Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ağustos '10

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
984
 

Kadın da aldatır

Kadın da aldatır
 

Kadın da aldatır.


Bu Pazar konumuz; kadının aldatma nedeni. Ama ben diyorum ki yine önce bir fıkrayı size aktarayım, ardından konuyla ilgili yorumlarımı yazayım.

AGOP VE ELENİ

Agop ile Eleni evlenmişler ve cicim ayları bittikten sonra Agop eve gelip koltuğuna kurulur kurulmaz, gazeteyi yüzüne çekip Eleni'yle hiç ilgilenmez olmuş.
Günlerden bir gün Eleni Agop'tan ilgi beklentisi ile;
- Bre Agoppp! Mutfağın penceresi bozuldu, yaparsiinnn?
Agop, gazeteyi yüzünden indirmiş, gayet sinirli bir şekilde;
- Niye, ben pencereciii?
Ertesi gün Eleni yine ilgi görmek umuduyla,
- Bre Agoppp, mutfağın musluğu bozuldu yaparsiinnn?
- Niye, ben muslukçiii?
Bir sonraki gün,
- Bre agoppp, tuvaletin sifoni bozuldu, yaparsiinn?
- Niye, ben pokçii?

Ertesi gün eve gelen Agop bir bakar herşey tamir edilmiş!
- Kuzum Eleni, bunları sen yaptinn?
- Yoo...
- Eee, kim yaptı peki ?
- Bilirsin, kapıcı Carlos'un bende gözi vardır, yaparsin? dedim, o da dedi “Yapariim, ama bir şartla.”
Agop merak içinde sorar,
- Neymis?
-Eee, dedi bana, “Ya benimle yatarsin, yada bir pasta yaparsin!”
Agop rahatlar,
- Peki kuzum, ne pastası yaptin?'
Eleni sinirlenir;
- Niye ben pastaciii?

Ahh, benim garibim Eleni, Agop’u aldatmasın da ne yapsın?

Evet, kadın da aldatır ama erkeğin nedenleri ile değil. Kadın kocasından ilgi görmüyorsa, erkek için değerli olduğunu hissetmiyorsa, sahiplenilmiyorsa bu yüzden kendini güvensiz hissediyorsa aldatır. İyi giden bir evliliği olduğu halde eşi onu aldattıysa intikam almak için aldatır. Ama bu durum psikolojik bozukluk ve depresyon gibi sorunları beraberinde getirebilir. Çünkü kadın sadece macera olsun diye aldatmaz.

Evlilik uzmanları şunu söylüyor: Kötü bir evliliği olan kadın, başka erkek bulma isteğiyle de aldatır. Bu tarz aldatmalarda kadın durduk yerde kendini maceraya atmaz. Eşinden memnun değildir, onu maddi manevi yetersiz buluyordur. Bu sebeple başka bir erkeği garantilemek ister. Boşanmadan yeni bir olay yaşayacağım diyerek bunun altyapısını hazırlar. Dolayısıyla aldatır ve eski eşiyle boşanır. Yenisiyle evlenir ya da beraber yaşar. Sadece hormonel nedenlerle aldatan, farklı cinsel paylaşımlar yaşamak isteyen kadın sayısı yüksek değildir. Kadın severse, aşık olursa, yapısı gereği iki eşliliği kabul etmez, birine bağlı olmak ister. Garanti altına almak istemesi, ait olma duygusuyla hareket ettiği içindir. Eğer eşiyle arası bozuksa, evlilik kağıt üzerinde sürüyorsa bir garantör arar. Gerek duygusal, gerek ekonomik nedenler. Dolayısıyla o garantiyi bulduktan sonra birincisinden boşanır. Bu aldatma mıdır değil midir, tartışılır. Daha çok bitmiş bir evliliğin sürecini hızlandırmak için destek arayışıdır.

Fiziksel aldatmalar çok can yakar ama bence asıl acı olan çiftlerin birbirini farklı konulardaki yalanları, gizlilikleri ile aldatmalarıdır. Kendilerini saklamaları, açık olmamaları ve arkaları sıra oyunlar çevirmeleridir. Kimsenin kimseyi aldatmadığı ilişkiler diliyorum.

Sevgiyle kalın.

Şadan HERGÜNER

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Fiziksel aldatma mıdır aslolan, yoksa hergün internette paylaşım sitelerinde evli olan bir sürü erkek ve kadın eşlerini aldatmakta... Ben bekar bir bayan olarak sırf meraktan denedim ve inanamazsınız neler yaşanıyor. Bir deneyin ne hikayeler bulacaksınız... Sevgilerle

SEMRA ERCIN 
 08.08.2010 23:26
Cevap :
Semra hanım ben o sitelerden çok malzeme toplayıp, yaşanmış hikayeler yazdım. O sitelerin içeriğini biliyorum. Bu arada asıl kötü olan insanların birbirlerini iletişimleri doğrultusunda aldatmalarıdır bence. Fiziksel aldatma sonradan gelir. Yazımda da belirttim zaten.  09.08.2010 13:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 80
Toplam yorum
: 51
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 4040
Kayıt tarihi
: 31.01.10
 
 

Merhaba. Ben işletme eğitimi almış ama kendini yayıncılığa adamış bir insanım. Yaklaşık 17 yıldır iç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster