Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ocak '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
405
 

Kadın erkekten bıkarsa!

Kadın erkekten bıkarsa!
 

Dünya nereye gidiyor?

Bu soruyu son zamanlarda çok sık duymaya başladık.

Kadın erkek ilişkisinin sonunun geldiği yönündeki araştırmalar birbiri ardına yapılıyor. Böyle giderse yakın zamanda, erkeklerden bıkan kadınlar yalnız yaşamaya öyle alışacaklar ki, bu gelişmeler insan neslinin de tükenmesine yol açacak(!)

Her konuda olduğu gibi bu konuda da araştırmayı yine İngilizler yapmış!

İngiliz Ulusal İstatistik Kurumu’nun (ONS) yaptığı bir araştırmada; kadınlarda “para ve zamanı erkeklerle paylaşmama” eğiliminin giderek arttığını ortaya koymuş.

Halen 25-44 yaşları arasındaki kadınların yüzde 8’inin yani 690 bin kadının yalnız yaşamayı tercih ettiği gözlenirken bu rakamın 20 yıl önce 345 bin olduğuna dikkat çekilmiş. Tabi bu veriler bizim ülkemizde değil. İngiltere de!

Gelecekte bizim ülkemizde de olması kaçınılmaz. Başbakan her ne kadar her ailenin en az üç çocuk yapmasını istese de, toplumun yapısı olarak gittikçe evlilikten ziyade birlikte yaşamaya ve çor, çocukla uğraşmama eğiliminde!

Bu araştırmaya göre, İngiliz toplum bilimciler tek kişilik hanelerin 2026’da nüfusun yüzde 70’i olacağı görüşünde birleşmişler.

Araştırmaya katılan kadınların 3’te 2’si bir partnerleri olmadan da mutlu bir hayat yaşabileceklerini söylemiş.

Acaba?

Kadınlar, iş, yoğun sosyal hayat ve sporun aşka zaman bırakmadığını belirtmişler.

Gerçekten de aşka zaman yok mu?

Hiçte inandırıcı gelmiyor! Aşksız sosyal hayat olur mu?

Yukarıdaki araştırma verileri, gelişmiş toplumlar için mi? Yoksa bir gün bizim toplumda o seviyeye gelince aynı mı olacak?

Biliyorsunuz bizde, zenginler ve tanınmış kişiler birlikte yaşarlarsa, seviyeli birliktelik olur, garibanlar yaşarsa O… luk olur!

Demek ki İngiliz toplumu hep seviyeli birliktelik yaşıyor!

Bu araştırmanın gösterdiği bir gerçek daha var. O da insanların özellikle de kadınların erkeklerden bıktığı anlamını çıkarmak mümkün.

Eğer bu araştırmanın sonuçlarına bakarak bir tahlilde bulunmak gerekirse, yakın zaman sonra insanlar birbirinden nefret edip, bu güzelim dünyayı yaşanmaz kılacaklar…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Belki yediğimiz besinler, belki hızla değişen teknoloji ruhlarımıza kimlik bunalımları getiriyor olabilir. Erkekler kadınlaşıp, kadınlar erkekleştikce ne sevgiye ne aşka ne de paylaşıma yer kalıyor. Kadın kadındır aslında ama onu erkek gibi olmaya mecbur edenleri yatırmak lazım öncelikle masaya.Bence herkes oturup biraz düşünsün, daha güzel yarınlar için içimizdeki ışığı gömmek yerine çıkarmanın makbul olduğunu görsün. Ben kadınım, sevgi ve şefkat beklerim, bir başıma bırakılıp güçlü olmam istenirse erkekleri de geçerim. Maalesef slogan budur. Güzel yazıydı, istatistikleriniz için teşekkürler.

Sarışelale 
 22.01.2009 11:49
Cevap :
Yorum ve katkınız için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  22.01.2009 12:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3017
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster