Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Aralık '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1046
 

Kadın gibi hissedin, erkek gibi yaşayın. Bayanlara özel...

Kadın gibi hissedin, erkek gibi yaşayın. Bayanlara özel...
 

Bizde böyle bundan sonra...


Erkekler kabul etmek istemesede hemen her bayan çeşitli ve adetli olmak üzere, erkeklerden belli dertlerde mustariptirler. Keza erkeklerde kadınlardan şikayetçidir oldum olası fakat konumuz şuanda onlar değil. Kadınlara göre çoğu özel anlarda genel olarak erkekler şu türden gafletlerde bulunmaktadırlar ki, sizlerinde kabul edeceği üzere klişeleşmişlikleri su götürmezdir. Uzun lafın kısası erkekler, bir takım olumsuz özellikleri yönünden ortak paranteze alınabilirler. Parantezin içi iç karartıcı olsada hafiften göz atacak olursak eğer, er kişiler kadınlara göre çoğunlukla:

İlgisizdir

Ayrıntılara takılmazlar

Konuşmayı fazla sevmezler

Romantik dizi-film izlemezler

Belli bir futbol kanalıyla bir ömür geçirebilirler

Yıl dönümlerini ya hatırlamazlar yada hatırlamak için ufak ipuçlarına muhtaçtırlar

Seviştikten sonra arkasını döner yatarlar yada henüz terleri soğumadan uyuyabilirler

Gecenin bir yarısı gördükleri rüyanın ateşini uyuyan bedenlerinizde söndürebilirler (Bayanlar genellike ''Uykuluyken tecavüze uğruyormuşum gibi geliyor'' ile başlarlar bu konudaki ortak deneyimlerini birbirleriyle paylaşırken...Beyler, tanıdık geldi değil mi?)

En titizi bile savrukluğa çeyrek vardır, yirmi kala geç kalınmış bir ifadedir

Aynı bezle camıda silebilirler mutfak masasınıda

Kahvaltı ve tuvalette gazete okuyabilirler

Çorabı olması gereken yerdeyse bile gömleği mutlaka koltuğun üzerindedir vs vs

Bu liste uzar gider ama ne kendime nede sizlere bu işkenceyi yapmayacağım, zira bir cümle(*) var dilimde. Bunu sizlerede açıklayacağım. Bayanlar bunu uygulamayı başardığınız taktirde, karşı cins ile aranızda en ufak problemin olmaması, imkansıza yakın bir ihtimalle sizlerin elinde olacak. Erkekleri değiştirecek bir formül değil bu, nitekim akıl sağlığımızı korumamız icap etmektedir, bu imkansızdır. Serin kanlı bir şekilde değişime uğraması gereken bayanlardır, kendiniz değişeceksiniz. Zor mu? Çok kolay. Erkeklerin mertebesine bu konuda ulaşmak zordur aslolan. Onlar bu özelliklerini doğuştan getirmektedirler ama sakın endişelenmeyin, umudunuzu yitirmek yok çünkü atalarımızın desteğinide arkanıza alıp, ''azimle bir işe kalkışan duvarı deler'' deyip ilk adımı attığınız an gerisi su gibi gelecektir. Hemde öyle bir su olacak ki bu, kalıplarınıza sığamayacaksınız. Aynalardaki kendine güvenen, hayata çakır keyif bakan, erkekleri olması gerektiğinden fazla abartmayan, kıskanmayan ama haliyle kıskanılan, duygularını buz kalıbı gibi içinde tutup gerektiğinde ortalığı ateşe veren, bu şehveti şeytan gibi içinde barındıran(siz), topukları yere vurdukça kan basınçlarında vurgun yapan kadın olmak... çok kolay.

Bir cümle...hayatınızı değiştirecek o cümleyi uygulamaya başladığınızda çok fazla şey umurunuzda olmayacak zaten. Sevgiliniz aramış yada aramamış bu sizin derdiniz olmayacak. ''Aradı tey tey'', ''Aramadı hey, hey'' olacak.Gelelim şimdi o altın cümleye:

''Bir ilişkiyi kadın gibi hissedip erkek gibi yaşayacaksınız''...(*)!

İşte buuu. Basit gibi görünebilir aldanmayın. Çünkü bayanlar bu donanıma doğuştan sahip olmadığınız için sonradan edineceksiniz. Bu yüzdende alışmadık g.tte don durmaz hesabı tavizler vermeyin daha en başından. Yumuşatmaya kalkmayın çünkü o zaman kimliksiz kişiliksiz birşeyin adımlarını atmış olursunuz ki yağmurdan kaçarken doluya tutulmak planımızda yok.

Sonuna kadar sevmekten, sonuna kadar yorulmaktan, sonuna kadar sevişmektende, vazgeçmek yok. Kendiniz olmaktan asla vazgeçmeyeceksiniz. Değiştirecek olduğunuz yanınız bu değil. En çok kadın olduğunuzu ve ihtiyacınız olduğunda duymayı istediğiniz şeyleri duyamadığınızda değiştireceksiniz rolleri. Kadın olduğunuzu o an unutacaksınız, durumlar eşitlenecek, sonra bakacaksınız Mecnun'un haline.

Kadın gibi hissedip erkek gibi yaşayın özü(*)

Gönlünüze göre olsun...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 12851
Kayıt tarihi
: 28.02.07
 
 

26 yaşındayım. İzmir'de nefes al(r)ıyorum. Yaşarken yazamadığım için, yazarken yaşıyorum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster