Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
418
 

Kaçırmayın zamanı! - Ferdi

Kaçırmayın zamanı! - Ferdi
 

Geçen zamanı kovalayamıyorsunuz. Yazımın üstüne 06.12.2006 yazsam, bugün 06 Aralık olur mu? Olmaz! Zaman geçmiş bir kere.. Nasıl üzgünüm anlatamam..

İnsan gaflete düşüyor bazen. Hayatta neyin veya nelerin öncelikli olduğunu, çaba göstermesi gerekenlerin ne olduğunu unutuyor. Kendi küçük sorunlarını “acı” boyutuna taşıyıp, hayattan soyutluyor kendini..

“ 06 Aralık 2006 Ferdi Günü olsun ” mesajlarını şimdi aldım, neredeyse 1 hafta geçmiş, zamanı geri getiremiyorum. Ama Blog yazarlarından Deniz hanımın ve Biberiyenin başlattığı faaliyete geç olsa da katılmak istedim.

“ Bu bir yardım çağrısıdır. Bu genç yurek eger yardim edilmezse yakinda duracak... ” yazıyor http://biryardimeli.bz.tc/ sitesinde. Sitede hesap numaraları ve ilgili telefonlar var.

Minimum ödenebilecek tutar 5 YTL.

İnsanoğlu ne kadar kendi küçük dertlerini gözünde büyütüp, acı yumağı haline getirmeyi sevse de, huysuz, kaprisli, mızıkçı, üşengeç, dikkafalı olsa da;yine de insan ..

Acıyı da bilir, mutluluğu da; derdi de bilir devayı da.. Bunu okuyan her insan bir derde deva olabileceğinin farkında.. Biliyorum ki, bunu okuyan her insan üşenmeyecek, elinden geldiği kadar yardım edecek. Yardım edebilmiş olmanın küçük hazzını içinde duyacak, haz duydukça da yardım etmek isteyecek. Biliyorum ki, bunu okuyan her insan kendine yardım etmenin yolunun, çevresine yardım eli uzatmaktan geçtiğini öğrenecek.

Ve biliyorum ki, o genç yürek yaşayacak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Seval, Deniz' in de dediği gibi hala çabalarımız devam ediyor. Aslında üzülmelerine bir son verebilirsin çünkü yazının bu zamana kalması aslında iyi olmuş. Umarım daha çok kişiye ulaşır. 6 Aralık zamanı deli para yağdı hesaplara ancak bugünkü bakiye sadece 1.600 YTL! O kadar çok ki ülkemizde hasta insanlar, bireyler sürekli hatırlatılmak zorunda maalesef. Hatırlatmalar azaldıkça Ferdi' nin de acıları azalıyor sanıyor insanlar, alakası yok. O illet hala onun damarlarında dolaşıyor ve tek dileğim yüce Allah' ım bu çabalarımızı karşılıksız bırakmasın. Sevgiler, katıldığın için teşekkürler...

Melda 
 15.12.2006 18:28
 

Deniz sözetti önce Lyssa'nın Arkadaşı Ferdi... Lyssa, Denizin yiğeni.. Benan Denizin kızı, Lyssa'nın Kuzeni... Bu Aile Ferdiyi bloğa getirdi... Bir çok insan blog yazdı Ferdi için... Para toplanıyor... Bu paylaşıma katkı veren herkes gibi sizinde yüreğiniz sızlamış Ferdi için... Ferdiler daha çok... Umarım toplumsal bir dayanışma çözer bu sağlık sorunlarını... Sevgiler, saygılar

Yücel EVRENN 
 13.12.2006 8:38
Cevap :
Aynı dileği ve umudu paylaşıyorum. Saygılar,  13.12.2006 12:22
 

Geç kalmadın, kampanyamız devam ediyor. İznimiz bir yıl valilikten ama Allah ne kadar izin verdi Ferdi'ye onu da yardımlar belirleyecek. Desteğin için teşekkürler. Sevgiyle kal...

Deniz 
 12.12.2006 23:07
Cevap :
Esas ben tesekkur ederim, boyle bir paylaşıma ortak edildiğim için.. Umarim her sey cok güzel olacak.. İnanmak, kazanmaktır..  13.12.2006 8:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1007
Kayıt tarihi
: 14.09.06
 
 

Kopya hayatlar yaşıyoruz hepimiz.. Model aldığımız insanların hayatlarını yaşamaya çalışıyoruz, kend..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster