Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ocak '13

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1177
 

Kadın dediğin...

Kadın dediğin...
 

yorumla.net den alıntıdır


Yepyeni bir yıla başlayalı henüz bir gün olmuşken ve burçlardan, piyangolardan, taptaze umutlardan bahsetmek varken,“nereden çıktı bu kadın meselesi” demezsiniz umarım(!)

Çünkü bendeniz kısa bir süre önce, dünya tatlısı bir bayan arkadaşımın özel hayatında yaşadığı mutsuzluklara şahit olunca ”ideal kadın nasıl olmalı? konusunda hayli kafa yordum ve bu konu üzerine bir-iki lâf etmeden duramadım:

...

Kadın dediğin; hem evde, hem işte becerikli, çalışkan ve üretken olmalı.

Kadın dediğin saygın, ciddi aynı zamanda güler yüzlü, güzel ve SEKSΠolmalı.

Kadın dediğin az konuşmalı ama çok iyi dinleyen biri olmalı.

Kadın dediğin hassas, narin, sevecen, anlayışlı, sabırlı, kadın dediğin anlaşılır, samimi, dürüst olmalı.

Küçük şeylerle mutlu olmalı, sahip olduklarının farkındalığıyla, asla gereksiz istek ve taleplerde bulunmamalı.

Kadın dediğin akıllı ve bilgili olmalı, yeri gelince entellektüel,  yeri gelince komşu Ayşe Teyze olmalı.

Uysal gelin, şefkatli kaynana, fedakâr anne, iyi sevgili- iyi eş, aynı zamanda iyi arkadaş-iyi dost olmalı.

Ne kadar sosyal, ne kadar kendi kendine yeten biri olsa da hayatını (kendisini seçecek) o özel erkekle anlamlandırmalı(!)

Üniversite okuyup, hatta yüksek lisans-doktora yapıp, yine de hayatını anlamlandıran o ulu kişi istiyorsa, tüm kariyerinden vazgeçerek onun yaşamını  kolaylaştırmalı ve onu kendisinin en özverili  eş olduğuna inandırmalı.

Kadın dediğin; şehirli-köylü, zengin-yoksul, genç-yaşlı, güzel-çirkin, eğitimli-eğitimsiz, sevilen-sevilmeyen fark etmez;  zorluklar karşısında asla yılmayan ve en zoru başaran güçlü kişi olmalı.

--Niçin?

Sevdiğinin gözüne girmek, ondan biraz sevgi, biraz saygı, biraz değer görmek, biraz huzur bulmak, biraz sadakati hissetmek, biraz nezaket görmek, birkaç da tatlı söz duymak için(!)

Kadınlık çok zor zanâât, anlaşılacağı gibi ve “kadın” deyince, şöyle durup uzuuun uzuuun düşünmeli!

Ee...“Erkek" deyince de tabiiii...

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sayın Fatma hanım yazınız baştan sona haşlama taşlama dolu amatoplumda artık erkek egemenliği saten müstesnaları gözardı edebilirsek yok.kadın hakimiyeti dolu yazınızda beğendiğim sadece Eeerkek deyincede düşünmek gerektiği anlaşılan bölüm.Anlaşan çiftlerin bizzat kendileri olmalı yaşam tekdüze olan bir olgu değil.inişi yokuşu bol olan bir yol bu yolda ilerleyen eşler ne ana baba nede dost ahbap yada hısım dinlememeli ben tecrübe ile sabit kadın erkek ne kadar sert olursa olsun yinede istediğini bal gibi yaptırıyor. en kötüsüde ailesinide vazgeçiyor. erkek vazgeçsede yine vazgeçmiyor. hatta kendi doğurduğu evlatları bile ebeveyninden sonra geliyor. iki evliliğimde bunu yaşadım halen de yaşıyorum. allah birbirlerine teslim olan eş evliliği nasip etsin bu düşmanım bile olsa aynanın sırlı tarafınada bakmak gerekir. erkeğin yapamadığını kadın kadının yapamadığını erkek üstlenir.şeksiz şüphesiz teslim olan eşler mutlu olabilirler.aksi halde iki taraftan bir boyny büküktür saygılarımla

Yadigar Bal 
 09.01.2013 15:53
Cevap :
Sayfama uğradığınız ve yazımı yorumladığınız için çok teşekkür ederim Sevgili Bal...Selamlarımla...  11.01.2013 0:28
 

eee erkek deyince doğum gününü evllilik yıldönümünü sevgililer gününü unutmasın istiyosun ee erkek deyince gittiğin kurslara eğitimine kariyerine destek olsun istiyosun eee erkek deyince kıskansın ama bi o kadar da özgür bıraksın istiyosun ee erkek deyince sana yemek hazırlasın istiyosun eee erkek deyince giydiklerine karışmasın istiyosun e rkek deyince samimi dürüst sadık olsun istiyosun erkek deyince bakımlı olsun istiyosun erkek deyince entellektüel olsun istiyosun erkek deyince modern olsun istiyosun ee rkek deyince zeki olsun istiyosun çok anlaşılır olmuştur diye düşünüyorum bu da benim tarzım

savas barka 
 03.01.2013 9:10
 

bu nasıl bi tarz bağımlı kadın güçlü değildir güçlü kadın bağımlılık istemez siz nerde zıtlık varsa onları bi araya toplamışsınız böyle biri gerçekten varmı seksi güzel güleryüzlü olsun ama ciddi olsun üniversite mezunu olsun ama kariyer peşinde koşmasın entellektüel olsun ama komşuculuk oynasın ikisinden birini seçemeyip bi kişide hepsini toplamak gibi yada istediğin kadını yaratmak gibi

savas barka 
 03.01.2013 9:00
 

kariyerinden vazgeçecek....!!! bişey sylymmi bu gelin-kaynana savaşı gibidir hiç girmeyin derim

savas barka 
 03.01.2013 8:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 247
Toplam yorum
: 2172
Toplam mesaj
: 113
Ort. okunma sayısı
: 1483
Kayıt tarihi
: 29.01.08
 
 

Antalya ve Akdeniz aşığı bir öğretmenim. Bol bol okurum, blog yazarım, şiir yazarım. Yazdıkça ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster