Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Temmuz '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
455
 

Kadın, internet ve evlilik

Aslında haberi okuduğunuzda klasik bir aldatma vakası gibi görünse de durumun vehameti haberin içindeki detaylarda gizlenmiş. Bir adam bilgisayar başında oyun oynuyor (yaşı 50) alt kattan gelen sesler üzerine aşağı iniyor, bir de ne görsün eşiyle yabancı biri aynı oda da. Bu ölür müsün öldürür müsün manzarasını gözünüzde canlandırdığınız da muhtemelen aklınıza hoş düşünceler gelmeyecektir. Hanfendi ise ifadesinde kocasının evde olduğunu bilmediği söylüyor. Şebnem Ferah'ın şarkısına atıfta bulunarak bu insanların evde oluşturdukları "İki Yabancı" modeli bu tuhaf aldatma vakasının oluşumuna zemin hazırlamış.  

Eskiden erkeğin aldatmasını okurduk gazetelerde ve bu uzun bir zaman da böyle süregeldi. Lakin son zamanlarda bilmiyorum dikkatinizi çekiyor mudur ama kadınlar da artık kocalarını aldatmaya başladılar. Özellikle evde mutsuz olan ve ilgisiz bırakılan kadınlar kendilerine yeni sığınacak limanlar aramaya başladılar.  

Bu konuda birinci yol olarak facebook, msn ve chat siteleri gibi teknolojinin nimetlerinden yararlanıyorlar. Bu aldatma (ve sonu çok zaman cinayetle bitiyor.) haberlerinin çoğunda "internetten tanıştığı adam" ibaresi artık klasikleşen bir tanımlama haline geldi.  

Yazının ilk paragrafında vurguladığım "İki yabancı" meselesi evdeki hayatıda etkilediğinden dolayı erkek tarafı alıp başını gidebilirken kadının böyle bir alternatifi olmadığı için kendini bilgisayar başına atıyor. Burada tanıştığı insanlar içinde mutlaka birinden kocasının kendisine göstermediği ilgiyi, yakınlığı, sıcaklığı bulabiliyor. Çocuk sahibi olduğu için ya da aile baskısından dolayı evde mutsuz olsa da boşanamayan kadın bu sayede hayatını daha yaşanılabilir kıldığını düşünerek farklı olduğunu düşündüğü yabancı biriyle kendi kurduğu dünyasında kocasını aldatabiliyor.  

Tabiki de burda bütün suçu kadın tarafına yüklemek çok basit olurdu. Erkeklerin yıllardır süre gelen "Evde biri olsun, ütümü yapsın, çamaşırımı yıkasın, çocuğumun anası olsun." düşüncesinden dolayı eşlerine karşı olan ilgilerini minimumda tutmaları da bu aldatma vakalarının başlıca sebebidir.  

Son Söz : Yine de siz siz olun evliyseniz eşinizle daha çok vakit geçirmeye ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Yine de mutsuzluk söz konusu ise ve çözülmeyen problemler varsa boşanmak aldatmaktan çok daha asil bir çözüm yoludur.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 106
Toplam yorum
: 40
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1576
Kayıt tarihi
: 11.07.11
 
 

Metin ve haber yazarı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster