Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mart '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
2135
 

Kadın deyince aklınıza ne gelir?

Kadın deyince aklınıza ne gelir?
 

Kadın deyince sizin aklınıza ne gelir? Recep'in aklına doğurmak geliyor mesela. İvedik olan değil Başbakan olan. Kiminin ise aklına kadın deyince kapatmak geliyor. Kapatınca içi sıkılıyor, ikinciyi alıyor onu kapatıyor üçüncüyü alıyor onu kapatıyor; artema reklamı gibi. Başka? Kimisinin aklına şeytan geliyor besmele çekiyor, içi çekiliyor yanakları yanıyor, içi ürperiyor. Mesela uzaktan güzel mi güzel bir kadın gelse ''tövbe tövbe '' diyor.

Kadın deyince kiminin aklına türban geliyor, tulum geliyor, kapatmak geliyor. Sonra sekreteri ile kaçan, arkadaşının kardeşi ile tüyen, imam nikahı ile günahtan arınan, ne ararsan...

Yahu! Kadın dünyanın en güzel şeyi. Bir kere ana ne güzel. İkincisi eş, hayat sırdaşı. Herşeyin ortağı, aklımızın yarısı, ruhumuzun ikizi. Üçüncüsü kızımız, evladımız. Kıvır kıvır saçlar, o endam o gülüş o cilve. Dünyanın en harikulade yaratığı, şahanesi, nesini kapatacağım? Bir yerini açtığı yok ki? Kadın dünyanın en nadide çiçeği. Çirkin değil, çirkinleşmez sen nesini kapatacaksın? Hadi kapattın senin o gözlerindeki karanlığı ne yapacaksın? Bana bakma benim öyle dertlerim yok.

Kadınlar şöfor olsa, pilot olsa. Hakim olsa, öğretmen olsa. Çiçekçi olsa, çiçek olsa. Ne güzel, daha ne olsun? Dünyayı daha yaşanılası bir yer kılıyorlar itirazınız neye? İran diyorsunuz dünyanın en güzel kadınları iranda. Molla bile çirkinleştirmemiş onları siz bizim kızlarımızı mı benzeteceksiniz kara çarşafa?

Kadın deyince sizin aklınıza ne gelir? Görünce kaçılacak bir ucube mi? Şeytansı güzelliği olan bir günahkar mı? sizinle evlenmedi diye beddua yiyesi bir kanlı mı? Peşinde koşulacak bir canlı mı? Kadın deyince niye aklı karışıyor şu insanların?

Bu ülke , bu güzel ülke kadınları ile güzel. Biz kadınlara mecburuz Atilla İlhan abimizin dediği gibi. Elma yanakları, siyah saçları, sarı saçları, gülüşleri. Kadınlarımızı rahat bırakın. Ülkemizi rahat bırakın. Bizi rahat bırakın. Bırakın artık...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sadece tebrik etmek istedim. çok hemde çok güzel yazmışsınız. yüreğinize sağlık.

Yoldaş1357 
 12.03.2008 0:42
Cevap :
Selamlar, sevgiler...  12.03.2008 15:21
 

Kadın'ı kapatmak isteyen zihniyetler siz önce gözlerinizi kapatın. Siz önce nefsinizi kapatın!! Eğer nefsinizin kölesi iseniz zaten kara çarşafa da soksanız bizleri sizin bakışlarınız o çarşafın içindekileri hayal etmeyecek mi! Sizin örümcek kafalarınızdan binbir fantazi senaryoları geçmeyecek mi!! Siz kalbinizi, zihninizi temizleyin ilkönce. Siz kadına ana gibi, bacı gibi, yar gibi bakmayı öğrenin. Yoksa günümüzde kadının saçını görüp de kendinden geçen bir adam normal midir? Kendi isteği ile ve inançları doğrultusunda kapananlara sonuna kadar saygım ve desteğim tamdır. Ama kimse kimseyi (kendi karanlık dünyalarını temizlemek adına) zorla belli kalıplara sokamaz, sokamayacak da. Teşekkür ederim güzel bir konuyu gündeme getirmişsiniz. Sevgiyle...

Emos 
 09.03.2008 19:05
Cevap :
Gönlünüze sağlık Emoş hanım. Selamlar, sevgiler...  11.03.2008 0:19
 

Kadın, Dünyanın en güzel varlığı,sevgili İlker yeterince yazmışsın aslında çok ilave bir şeyde bırakmamışsın ,ama ben şu Recep in Uşak taki konuşmasına taktım,hani en az 3 çocuk doğurun dediği,düşündüm acaba neden böyle söyledi,yoksa ona AB-D liler sizin rolünüz bu tarzınız da bumu olsun dediler ,rol mü basit emperyalistlere boğaz tokluğuna çalışacak köleler lazımda,mesela dedim ..

Mehmet AKPINAR 
 09.03.2008 17:00
Cevap :
Doğru demişsiniz Mehmet bey. Malum, bunlar birileri demeden birşey yapmıyor, ne desek laf değil! Selamlar, sevgiler.  11.03.2008 0:20
 

Keşke herkes böyle düşünebilse, görebilse, o gözlerdeki sis kalkabilse, yüreklerdeki nefret ve pusu dağılabilse ve keşke kadınlar, kadın olmanın tadını, ayrıcalığını, güzelliğini yaşayabilse Sevgili İlker! İran'da kadını kara çarşafa soktular, başına ahlak(!?) polisi diktiler falan ama, kadınlar tek görünen yerlerini, yani yüzlerini dünyaya en olağanüstü haliyle sergilemeye giriştiler böylece. Dünyada en fazla estetik ameliyat yapılan yer İran ve yaptıran da İranlı kadındır. Anlayacağın, kadının güzelliğini ve varlığının bastırılmaya karşı isyanıdır bu, ne dersin ;))

Nazan Adıgüzel Köseoğlu 
 09.03.2008 16:47
Cevap :
Merhaba Nazan. Ne güzel söylemişsin başka ne eklenir? selamlar, sevgiler.  09.03.2008 16:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 187
Toplam yorum
: 702
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 1172
Kayıt tarihi
: 02.10.06
 
 

İyiye ve güzele götürmeliyiz Dünyayı. Sürekli daha çok kazanmak, daha yukarıdan bakmaya çalışmak,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster