Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Haziran '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
320
 

Kaç Haziran Yaşadık

Kaç Haziran Yaşadık
 

Yıllar birbirini takip ediyor. Yıl 365 gün, aylar 30/31 gün, haftalar 7 gün, günler 24 saat.. Bu sistemin içinde sistematik olmayan yaşamlar sürüyoruz. Bir kere doğuyor, bir çok şey yaşıyoruz. Bir ve son kez ölene kadar kendi yöntemimizi bulup bu hayata iz bırakıyoruz. Sayamayacağımız kadar çok konunun alt başlığı oluyoruz.

Kaç saat uyuduk bugüne kadar, kaç kez yemek yedik. Yediğimiz yemeklerin kaçını severek yedik. Aç kaldık mı? Kin, intikam, nefret duygularıyla kaç kez dolup taştık? Kaç hayal kurduk, hayal kırıklıklarımız kaç kilometre eder? Kaç kere boşverdik, aileyi, okulu, sevgiliyi, dertleri? Kaç insanı tanıdık, gerçekten, derinlemesine.. Kaç bilgi öğrendik, öğrendiklerimiz nerede, işe yaradılar mı? Değerli hissettik mi kendimizi? Ne kadar..

31. Haziranımı yaşıyorum bu ay.. Karmaşık bir bilmece gibi düşününce.. İyisiyle kötüsüyle yaşanmışlar var. Onlar beni bugüne getirdi. Belki o günler çok şey götürdü.. Aklımda kalan güzelliklerden biri geçtiğimiz haziranlardan birinde mi yaşandı?

Farketmez değil mi? Geçmiş geçmiştir.. Düşününce bir yere varılmaz.. En fazla şükredilir, bir haziran daha yaşadık diye..

Şükür.. Güneşin ışıltıları, çiçeklerin güzelliği, insanların sıcaklığı ve umutlarımızla bir sağlıklı yıl daha geçiriyoruz. Daha ne isteriz takvimlerden..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 913
Kayıt tarihi
: 30.12.06
 
 

Yazmadan duramaz. Öğrenmeden duramaz. Sevmediği yerde durmaz.   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster