Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
4228
 

Kadın aslında ne ister? ( Erkekleri şımartmayın II )

Kadın aslında ne ister? ( Erkekleri şımartmayın II )
 

Erkekler diyor ki, duygularımızı hiçe sayarak yazmışsınız bu yazıyı. Haklılar da. İşte sevgili arkadaşım, göremediğin feminizm orada yatıyor. Bir önceki yazıdan bahsediyorum. Kadınlar erkekleri şımartmazlarsa onların olur özlü yazımdan.

Ama düşünün bir kere. Size aşık olduğunu saklamayan kadınları çantada keklik gibi görmüyor musunuz? Duygularını bile bile onunla oynamıyor musunuz? Sizin için canını bile vereceğini bildiğiniz kadının mı yoksa size hiç pas vermeyen kadının mı peşinden sürükleniyorsunuz?

Bazılarında da aşktan korkmak diye bir saçmalık var. " Beni o kadar çok seviyor ki, bu sevginin büyüklüğünden korkuyorum. " Hadi canım! Bu herhalde " sen daha iyilerine layıksın" ın trendy versiyonu.

Ben sinirliyim bu konuda erkeklere her kadın gibi, kimse kusura bakmasın. Onun için de böyle yazılar yazıyorum. Aman gene başıma böyle işler geldiğini filan düşünüp aa sen çocuklu kadınsın ( evli olmadığımı öğrendi ya millet şimdi :)) ) yazma böyle şeyler demesin çıkıp birileri...

Şimdi, sevgili beyler. İnsan kendine nasıl davranılmasını isterse öyle davranır. İşte kopukluklar burada başlar. Geçenlerde bir arkadaşım anlatmıştı. Birbirleriyle deliler gibi kavga edip sonra da bilmem kaç yıl evliliğe giden bir ilişkiye başladıklarını. Yalnız, burada önemli bir şey var. Genelde terslenen taraf erkekti. İlgisinin arkadaşıma yönelmesinin sebebi de buydu. Çünkü kendisi oldukça yakışıklı, maddi durumu iyi ve etrafında aşıklar ordusuyla gezen biriydi. İlk defa bir kadın ona öyle davranıyordu ve bu onun hoşuna gitmişti.

Genelleme yapmışsınız demiş bir arkadaşımız. Evet, genelleme yaptım ancak istisnalar üstüne alınmasın. Bu yazıyı okuyup bana hak vermeyen erkekler istisnalar grubudur; eşleri çok şanslı olanlar yani :)

Genellikle erkekler böyledir. Eski Türk filmlerinden tutun da şimdiki zamana kadar kanun değişmemiştir. Hatırlayın biraz, Nalan Ferit' e tokadı patlatır, Ferit gülümseyerek yanağını tutup Nalan' ın arkasından hayran hayran bakar! Ee, sizde bu mazoşistlik oldukça benim gibi kadın yazarlar susar mı? Susmaz tabii ki.

Hal böyle olunca, erkekler de kadınlara poz yapmanın onları kazandıracağını düşünür. Yanlış! Kadınlar pozdan değil karizmadan hoşlanır! Senin için ölürüm, ne olur beni kabul et diyen tiplerden de nefret eder! Ya da dünyayı ben yarattım, sen de orada yaşayan bir böceksin diyenlerden!

Bir kadın kendisini beğenen erkeğin bunu zekice kendisine belli etmesini ister. Zaten o da hoşlanıyorsa " mesajını aldım, cevap olumlu olacak" sinyalini gönderir. Sadece kadınlar korkarlar. Bir günlük bir macera olmaktan, birdenbire terkedilmekten, aşık oldukları kadar sevilememekten... Bir kadının sizden hoşlandığından eminseniz ve aynı kadın sizde kaçıyorsa bilin ki korkuyordur, yeteri güveni verememişsinizdir. Ya da background pek iyi değildir, ne dersiniz? :))

Bir kadın alabildiğine sevilmek ister. Doya doya sevmek ister. Canını, kendisi için ölebilecek bir erkek için feda etmek ister. Ancak aşk savaşa dönüşünce o da mecburen kılıç kalkanını kuşanmak zorunda kalır. Çünkü erkekler hep daha fazlasını ister. Herşeyi bir anda veren kadının elinde daha fazla verebileceği bir şey kalmayacağını bildiği için de azar azar taktiğini uygulamak zorundadır. Gizemini koruyamayan kadının erkeğini elinde tutma şansı neredeyse yok gibidir.

Oysa, erkeler bu tür oyunlara girmeseler, onlar da aşkı bizler gibi saflığıyla yaşasalar dünyada aşk denen şey asıl gerçekliğine kavuşur. Gerçek aşk sadece cennet meyi olarak kalmaz, dünyada da yaşanır. Eğer bu tür oyunlar istemiyorsanız onu olduğu gibi kabul edebilmeli, size sunduğu aşkı doyasıya yaşayabilmeli ve siz de ona aşkların en güzelini sunmak için mücadele etmelisiniz. Eğer beceremiyorsanız o zaman sizi terkedip gittiğinde şarkıları dost belleyip kadehlerin altında ezilmemelisiniz. Ya da bu garib yazarı eleştirmemelisiniz. :) Kalın sağlıcakla...

http://biryardimeli.bz.tc

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

öle olsun bakalım ama neyse ya. siz aşıkmısınız bu arada yani evli nişanlı sözlü mözlü nesiniz siz ya:))) yok şaka makada aşıkmısınız?

gökhan b. 
 20.12.2006 8:57
Cevap :
Aşk... Aşk nedir? Neye göre aşık kabul ederiz kendimizi? Sevgiler... :)  20.12.2006 11:57
 

SEVGİLİ DOST.YAZİLARINDA İTİCİLİK YOK.BUNU NASIL YAPABİLİYORSUN.BİLİNÇ ALTI ÇEKİCİLİK ,YARATICILIK HAKİM YAZILARINDA ,FAZLA SÜSLÜ SÖZCÜKLEREDE YER VERMİYORSUN.KİMİ YAZARLAR,BÖYLE YAZABİLDİKLERİ İÇİN ÖĞÜNÜRLER."YETENEK"DİYE KISACA TANIMLARLAR.AŞK"IN TANIMINI GELİN BİRLİKTE YAPALIM."DÜNYANIN EN DEĞERLİ VARLIĞINA TEBESSÜMLE BAKMAKTIR.ELİNİ TUTMAK,YANAĞINI OKŞAMAKTIR.DİLİNİ ANLAMAK,O GÜLERKEN GÜLMEKTİR.O AĞLARKEN SUSMAKTIR.BAKTIĞI YERE BAKMAK,SEVİNİRKEN ÇOŞMAKTIR AŞK.DÜNYAYI SIMSICAK DUYGULARLA KUCAKLAMAKTIR.NEFRETİ KARA TOPRAĞA GÖMMEK,SEVGİYİ YEŞERTMEKTİR.GÜLEN YÜZE DOYA DOYA BAKMAK SONRADA O"NA ŞİİR YAZMAKTIR.KÖTÜ DÜŞÜNCELER TAŞIYAN ARKADAŞA TERS TERS BAKMAK SONRADA HATASINI ANLAMASINA YARDIMCI OLMAK İÇİN ELİNİ UZATMAKTIR.YAŞAMAKTIR YAŞAMAK YAŞAYANA SELAM DURMAKTIR"DOST BELLEDİM,SEVGİME KARŞILIK BEKLEDİM. ASIL AMACIM ERKEKLERİ ÜZMEKTİR.KADINLARDA KENDİLERİNİ AĞIRA ..........BU VE BUNA BENZER SÖZLER BENCE ÖZÜR DİLERİM AMA PEK GERÇEKÇİ OLMUYOR.AŞK..YÜREĞİ İLE YAŞAMAKTIR ASLINDA .SİZDEDE BU

ismail altok 
 19.12.2006 21:00
Cevap :
Evvet! Aşk budur! Ama yaşanmıyoooor, olmuyoooooooooorr :)) Onun için de böyle yazılar yazıyorum iştee, sevgiler...  19.12.2006 21:19
 

ya olmadıki böle ya. ben kavga etmek istiyorum ya o yüzden asisiniz dedim ama olmadı yaaaaaaaa vall ağlarım bak şimdi.....:)))

gökhan b. 
 19.12.2006 17:20
Cevap :
:) Kavga yoook, sevgi vaar :)) Sevgiler...  19.12.2006 19:03
 

sadece asi bir bayansınız saygılarr....

gökhan b. 
 19.12.2006 9:59
Cevap :
:)))) Teşekkür ederim, teveccühünüz.. Sevgiler...  19.12.2006 15:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 132
Toplam yorum
: 698
Toplam mesaj
: 177
Ort. okunma sayısı
: 2469
Kayıt tarihi
: 24.09.06
 
 

Dünyayı, yaşamayı ama adam gibi yaşamayı, arkadaşlığı, dostluğu ve en önemlisi çocuğumu, müziğimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster