Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Aralık '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
5313
 

Kadın akıllı erkek sever..

Kadın akıllı erkek sever..
 

Erkekler aptal kadın sever demiştim bir bloğumda. Peki kadınlar nasıl bir erkek ister ya da sever?

Elbetteki seçimler kişiden kişiye değişir. Bir elin parmakları aynı olamıyacağı gibi, beğeni ve ve zevklerinde aynı olması beklenemez. Ancak kadın erkek ilişkilerinde kültür ve yapısal farklılıklara rağmen, değişmeyen ortak noktalar olduğu inancındayım.

Erkekler kaldırabileceklerinden daha ağır olabilecek bir yükü tercih etmeyip akıllı olmayan kadına yönlenirlerse de kadınlar bunun tam tersine akıllı erkeği isterler.Erkek gerisiden gelen, kadın ise ilerisinde gidip, kendi gelişiminide engellemeyen erkekle mutlu olur.

Birlikte olduğu kadının yaşamdaki hedeflerine saygı duyabilen, bunu destekleyen biridir akıllı erkek. Kendi yaşamındaki hedefleri kadar karşısındaki kadının da aynı şekilde varmak istediği bir nokta, almak istediği bir yol olduğunu benimseyen kişidir. Çünkü kadının yaşamdaki doyumuna destek vermesinin aslında sonuçta kendi mutluluğuna bir yatırım olduğunun farkında olan kişidir. Eğitimi ve kültürü ne olursa olsun kadına kendisini dünyanın en değerli kişisi gibi hissettirir akıllı erkek.

Akıl olayının eğitim ve kariyere bağlı olduğunu düşünmüyorum. Çevremize baktığımızda kariyer sahibi, üst düzey, süper eğitimlerden geçmiş ne erkeklerin birlikte oldukları kadınlara nasıl acılar çektirdiklerini sıklıkla görmekteyiz. İnsani değerler anlamında akıllı olabilmek bunun dışında bir kavram. Mutlu bir birliktelikte ilginin ne kadar önemli bir değer olduğunun farkında olan kişidir bu akıllı adam.

Kadınların çoklukla sözünü ettiği dürüstlük ve güvenilirlik kavramına birlikteliklerin selameti adına değer veren biridir. İçinde bulunduğu konumu dürüstçe ortaya koyan ve bu konum her ne ise ondan sonrasının seçimini kadına bırakan erkektir akıllı erkek.

Kadınlar, cinselliğin ötesindeki paylaşım ve ilişkilerin derin anlamı olduğunu bilen, birlikteliğin ortak paylaşım ve ilgi alanlarıyla güzelleştiğinin farkında olan erkekleri ister ve sever. Akıllı bir erkek ise yukarıdada sözettiğim gibi kendi mutluluğunun kadına verdiği mutlulukla ne kadar doğru orantılı olduğunu bilen erkektir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çok basit siz de yazmışsınız ama konunun etrafında dönüp durmuşlar... kadın mutluysa,erkek de mutlu olur.aynen 2*2=4 gibi :)))illa konuşmak için ne uzatmaya,ne de kendince belirlediğin kıstasları paylaşmaya gerek yoktur.sadece erkek çok iyi bir yönetici olmalıdır:)kurumsal olarak düşünürsek...(şirketlerde olduğu gibi) sevgiler...

hekimoğlu16 
 17.09.2008 15:53
Cevap :
tekrar teşekkürler zaman ayırıp okuduğunuz için sevgilerimle..  23.09.2008 16:43
 

Akıllı erkek turfanda şu an . siz akıllı erkekler konusunda ne düşünüyosunuz

salim meriç 
 29.01.2008 21:29
Cevap :
Bu konunun sizinle ilgisi yok sanırım.  30.01.2008 0:45
 

Yazdıklarınızı okumaya devam ediyorum. Şu akıllı kadın, akıllı erkek konusunda bir şey söylemeden yapamayacağım. Sizin de belirttiğiniz gibi, mutluluğun sırrı galiba her iki tarafında olabildiğince akıllı davranmasında yatıyor. Aklı, bir de hoşgörü ile harmanlarsanız sanırım mutluluk için önemli bir yol alınmış olur. Akıllı erkekler ayrıca kaybettikleri zamanı telafi edebileceklerine de inanırlar. Ne dersiniz? Sevgilerimle,

salih haluk reşat şentürk 
 21.12.2007 17:09
Cevap :
Tamamen katılıyorum. Sadece aklı olan mutluluğun yolunu bulur zaten..Sevgiler  21.12.2007 21:59
 

Akıllı erkek derken...ideal erkek çıkmış tariften.Bu kadar meziyeti bir arada bulunduran erkek var mı? acaba dersem...beyler kızmaz inşallah:))Mutlu bayramlar,sevgiler.

sessiz-çığlık 
 21.12.2007 15:02
Cevap :
Merhaba, mutlaka vardır ama tek bir erkek yerine değişik erkeklere dağılmış olarak vardır bana kalırsa:)) Teşekkürler, sevgiler  21.12.2007 22:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 218
Toplam mesaj
: 55
Ort. okunma sayısı
: 1552
Kayıt tarihi
: 15.05.07
 
 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Antropoloji bölümü mezunuyum. Farklı sektörle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster