamayacağını düşündüğünüz de hem ne kadar samimi hem de ne kadar korkunç gerçeklerin ortaya döküleceğini hayal etmek pekte zor olmuyor. Genç nesilin merakları mı yoksa geçmiş nesilin kalıpları mı daha can alıcı olacak, onu gelişen zamanda hep beraber görüyor olacağız.

Aslında zamanın getirdikleri doğru kullanıldığında paha biçilemez eser niteliğinde eserler yazılabileceğini herkes az çok hayal edebiliyor fakat gerçekleştirmekten çekiniyor. Yeni neslin beraberinde getirdiği muhteşem teknoloji kaynaklarını görmezden gelmek yapılabilecek ne büyük hata olacak gibi görünüyor. Geride kalan neslin ayak uydurmakta zorlandığı bütün yeni gerçeklikler gelişen teknolojinin içerisinde saklı... Kabullenmek, saklanmaktan çok daha kolay aslında bunu görmek gerekiyor. Saklanmak, gelecek yeni kuşağı yok sayamayacağımızı çok acı bir şekilde her geçen gün bir kere daha gösteriyor.

Yeni nesilin önünde duvar olmak yerinde yapacakları devrimleri, getirecekleri yenilikleri, büyük resmi görebilmeyi seçmek yaşayan her kuşak için en güzeli olacaktır. Her parlak zihin geleceğin en güzel habercisidir. Yenilikler her zaman tedirginlik yaratsa da mesele onları kabullenebilecek zihinlerin yeni dünyaya girişini hızlandırmasıdır. Ayrıntılar da boğulmak yerine kolay olanı seçmek bütün evreni kurtaracak kapıları açmayı zenginleşecektir.

Yeni nesili kabul edecek bir geçmişten gelen olmak hayata verilebilecek en güzel hediye olacaktır. Her nesilin hayata bıraktıkları izler zamanının kıymetlisi olsa da gelişen dünya da kabullenmek en büyük teknolojidir.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 
Toplam blog
: 99
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 105
Kayıt tarihi
: 30.03.18
 
 

Merhaba :) Herkesin yazmaya olan isteği ve hayranlığı ile burada buluşabiliyor olmasından çok büy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster