Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Kasım '14

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
158
 

Kaçan otobüslere mersiye

Kaçan otobüslere mersiye
 

İlk hayranlığım, ilk kahramanım Dıgıll dıgıl.


Bir vitrin camının önünde durmuş öylece vitrin içine bakınıyorken, arkandan geçen otobüsün aksini fark edersin camda. Dakikalarca beklediğin otobüs sen vitrine dalınca geçip gitmiştir.

Televizyonun camına da öylece bakakalmıyor musun bazen? Bakakalmakla kalsan uyuyakaldığında oluyor. Zıplayarak uyandığında hava kararmaya başlamış, televizyonda aşinası olduğun o ses başka bir doğa olayının içinden sesleniyor.

Sen zamanı çatır çatır yiyorsun işte! Biraz senden, biraz benden benzer yanlarımız var bizim. Facebook’dan çoktan emekliye ayırdım kendimi. Sırf bu zaman öldürme cinayetleri yüzünden.

Gezgingiller, ben güzelimgiller (yakışıklıyımgiller), becerikliyimgiller, zıkkımlananlar, cafe, bar reklamcıları, ev hali teşhirleri, dostluk vıcıltıları, sevgilimle çok sevişiyoz, mutluyuz kiii!  nidaları, Eyfel’in önü pozları…....Yurt dışına çıkıyor vatandaş havaalanından başlıyor, uçağa binene dek tüm işlemleri sayıyor. Sonra bir de bunun inişi var. Hiç ummayacağın insanlar yapıyor bazen bunları şaşıyorsun. Hay nerden girdim bu Facebook’a da, onun book yüzünü gördüm diyiveriyorsun.

Hepimiz çok akıllı, mükemmel fizikli, çok bilen, çok gezen, kitap kurdu insanlarız zaten. Bak sosyal medyaya, kitap alıntısından bol ne var? Söz seviciyiz çokça da. Filozofların, sözleri şairlerinkiyle, atasözleri akşamcı Bedri’nin sözleriyle karışsa da bulduğumuzu paylaşıyoruz. Seviyoruz bu halleri, düşünme tembeliyiz.

Twitter'da akıllılık ettim bu sefer. Tayfadan kimse yok orada. İsmimi cismimi kullanmadım.  Şimdilik duruyor twitter, haberlere çabuk ulaşmak gibi bir çekiciliği var.

Bir de burası var. Buraya üye olmadan çok önceleri de arada gelir bazı yazarları okurdum. Bak işte ! Bu zaman cinayetlerine girmiyor. Hatta zamanı yaşatma ve anlam katma diyeceğim de, olmuyor.

Ben de amcalar gibi nerde o eski bayramlar kıvamında başlayacağım söze. Nerde o eski yazılaaar! Şimdi azaldılar. Ağaçları kurutuyorlar azizim ürün alamıyoruz.

 Şimdi her yer AVM her yer vitrin. Biz de o vitrinlere ağzımızı açıp bakarken, daha çoook otobüs kaçırırız! 

Şahin ÖZŞAHİN, Erdal Ceyhan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eyvallah...

Ali Gülcü 
 07.11.2014 1:34
Cevap :
:)  07.11.2014 17:51
 

Eskiden buraları dutluktu :)

Ali Gülcü 
 06.11.2014 1:12
Cevap :
Dut yemiş bülbüle döndük şimdi. Eskiden şakırmış dillerimiz, şimdi cır cır diyor başka yerlerimiz:).....Hepsi bir tarafa da değerli yazarım, o okunası yazılarınız kitap kokusuyla nasıl da iyi giderdi.   06.11.2014 2:38
 

Her yer tüketim, her yer gösteriş! Tabi ki teknolojide bunu fazlasıyla kışkırtmakta. O çoğu fonksiyonu gereksiz aletlere (akıllı cep tlf.) o kadar para sayınca kullanacaksın tabii ki... olur olmaz yer ve şekillerde de olsa! Descartes bugün yaşasa ve bunları görse (ironi olarak) "Tüketiyor ve gösteriyorum, o halde varım!" derdi herhalde...

Ersin Kabaoglu 
 05.11.2014 21:33
Cevap :
Descartes, öyle söyler miydi bilemem ama bir reklam yazarı görürse iyi bir reklam sloganı olarak kullanabilir bu sözünüzü:)Kimseye de tuhaf gelmez. Kendisine değer vermediğinden mi, çevresinden bu şekilde değer kazanmaya uğraşır insancıklar?   06.11.2014 2:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 82
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 188
Kayıt tarihi
: 23.06.11
 
 

Çocukken en çok gökyüzünü merak ederdim. Sürekli sorular sorardım, o kadar bıktırırdım ki, "çok faz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster