Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Nisan '09

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
2105
 

Kadın güçlü olmalı

Kadın güçlü olmalı
 

Çevremdeki çoğu kadını gördükçe, gerçekten üzülüyor ülkemizdeki kadınlar bu kadar aciz mi diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Hayatını sadece erekeğe bağlayıpta onun emrettiklerini yapmaya mahkum güçsüz kadınlara anlam verememekteyim. Gözlerini kapayan bütün baskılara boyun eğen, üzerinde ki baskıyı göremeyen ve bu böyle diyerek yaşamını sürdüren kadınlarımızın bunu kabullenmesinin sebebi sadece bir erkek değildir, kesinlikle kendileriyle alakalıdır. Kendilerini yetiştirememekte, hep aynı yerde saymakta, kendilerini rutin işlere bağlamaktalar oysa yaşamın ne kadar güzel olduğunu hayatın sadece bir kaç basit şeyle geçmeyeceğinin bilincine varmalı güçsüz kadınlar.

Bunun yanında ülkemizde güçlü kadınlarımız var nerde nasıl davranacağını bilen yaşamı en güzel şekilde değerlendirmeye çalışan bir adım önde giden özgür kadınlar. Güçlü kadın, erkeklerin ruhlarını asıl özlerini görür ve o derinlerde yatan güzelliğin ortaya çıkması için çalışır. Asla sevgilisinin, kocasının, babasının, arkadaşının hatasını desteklemez, baskısını kabul etmez. Maddi ağırlıkları, zorlukları görünce gerçeği ve doğruları söylemekten korkmaz. Kendine güvenen kadın hiç bir maddi manevi baskının altında ezilmesinin mümkün olmadığını bilir. Güçlü kadın maddi ve manevi çöküntüde olduğu zaman, bunun dünyadaki bir sınav olduğunu bilir ve yaşamını ona göre değiştirir. Kadının kendine güvenmesi ve güçlü olması çocuklarının da bu bilinçle büyümesine, erkeklerin ise bu bilince geçmeye teşvik edilmesine nedendir. Bence güçlü kadın demek güçlü toplum demektir. Ezilmeye mahkum bir kadın hep acılara maruz kalarak hayatını yaşamaya mahkumdur çünkü bunu değiştiremez.


Yüce Allahın lütfü ile kadın ve erkekten yaratılan insan, eşit haklarla yeryüzüne gönderilmiştir. Toplumumuzda güçsüz kadına değer verilmemiş sanki bir eşyaymış gibi muamele görmüştür. O yüzden bütün kadınlar kendi ayakları üzerinde durmayı bilmeli mutlu olmaları için yaşamlarında farklı değişikliklere yer vermelidirler.Mutlu olmak için hayata değişik çevrelerden bakacaksın ki hem kendine, hem etrafındakilere ışık saçabilesin. İş hayatının içinde değilsen, hayatın sadece yemek, bulaşık, çamaşır ve dedikodu olmadığını bileceksin topluma kendini kazandıracaksın ve böylelikle hem toplum kazanacak hem sen saygınlığını kazanacaksın. İyi bir eş, iyi bir sevgili, iyi bir anne olacaksın ki hayatın güzelliklerini o zaman keşfedeceksin. Güçsüz kadın yoktur, kendine güçsüzlük veren kadın vardır bence.

Can Dündar okadar güzel yazmış ki kadını çok uzun olduğu için sadece bir bölümünü paylaşmak istiyorum sizlerle..

''Kadın kendini sevecek arkadaş, kendini sevmeyen kadından sana ne hayır gelir. Bir bakarsın ki yıllar sonra bu kadınla ne yatağa sığabiliyorsun, ne toprağa... Koluna takıp gezmesini de bileceksin gururla, koynuna çekip sevişmesini de şehvetle. Kadın analığınıda bilecek, çocuklarından saygı görmeyi de, anaya babaya hürmet etmeyi de... Kadın kadın olacak be, seni sadece sen olduğun için, sensin diye sevecek. Parayla, pulla kariyerle, güçle kimin ne dediğiyle, sınırlamayacak. Hem sevgilin, hem arkadaşın, hem annen, hem çocuğun olacak, bağrına basacaksın huzurla. Bileceksin ki ''O'' kadın tarfından beklenmenin zevkini hiç bir zevk yaşatamaz sana'' İŞTE KADIN ÖYLE KADIN OLACAK...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 215
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 2290
Kayıt tarihi
: 30.01.07
 
 

Hayat herşeye rağmen o kadar güzel ve sevgi doludur ki. Benim için hayat kimi sevdiğim ve kimi in..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster