Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Aralık '11

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
517
 

Kaçakçılar niye vuruldu?

 F-16’ların 35 kaçakçıyı vurmaları gündeme bomba gibi düştü.

Görünen o ki terörist zannedilerek vuruldular.

O bölgede kaçakçılık hep olur.

Ama bu kadar kalabalık olmaları ve teröristlerin güzergahını kullanmaları böyle bir hatayı beraberinde getirdi.

Evet; kaçakçılığın raconunda bu kadar kalabalık halde geçiş yoktur.  En fazla beş altı kişilik gruplarla yapılır.

Hatanın temeli burada.

Yazık oldu.

Ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne günler kaldık, ya Rabbim! Sapla samanı artık iyice birbirine karıştırır olduk. Kaçakçıdan yanayız, kendi ordumuza karşıyız, bu böyle giderse yakında ne ordu kalacak, ne devlet. Geriye sadece hamasetçi blog yazarları kalacak. Nilgün ve Filiz hanıma katılıyorum. Kaçakçılık bir suçtur ve bunun savunulacak bir yanı yoktur. İnsani olarak kaçakçı da insandır ve onun da ölümünü isteyemeyiz ama sapla samanı ayıramazsak biz de yok oluruz. Sevgiler ve selamlar

Matilla 
 31.12.2011 10:43
Cevap :
hamaset yapanları görmüyor musunuz? ben bu konuda tarafım.   31.12.2011 17:17
 

Filiz hanıma katılıyorum Ahmet bey. Kaçakçılık sanki olağan bir şeymiş gibi davranmayalım. PKK kamplarının olduğu yerden 40 kişi geçiş yapıyor ve PKK'nın olayla ilgisi yok öyle mi? Buna kargalar bile güler. Bir süre önce o bölgeden giriş yapan kalabalık gruba (kaçakçı sandım diyerek) müdahale etmeyen komutan, grubun terörist çıkması ve bir çok askeri şehit etmesi nedeniyle şu anda Silivri'de tutuklu olarak yargılanıyor. Kaçakçısı, teröristi içiçe geçmiş, TSK ne halt etsin?

Nilgün Akad 
 30.12.2011 23:17
Cevap :
köylülerin ihtiyaçlarını karşılamalarına yönelik bir serbesti var bu kaçakçılıkta. Kontrollü yani. vadilere dağılmış köylerden kasabalara gitmek ihtiyaçları temin etmek zor oluyor.  30.12.2011 23:34
 

Ahmet Bey'cim, Genel Kurmay yayınlar tabii ki, çünkü hatayı bizzat zaten o yapmış. Napıcaktı yani, iyiki karıştırmışız da terörist yerine kaçakçıları öldürmüşüz mü diyecekti. Özür dileme mahiyetinde diyecektir tabii ki. Demese abes olur, yanlış olur, samimiyetsizlik olur, durumu hafifsememek, önemsememek,örtbas etmeye çalışmak ve yüzsüzlük olur. Devlet de diler, çünkü Genel Kurmay da bir devlet organıdır, ona bağlıdır. Ama o kadardır işte. Ötesi abartıya girer, provokasyona yol açar, başkalarının da durumu karıştırmalarına, abartmalarına, durumun başka yönlere saptırılmasına yol açar, kötülerin, zararlıların ekmeğine yağ sürülmüş olur. Anlatabilmişimdir dilerim.

Filiz Alev 
 30.12.2011 16:07
Cevap :
Anladım.  30.12.2011 17:03
 

Yani kaçakçıya rahmet mi diliyorsun sen şimdi? Ne günlere geldik yarabbim.İşte toplum bu yüzden dejenere oluyor! Kaçakçı makbul bir insan mıdır? He diyeceksin ki sen şimdi,ama insandır,sonucta can taşıyor,ölmesi de gerekmiyordu.Evet doğru.Ama belki de uyuşturucu kaçakçılığı yapıyordu,binlerce çoluk çocuğun belki de ölümüne sebep oluyordu,bilir misin? Sonuçta kaçakçı yani işte,zararlı birşey yapıyor,yasal olmayan birşey yapıyor,yanlış bir şey yapıyor sonuçta.Dolayısıyla bir de "özellikle" rahmet dilemek de hiç "gerekmiyor" yani! Herşeyi hallettik,bir tek elimizde kaçakçıya rahmet dilemek kaldı ha,kala kala?! Kaçakçıya rahmet dile,katile rahmet dile,teröriste rahmet dile,dağdaki kandırılmış çocuk diye ona acı vs vs.. bunlar insanlık gereği,"insanlık" demek falan değildir kardeşim! Farkediniz bunları artık lütfen!! Karıştıra karıştıra herşeyi birbirine bir hal oluyorsunuz yavvv.Yetti artık yani!Görün artık bu gerçeği,ondan sonra ayaklar baş,başlar ayak olur tabii! farkedin artık insaf!!!

Filiz Alev 
 29.12.2011 19:01
Cevap :
Genelkurmay da başsağlığı mesajı yayınladı Filiz Hanım.   30.12.2011 13:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1640
Toplam yorum
: 13554
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 458
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

Doğum tarihim değişmedi ama çok şey değişti bu güne kadar. En başta, dede oluyorum! Evet; şaşırdı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster