Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mayıs '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
420
 

Kadın aptal olur mu?

Kadın aptal olur mu?
 

“ Şarkıcı Ege, "Bence Türkiye'nin bir Berlusconi'ye ihtiyacı var. Açıklaması hakkındaki yorumuma gelince... Solcu kadınlar beynime, liberal kadınlar ise ruhuma hitap eder. Sağcı kadınlar daha keyiflidir, solcular ise can sıkıcı" dedi. http://www.hurriyet.com.tr/magazin/anasayfa/8998337.asp?gid=222&sz=6378

Bu beyne hitap eden kadınları taşıyamayan bir erkeğin itirafıdır. Her zaman söylerim “erkekler akıllı kadınlara hazırlıksız yakalandılar” diye. Sağcı veya solcu fark etmez, akıllı kadından erkekler tırsıyor.

Ege açıklamasında adeta ruha hitap eden kadında beyin yok ve onlar da sağcıdır anlamına gelecek söz söylemiş, bu da külliyen yanlış. Liberal görüşte olup da beyne hitap eden o kadar çok kadın var ki. Ege bey kaş yaparken de göz çıkarmış.

Akıllı kadın, anahtar cümle bu.

Akıllı kadın hayata doğrudan katılan kadındır, dolaylı olarak değil.

Erkek yüzlerce yıldır kendi izni ile hayata katılan kadına alışkın, birden “Ben de varım” diyen kadınlar karşısında çaresiz kaldı. Ege bey gibi , akılları sıra kadını pohpohlayıp arka plana atmaya çalışıyorlar.

2000 küsur yılında erkek kalmayacakmış evrende. Demek ki kadın erkeksiz yapabilecek. Ya kadın kalmasaydı, erkek kadınsız yapabilir miydi? Sanmam .

niçin ikibin küsur yılında erkek kalmayacak biliyor musunuz, kadınları üreme, temizlik, aşçılık hizmetlerinde kullanmaya alışan erkekler, kadınlar akıllandıkça bu hizmetleri bölüşmek zorunda kalıyorlar, kalacaklar. Böylece kadın işi dedikleri bu işleri yaptıkça giderek kadınlaşacaklar. Böylece dünyada erkek kalmayacak.

Erkeklerden vazgeçmek istemeyen “akıllı” kadınlar, akıllarını göstermeden erkekleri kullanmaya başlayacaklar, hatta başladılar bile.

Sağcı kadınlar ruha hitap edere, erkeğinin önüne geçmez, yanında durmaz, geride durur palavralarına kanmayın sevgili erkek hemcinslerim. Bence yeni alıştırmalar yapın, gerekirse okullara gidin, eski tembelliklerinizi bırakın kadınlar için çaba gösterin. Durum bir süre sonra işlerin zorlaşacağını gösteriyor.

Kadınlar doğu ülkelerinde yıllardır toplumun dışında, ailenin içinde tutulmaya çalışılıyor, ama uzun zamandır da, topluma katılma sosyal hayat içinde yer alma çabası içinde olan kadınların da çoğaldığını görüyoruz. Tabiatın en büyük mucizesi olan doğumu gerçekleştiren bir varlığın , giderek dünyanın medeniyetlerinin başında olduğu gibi “anaerkil” toplumu oluşturması mümkün görünüyor.

Erkekler işimiz zor, sağcı, solcu palavrasına kanmadan, kadınları anlamaya çalışalım desem bu da ömrümüzü alır yahu.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Valla beyefendinin dediği anlamda keyifli olmak iyi bir şey olmamalı, ben sıkcı olmayı yeğlerim kendi hesabıma...

Müyesser Saka 
 25.05.2008 14:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 283
Toplam yorum
: 710
Toplam mesaj
: 93
Ort. okunma sayısı
: 1282
Kayıt tarihi
: 04.12.06
 
 

Nükleer fizik doktoru, şiir yazmaya çalışıyor, kalite yönetim sistemleri danışmanı, öykü deneme yaza..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster