Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
4200
 

Kadın kadına aşk...(2)

Kadın kadına aşk...(2)
 

En güçlü kalkışımı yaptım sigaralarımızı bitirdikten sonra ve taksi durağına doğru yürümeye başladım. Ne yol bitiyordu ne ayak gitmek istiyordu. Arkamı dönüp bir kez olsun bakmadım balkona. Biliyordum, arkamı döndüğüm an göz göze gelecektik. Balkonda yahut perdenin arkasında oda hüzün sahibiydi. Acaba şahsıma münhasır hüznü yüzde kaçtı O'nun. Benim hüznümle uzaktan yakından alakası var mıydı? Ne çok cevapsız sorum vardı dünden bu yana. Ve cevaplanmamak üzere üretilmiş oluşunun farkındalığıyla, bata çıka zihnimin karanlık sularında yürüyordum.

Bir taksi geldi geçti önümden, görmezden geldim. Acaba O görmüş müydü görmezden geldiğimi? İnşallah görmez demiş miydi içinden benim gibi? Yoksa bir anlam verememiş miydi önümden bomboş geçen taksiye el kaldırmayışıma. Hüzün sokağından köşeyi dönmemle O'nun görüş mevzisindende çıkmış olduğumu bilmenin rahatlığıyla göz kapağımda emanet duran yaşı bıraktım. Gidişine mi taksi durağının hemen köşenin başında oluşuna mıydı bu numunelik göz yaşı acaba? Cevabını akşama saklamak üzere yaklaştım taksiye. Ön tarafa geçtim.''Kız yurduna''dedim. Benim neredeyse ömrümü bıraktığım yolları taksici iki dakika sürmeden geçmişti. Pek kalabalık değildi bu kez kapının önü. Yalnızca giden vardı. Kimse inmemişti aşağıya. Herkes neden balkondaydıda bu zor görev bir bana kalmıştı? Bagajı açması için küçük bir işaret etmemle taksici yerinden fırlamıştı. Ne vardı anlamazsaydı? Ne vardı iki saniye daha benim olsaydı...? Elime küçük bir kağıt tutuşturdu.

''Şimdi bakma'' dedi.
''Peki'' dedim.

Arabanın kapısını açtım ve bindi. Ne düşündümde, ne zaman karar verdim hiç bilmiyorum ön kapıyı açıp bende taksiye bindim. Alsancak Gar lütfen dedim.

''Sen?''dedi.
''Karışma''dedim.

Taksici şaşırdı bana baktı. Ona da içimden ''Sende yoluna bak!'' dedim. Neden bütün mesafeler bu kadar kısaydı. Gara yaklaştığımızda ''Yurtta birşeyini unutmuş olmayasın, istersen bi dönüp bakalım''dedim.

''Zorlaştırma''dedi.
Sustum...
Kolay mıydı yani bu durum...?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ask her sekilde ask kadın kadına olsada erkek erkege olsada kadın erkege olsada aynı iste seni incitiyorum dimi bu aralar canım yanıyor pınar cok fena dibe vurdum baskalarının canını yakarak haz alıyorum ya nasıl anlatayım bilmiyorumki gercekten canım acıyor

seni özledim 
 04.02.2009 10:06
Cevap :
Tanrı yardımcın olsun...  25.03.2009 21:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 12723
Kayıt tarihi
: 28.02.07
 
 

26 yaşındayım. İzmir'de nefes al(r)ıyorum. Yaşarken yazamadığım için, yazarken yaşıyorum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster