Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İnsanın kendisini anlatması zor. Beykoz, Saint Benoit, Psikolog. Bu kadar... Detay gerekiyorsa 1,5 yıldan biraz fazla TRT 4 radyoda bağımlılık üzerine program hazırladık. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Amatem Kliniği ve Alman Hastanesinde bağımlılık üzerine çalıştım ve eş zamanlı olarak yine Alman Hastanesin..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Ertelemek

Bence bir özge miş ekle. Bu şekilde kimse iş öneremez.

13 Haziran 2019 15:33
Atatürk dönemi Türkiyesinin üretken politik ekonomisi

Bu günki durumu anlayabilmek için diye başlanmış bir yazıda bana göre eksik olan, 11 Kasım 1938 itibariyle yönetimin başına gelen ve asla tartışılmasına izin verilmeyen İsmet İnönü faktörüdür. Mustafa Kemal'in yapmış olduklarının yavaş yavaş geriletilme ve yok edilme çalışmalarının başladığı zaman ve bu geriletilmenin başındaki insan. Hala bu gün Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve CHP'yi Mustafa Kemal'in sanırlar ancak değildir; İsmet İnönü ve geri devrimcilerindir. Ekonomi de tamamen bu doğrultuda geri devrimcilerin elindedir. 1938-1950 arası gericilik faaliyetleri ortaya konmadan, bu günün Türkiyesini anlayabilmek; tekrar edecek olursam, mümkün değildir. Sevgiyle...

28 Eylül 2011 13:32
Kemalizm yetmez…

11 Kasım 1938 günü itibariyle ortada Atatürk düşüncesinin yönettiği bir ülke bulunmamakta. İsmet İnönü ile Atatürk düşüncesi uygulamadan kalkmış ve garip bir şey olmuştur. Bu noktada CHP insanları Mustafa Kemal ve düşüncesinden uzaklaştırmak için ülkenin içerisine sokulmuş bir truva atı konumundadır. Sosyalizmden daha iyi bir şey varsa o da bu topraklar üzerindeki Atatürk uygulamalarıdır ve onun sanayi, tarım ve insana değer veren uygulamalarına hiç bir gerçek sosyalist de karşı durmamaktadır. Sevgiyle.

30 Mayıs 2011 16:52
 
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 576
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 1905
Kayıt tarihi
: 08.06.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster