Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
378
 

Kadın İster..

Hayatta ne ürettik de önümüze gelenleri arsızca tüketiyoruz. Tükettikçe tükenip varlık zerrelerimie bölünüp, atomlarımıza ayrışıyoruz.

Neden asi ruhlarımızın içinde tövbeleri firar eden günahkarlar gizlidir. Neden sevdiklerimiz hep başkalarına aittir. Gerçekten aşk varsa kuralları kimin kasasında gizlidir. Ruh bedeni asimile ettiğinde onu, unutmak için kaç uykusuz gece gerekir. Rahat mı uyusam, zihnime baskı yapıp yine içimemi atsam. Yoksa bu gecede bir kadeh kırmızı şarapla mı sabahlasam. Biraz ağlasam, derdime çare bulsam, gözyaşlarım bedenimi sulasa, damlaların yastıklara taşsa.

Bir kalp, bir kalbi düşünür derler, nedense yalan söylerler. Kalp birini düşünür, mantık herbirini ağına düşürür!

Neden kadınlara şeytan derler, kendileri çokmu melektirler. Kadınlık sıfatı savunmasızdır, kirlidir, günahkardır. Kadın susar, sustukça büyür derin karanlıklara bürünür.

Evlenmeden sevişmek günah mıdır, gerçekten seversek Tanrının eli yaramıza erişir mi. Bej rengi pardesülerle gezip namuslu mu görünsem, yoksa çırılçıplak soyunup göğe avuç mu açsam!

Dinimi mi değiştirsem her kadın gibi öküze mi tapsam. Yedi kat göğe çıksam, tanrıyla buluşsam kutsal olsam, yada küçük tanrı mı bulup hayatında kargaşalar filizlendirsem. Hangisini seçsem kumralı mı, yada şu ela gözlü esmerimi, yok gerçi abazadır o belli! Bakışlarıyla soyar gibi beni... yada en iyisi elimin tersiyle itmeli hepsini. Yok en iyisi birazda ilahi aşkla beslenmeli, hayatımı manevi huzura mı adasam, yoksa sevdiğim adam uğruna aşk şehidimi olsam! Aşşağıdaki bara inip kafamımı dağıtsam, yoksa şöyle Yunanistan'dan başlayan dünya turunamı çıksam. Farkı bedenlerde, yeterince saf olan temiz ruhlarmı kuşatsam.

Şu camın buharına ismimi mi yazsam, yada işi zora sürüp, atışlarında heyecan mevsiminin çiçekleri saklanan bir kalbe paslanmış bir jiletle ismimi mi façalatsam. Ne kadar erkek varsa canını yaksam! Yoktan var etsem, her birinin hücrelerinde aksi tepkimeler yaratsam.

Ağlatsam, ağlatırken ağlasam. Sahte olsa gülüşlerim, doğal olsa timsah gözyaşlarım. Ve ben ağlasam yine, acıyı sevsem, gücümün yettiğine çeksem. Kızken, kadın olsam. Kadın olsam, kız çocuklarına yakışan pembe rugan ayakabılar giysem.
Bir kere olsa! ağlamadan olsa, mesela sonsuz olsa, hep yeniden yenilmeden onunla onsuz olsa.
Ve ben yeniden ağlasam sahte gözyaşlarımla, derler ya kadının en etkili silahı, savunmasızca döktüğü gözyaşları.

En iyisi bedeni kara çarşafa hapsetmeli, mahremime yabancı gözler ve eller değmemeli, başka tenler bir daha günahıma girmemeli.

Sarışınken, esmer olsam nasıl olurdu aslında. Dolu kadehlerim hiç boşalmasa, yanımda hiç bitmeyen bir paket, hazır asker duruşlu sigaralarım olsa.

Cep telefonum buharlaşsa, aramasa kimseler. Fil gibi ölmeye yatsam, yeniden doğsam, büyüsem dünya küçülse. Ağlatsam dertlerimi, kaderi yensem. Bir kedi olsam en karasından, yada bir büyücü olsam kazanımda iksirler hazırlayıp sevenleri ayırsam. Bir peri olsam! kadınları ağlatanları yazgılarıyla aldatsam. Çok sevsem ben tehlikeli olsam. Havuz problemleriyle yarışıp aşk problemleri yaratsam. Çözmeye kalkanları yanlış yönlere saptırsam.

İkinci bir şans istesem Tanrıdan, cenin olsam, nirvanaya ulaşıp geri gelsem. Yaşlı bir ceylanın, dibinde tek derdi otlamak olan ceren olsam.. Zaman dursa, durdukça hızlı aksa. Evlensem mesela çocuğum olsa. Bir gün erkek olsa saçlarına jöle sürsem, bir gün kız olsa saçlarını örsem. Büyüse kocaman adam olsa, ağlatsa kadınları, ağlattıkça anlasın ağlattığı kadınların olgunlaştığını.

Ben yine ben olsam, yedikçe zayıflasam, seviştikçe aşık olsam. Sevsem dünya değişse!
Ve ben büyüsem yine emanet olan ruhumu, bedenime üleştirsem...

Ben büyüsem, yine ben olsam...

Dünyayı dize getirsem.
ve ben yine baharı bekleyip topladığım gelinciklerin kopan yapraklarıyla rüzgara karışsam....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 556
Kayıt tarihi
: 19.04.09
 
 

İşsiz spor spikeri, yayın ve yapımcısı. Ösym emekçisi, Kendi çalar kendi söyler, ayrıntıların ger..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster