Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Necip Köni - Adana / TR

http://blog.milliyet.com.tr/necipkoni

04 Ocak '08

 
Kategori
Kozmetik
Okunma Sayısı
2785
 

Kadın.... ve.... dudak.....!

Kadın.... ve.... dudak.....!
 

*Kadın zerafeti ve dudağı*


Sevgili (MB) Milliyet Blog ve Antidepresan T.A.Ş Arkadaşlarım... Merhabalar.

Bu yazımda da , (MB) Blogdaki bayan aradaşlarıma "DUDAK" konusunu yazmayı düşündüm..! Çünkü geçenlerde bir gece gezmesinde, bayanları ilgilendiren bu dudak konusu ile igili çok tatlı bir tartşmaya, sohbete kulak verip, şöyle bir çaktırmadan olaya şahit olunca, bendenizde bari bu konuyu kısada olsa bir araştırıp, birazda konunun üzerine güzel bir kremayı andıran küçük bir "Dudak" ile ilgili bir şeyler karalayım deyince bu yazım kendiliğinden ortaya çıktı...!

Yaramızı suyla yıkar, otla sararız; Kimsemiz yok, fakat gönüllerde biz varız, Bize şefkat sunmaz hiç bir kadın dudağı. ...Dudak bir kişinin ister bay ister bayan olsun en güzel cazibeli çekici yeridir. kadın dudağı ise bambaşkadır. Cuma salâsı veriliyordu memlekette ve bir kadının “dudağı” kanıyordu… Bir kelimelik öpücüğündü tuzu… Esirgedin… Esirgedin çünkü kelimeden öpücük, öpücükten tuz olmazdı… Bize şefkat sunmaz hiçbir kadın dudağı...

Çoğu kadın dolgun, baştan çıkarıcı ve mükemmel dudaklara sahip olmak ister. Ama herkes mükemmel dudaklara sahip olacak diye bir kural yoktur. Dudaklarınızın hoş görünmesini istiyorsanız bir takım hilelere başvurarak da bunu sağlayabilirsiniz...Şimdi burada bununla ilgili olarak hanımlara yapılan araştırmalar sonucunda bazı tavsiyeleri veren güzellik uzmanlarının önerileri aşğıda belirtilmiş olup, bu gibi durmların ve şekillerin çözümü olarak problemler hal olunabiliyormuş...!

*Büyük ağızları daha küçük göstermek için dudak çerçevesini dudağın hemen içinden çizmek gerekiyor. Açık bir renkle çizilecek çerçevenin içinin, çerçeveden daha koyu renkte, ancak yine de açık bir tonda boyanması gerekiyor.
*Kalın dudakların parlak ve sert renklerden kaçınması gerekir. Dudakların içinden çizilen dudak çerçevesiyle dudak boyasının hemen hemen aynı renkte olmasına özen gösterilmeli.
*İnce dudakların daha dolgun görünmesi için dudak çerçevesinin dudak çizgisinin dışından çekilmesi gerekir. İki yana kadar iyice uzanması gereken çerçeve açık bir tonda çizilmeli, dudağın iç kısmının ise daha koyu bir tonda boyanması gerekir.
*Alt ve üst dudakların kalınlıkları birbirine uymuyorsa, değişik iki ton kullanın. Kalın dudak için koyu, ince dudak için açık renkte bir ruj sürülmesi, dudağın asimetrisini gizler.
*Dudaklarınızın sarkık görünümünü gizlemek için izlenecek en iyi yollardan biri, dudak kalemiyle düzeltilip çizilen bir dudak şeklinin ardından , bu şeklin dışında kalan dudağın bölümlerinin ten rengine uygun renkte bir fondötenle kapatılmasıdır.
*Alt dudağınız dışarı doğru taşkın ise, alt dudağınızı boyarken biraz küçültmeniz gerekecek. Bunun için ortasından başlayarak dudak çizgisinin biraz içinden dudakların birleştiği yere kadar boyayın. Normal olarak boyadığınızı üst dudağın daha dikkat çekici olmasını sağlayın.
*Üst dudağın ortasını belirten V şeklini, dudak çizgisinin biraz içinden çizerek doğal kıvrım vererek dudakların birleştiği yere kadar boyayın. Alt dudağı ise biraz taşırarak boyayın.

Evet, işte böyle....Kadın demek, zarafet , incelik ve güzelliğin bir simgesidir diye her zaman algılanır erkeklerce... Aslında her kadın güzeldir... Bu güzelliği yakalayabilmek ise, her bayan için bakım ve makyaj sanatından geçer..! Bayanlarda , makyajında en önemli görsel ilk noktası dudaklardır diye tarifliyebiliriz herhalde..!

Her kadının hayali güzel bir görünüme sahip olmaktır. Siz bayanlarda genç ve güzel görünmek istiyorsanız bu yazıdaki ipuçlarını dikkate almalısınız: ...! Ünlü bir ingiliz vatandaşı CHESTERFIELD "Zekalarıyla ilgili en çok iltifat alan kadınlar tartışılmaz derecede güzel veya tartışılmaz derecede çirkin olanlardır." ... Müsaadelerinizle yazımı meşhur İngiliz başbakanı CHURCHILL'in bir gün İngiliz Avam kamarasında (İngiltere Meclisi) konuşurken, muhalif partiden bir kadın milletvekili, Churcill'e çok kızarak ve sinirlenerek, kızgın bir şekilde "Şayet ben sizin karınız (eşiniz) olsaydım eğer, kahvenizin içine zehir koyardım" der, bunun üzerine İngiliz başbakanı Mr.Churcill gayet sakin ve ılık bir ifade ile kadın milletvekiline döner, "Pek muhterem hanımefendi, şayet siz benim karım olsaydınız, bende o zehirli kahvenizi seve seve içerdim...! "

Sevgiler ve saygılar,
NECİP KÖNİ - ADANA/TR

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

şemali şöyle dursun , gülümsesin her daim o dudaklar ve güzel sözler çıkarken ağızdan eşlik etsin :) , sevgiler

Dilek Fuçucı 
 14.01.2008 12:10
Cevap :
DİLEK HANIM,MERHABALAR...! HOŞ GELDİNİZ BLOG SAYFAMA VEDE "Kadın VE dudak"YAZIMA...! GERÇEKTENDE DEDİĞİNİZ GİBİ GÜLÜMSEYEN BİR DUDAK (ERKEK olsun KADIN olsun) HER ŞEYE BEDELDİR..BENCEDE...! ÇÜNKÜ O GÜLÜMSEYEN DUDAĞIN İÇİNDE "TATLI BİR DİL VARDIR" O DA ZATEN YILANI BİLE DELİĞİNDEN ÇIKARTIRMIŞ...! ÖYLE DEĞİLMİ..? SEVGİLİ DİLEK HANIMCIĞIM..? FAKAT GENEDE BAYANLARDA MAKYAJLI BİR YÜZ (SURAT),RUJLU BİR DUDAK,KADIN için BİR CAZİBE SİMGESİDİR...TABİİ Kİ KADIN OLMAK İSTEYENLER İÇİN BU MAKYAJ HADİSESİ YETERLİ DEĞİLDİR...MÜHİM OLAN O DUDAKLARDAN KÖTÜ ve KABA SÖZLERİN+KELİMELERİN ÇIKMAMASIDIR..! DİYE DÜŞÜNÜRÜM DOĞRUSU...! DİLEK HANIM YAZIMA VERDİĞİNİZ KATKI ve DESTEKDEN DOLAYI SİZE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM...! SEVGi ve SELAMLARIMLA....! NECİP KÖNİ - ADANA/TR  14.01.2008 13:28
 

Engin bilgileriniz için teşekkür ederim.Uygulamaya geçilmiştir.Saygılar.

binnaz delen atılkan 
 06.01.2008 12:14
Cevap :
MEHABALAR...FERAYE HANIM...! KATKI ve DESTEGiNiZ icin COK COK TESEKKUR EDERiM..! TAHMiN EDiYORUM "DUDAK"FOTOGRAFINDAN DOLAYI YAZIM HEMEN ALGILANAMIYOR..! ASLINDA GERCEKTENDE BAYANLAR icin ONEMLi iP UCLARI VAR DUDAK MAKYAJINDA...BENiM ESiMDEN BiLiRiM...ELiNDEKi MAKYAJ MALZEMELERi ile 100-(Yuz) CESiT HANIM FiGURUNE GiRECEGiNE BAHSE GiRERiM..! DEDiGiM GiBi "GUZEL HANIM VARDIR...! CiRKiN HANIM YOKTUR..!" HANIMLARDA CAZiBENiN SiMGESiDiR..CUNKU YUCE ALLAHIMIZ ONLARI ONUN icin YARATMISTIR...! BUTUN HANIMLAR GUZELDiR,BUNUN icinde BAKIM ve SUSLENMELERi GEREKiR....ANKARA`ya CUKUROVA-ADANA`dan SEVGiLER ve BOL BOL SELAMLAR EFENDiM...! NECiP KONi - ADANA/TR  06.01.2008 14:31
 

Sayın yazarım günün anlam ve önemini belirten bu faydalı bilgilere teşekkürler... Sevgiler

Esma KAHRAMAN 
 05.01.2008 1:23
Cevap :
SEVGiLi YAZARIM...MERHABALAR...! SiZiN "iYi GECELERiNiZE..!" BENDENiZDE "GUNAYDINLAR" ile ANCAK CEVAP VEREBiLiYORUM...! :}}})))) ESMA HANIM...GERCEKTEN DE ,DUNYA`DA GUZELLiK KONUSUNDA,KADIN ile iLGiLi YAPILAN KONGRELERDE,PANELLERDE,KONFERANSLARDA SU ANA FiKiRE VARILMIS..." KADIN = CAZiBE-> BAKIM+SUSLENME SANATI" DAHA ONCEDE iFADE ETMiS OLDUGUM GiBi "GUZEL KADIN VARDIR,FAKAT CiRKiN KADIN YOKTUR..!" SAYET CiRKiN BiR KADIN OLSA BiLE,KENDiSiNE BAKIP,COK GUZEL SUSLENDiGi TAKDiRDE,CAZiBESiNDEN,GUZEL KADINDAN BiLE DAHA GUZEL OLABiLiR YERiNE GORE..! BiLMEM BUNLARA KATILIRMISINIZ SEVGiLi YAZARIM BiR BAYAN OLARAK..? BENCE "ERKEK KADININ TAMAMLAYICISIDIR.!" HEPiMiZiN ANALARI,BACILARI,KARILARI (Esleri),KADINDIR.(Bayandir) BENCE KADIN HER ZAMAN GUZEL ve CAZiBE KAYNAGI OLMAK ZORUNDADIR ve KENDiNE + ETRAFINA SAYGI VEREBiLMESi iCiNDE GUZEL ve SUSLU GORUNMESi SARTTIR..! DiYE DUSUNURUM DOGRUSU..! SiZLERE SEVGiLERiMLE....! NECiP KONi - iZMiR/TR  05.01.2008 8:31
 

Bu sözün doğru Ağabey! Hele gurbette! Hepsi insanın gözüne Sofia Loren geliyor! Düşün ki çolün ortasındaki Bedevi çingenesi bile. Osmanlıyı bu sebeple çok sevdim. Biz gitmeden ünümüzü tanıtmışlar orada! Yabancılık çekmedik anlayacağın. Çirkin kadın yoktur.Şimdi diyeceksin ki çirkin erkek vardır. Şaka yaptım Ağabey. Ben temizim!

Ahmet Balcı 
 04.01.2008 22:30
Cevap :
SEVGiLi CAN DOSTUM,GUZEL iNSAN,MERHABALAR ve iYi GECELER... BU KIS (04.01.2008) GECESi KATKI ve DESTEGiNDEN DOLAYI,YORUMUNLA RENK KATIYORSUN BLOGUMA..! DEDiGiN GiBi SEVGiLi AHMET`cigim "GUZEL KADIN VARDIR..! CiRKiN KADIN YOKTUR..! " ERKEGiNDE GUZELi OLMAZ..!!! ERKEGiN YAKISIKLISI OLUR..! "SOFIA LOREN" GUZEL BiR KADIN DEGiLDi FAKAT,COK HOS BiR KADINDI ERKEGiN GOZUNDE..! OYLE DEGiL Mi.? CAN DOSTUM..? ORNEGiN "BIRGITE BARDOT" DA GUZEL BiR KADIN DEGiLDi BELKi,FAKAT CAZiBE AKIYORDU KADININ HER TARAFINDAN,USTELiKDE SEKSi DiSiLiGiN BiR SiMGESiYDi FRANSIZ SiNEMASINDA..! GERCEKTENDE OSMANLI BU KADIN KONULARINDA O DONEMLERDE AVRUPAYA GORE DAHA iNSAFLI ve DAHA ViCDANLIYMIS..! KADIN ASLINDA CAZiBEDiR...CAZiBEYiDE BAKIMLI ve SUSLENMESiNE BORCLUDR..! ERKEGiN HiC BiR ZAMAN SUSLUSU OLAMAZ vede OLMAMALIDIR..TEKRAR EDiYORUM "ERKEK YAKISIKLI OLABiLiR ANCAK..! " CAN DOSTUM,GUZEL iNSAN iSTE BOYLE..! (Aman Dikkat et,ALLAH korumus seni.! Gecmis olsun..!) SEVGiLER..! NECiP KONi - HENDEK/TR  04.01.2008 23:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 298
Toplam yorum
: 2320
Toplam mesaj
: 392
Ort. okunma sayısı
: 8462
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

Necip KÖNİ - İnşaat Mühendisi olup, güzel sanatlar onun bir hobisidir. Resim yapmak (karakalem çalış..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster