Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
483
 

Kadın kadına düşman, neden?

Kadın kadına düşman, neden?
 

Kadın önce insandır! sonra "kadın"


Bu yazıyı yazan ben bir kadınım, üstelik Amazon kardeşlerimi seven, destekleyen, onlara inanan bir kadın.

Birini eleştirmeniz, onu sevmediğiniz anlamına gelmez, ama Amazon kardeşler , ne yazık ki birbirlerine çok uzaklar.

Kadının kendisinden on yaş büyük eşi vardır, üç yaş büyük bir kadına "abla" diye hitap eder! Gençlik çok önemlidir kadınlar için, çünkü erkekler genç kadınları sever, onları tercih ederler. Genç olan ayrıcalıklı zanneder kendisini. Evli bir erkeğin, eşinden daha genç bir kadınla ilişkiye girmesi, eşini ateşlere atmasının nedeni gene başka bir kadın değil midir?

Halbuki evli bir adam , iyi ve kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta eşinin yanında olmuştur, ona bunu yapan, kısa bir süre sonra da eşini tercih ettiği insana aynı ihaneti gösterecektir.Bu para için biriyle birlikte olan birinin, daha fazla paraya o kişiyi satmasıyla eş değer bir durumdur.

Bir kız arkadaşınız vardır, herşeyinizi paylaşırsınız, yanında size erkekler tarafından daha fazla ilgi gösterilmişse , sizi kırabilir, incitebilir.

Kızlar kendilerini bir obje olarak görmekten vazgeçmedikleri sürece, dostluk, arkadaşlık kurmaları oldukca yüzeysel olmaktan öteye geçemez.

Erkeklerde dostluk daha güçlü ve sağlam bize göre. Bunun nedenleri ortada; hiç bir erkek diğer erkek ondan daha mı yakışıklı, kızlar ilgi gösteriyor mu diye kadınlar kadar aşırı bir kaygıya girmez; ya da ruj rengi için kendilerini öldürmezler.Fazla kilolarını dert etmeyip, hayatı doğal akışına bırakırlar...

Biz neden dostluk kurmakta, birbirimizi destekleyerek sevmekte zorluk çekiyoruz?

Sevgili kızlar, Amazon kardeşler, kimsenin erkeğine ilişmeden, edepli olarak, dostluğa önem vererek, kendimizi bir mal, bir nesne gibi görmeden, kişisel gelişimimize önem vererek, açık ve dürüst olmaktan korkmadan, önce insan olmanın önemine inanarak davranalım.

Zaman kimse için sabit değil, çok genç ve güzel olabilirsiniz, bu başka insanlara zarar vereceğiniz anlamına gelmemelidir.

Kendi ayaklarımız üzerinde durarak, kimsenin bir şeyine ihtiyaç duymadan, kendi kendimize yeterli olabilmeliyiz.

BMW arabası olanlara, jipleri olan, zengin erkeklerin ulaştığı yaşam standartına kendi çabamızla gelebileceğimizi bilmeli gücümüzü küçük görmemeliyiz.

Biz obje değiliz, insanız, insan güzeldir, güzel yaratılmıştır, kadın ya da erkek farketmez, bu fiziksel aleme yaşamak için geldik, yaşayalım, yaşatalım, bu dünya kimseye kalmaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Seksi olmak, albenili olmak için çabaladığı kadar , kadın olduğunun, insan olduğunun ayrımında olabilse hemcinslerimiz.... kendini beğendirme çabası kadar, kendini tanıma, anlama, sevmeyi becerebilse... Ve kadın kadının kurdudur diyenlere inat, elele omuz omuza durabilseler kavgada bi yumruk olabilseler... Bu denli kahrolmaz, ağlamaz, küçümsenmezdik... Sağlıcakla.

kırıkkalp 
 21.10.2008 23:50
Cevap :
Çok doğru,yorumunuza çok teşekkür ederim.  26.10.2008 22:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 380
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 1998
Kayıt tarihi
: 09.11.06
 
 

Ben İngilizce öğretmenliği yapan yurdum insanıyım. Yalnız öğrencilerim yetişkin arkadaşlar. Devlet m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster