Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
329
 

Kaçmak Lazım.

Kaçmak Lazım.
 

Kaçmalı. Ama nereye?
Dünya hep böyle kaotik miydi? Yoksa iletişim çağının bir cezası mı bu bizlere?

Her şeyi hemen anında...ama tam o anda öğrenmek bizleri bunaltmaya başlamadı mı daha?

Birazcık...elektronik postalarımız gelmese...haberlerde yeni heyecan verici, tırnak yedirten, saç baş yolduran haberler gelmese, telefonumuz uzunca bir süre çalmasa...çıldıracak gibi mi oluruz?

Haberler her geçen gün bir öncekinden daha kanırtıcı olunca daha mı rahat hissederiz? Her şey süt liman olsa, o zaman...daha mı huzursuz oluruz? Hani çok gülünce duyulan huzursuzluklar gibi...çok güldük bak çok ağlayacağız diye düşünmekten belki de doyasıya hiç gülememek...sonrasında ki bedel ağlamak bile olsa hiç doyasıya gülememek.

Kaçmalı. Ama nereye?

Ekonomik krizlerdeydik hep...şimdi tüm dünya ekonomik krizde.

Peki ya savaşlar?
Onlar hep var ki...hem de insanoğlu bu dünyada var olduğundan beri var.

Kaçacak pek yer yok gibi sanki...o zaman uyumalı...tıpkı hep yattığımız gibi uyumalı. Sonra telefon az çalınca...elektronik postalar azalınca merak etmeli...ne oldu acaba diye?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aslında yazdığım yorum eksik kaldı. Kör ölünce badem gözlü olurmuş örneği sanki ilk ulaşmayan yorumda herşeyi anlatmışım gibi tuhaf bi duyguya kapıldım. yani teknoloji sayesinde savaşları çay içerek izlemeyi öğrendik.Sanırım en iyi saklandığımız yer tv karşısındaki koltuklarımız ya da masamızdaki. Onun için kaçacak başka yer aramaya gerek kalmadı ama bazen hani şu öykülerdeki uçan halı olsa diyorum. Binip de gezmesi ve olayları izlemesi ama kaçmak deil ilginç olurdu.sağlıcakla kalın yine olmadı :))

Ezgi Umut 
 17.10.2008 23:42
Cevap :
Tvnin karsisina gecip kaciyoruz...internette kaybolup kaciyoruz...caddelerde kalabaliklara karisip kaciyoruz...kacacak cok yer var ama her kacista hep kayboluyoruz...Katki ve yorumunuz icin cok tesekkurler. Sevgi ve selamlarimla.  18.10.2008 0:44
 

Dünyada dertler hep vardı sanırım ama bugün hızlı iletişim teknolojilerinin oluşturduğu bilgi kirliliğine bağlı kaos olsa olsa eskiden veba gibi hastalıkların yayıldığı toplumlarda yaşanmış olmalı. Sonuçta ikisi de korkuya bağlı. ölüm korkusu. İnsanlar huzurlu mutlu yaşamak isterken akılda olmayan tuhaf dertleri bekler olduk. Bir canlı bomba ya da bi deprem... Biz çocukken de depremler olurdu ama sonuçlarını bu denli açık görmezdik. Radyodan duyduğumuz kadar... Yıkılan evler toprak altındakilerin çığlıkları yardımseverlerin yanında soyguna gelenler hepsi muhayyilemizde olmayan şeylere tekno sayesinde şahit olduk. Sonuç huzurumuz kaçtı ama önlem alması gerekenler ceset torbası siparişlerini arttırdı sadece yani tortusu da yine korku olan kaos. dediğiniz gibi işte elektronik postalar ya da yorumlar çıkmayınca acaba neden diyor ama başka büyük acabaları da sanki günlük hayatta içilesi su gibi sineye çekiyoruz. Tuhaf bir dönemdeyiz. Bir geçiş süreci ve acılı ve internetli:)) sağlıcakla

Ezgi Umut 
 17.10.2008 23:35
 

Derler...Ne yazık ki insanın olduğu hiçbir yerde her şey süt liman olamaz.Kaçmak gerek ama kaçtığın yerde aynı olacaktır...Güzeldi,teşekkürler!

Serçe! 
 12.10.2008 15:39
Cevap :
Dolayisi ile kacmak cozum degil aslinda...zaten yazida da bu absurdlugu vurgulamaya calistim...Yorum icin cok tesekkurler. Sevgiyle.  12.10.2008 17:45
 

en başından beri kaçıyorduk da (önce kendimizden hatta) o nedenle mi yer kalmadı dersin...

beenmaya 
 09.10.2008 13:52
Cevap :
belki de oyle hakkikaten, kendimizden kaciyorduk...  09.10.2008 15:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 237
Toplam yorum
: 729
Toplam mesaj
: 78
Ort. okunma sayısı
: 1283
Kayıt tarihi
: 06.08.07
 
 

Biyolojinin son yıllarda, özellikle son 10 yılda içeriğinin yoğun bir şekilde moleküler düzeye inmes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster