Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Haziran '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1296
 

Kadın Kalbi

Kadın Kalbi
 

Kadın, yaşamınızı sevgisiyle ısıtacak, sonsuz, sınırsız bir sevginin kaynağıdır. Sevgisini kazanmak zordur, ama zor olanı yakaladığınızda ise eşsiz bir dünyanın kapılarının size açıldığını fark etmeniz uzun sürmez.
Her kadın kalbi, mavi bir derinliktir. Okyanustur adeta. Derinlerinde nelerin gizli olduğunu dalmadan, iç dünyasına girmeden öğrenemezsiniz. Mercan adaları, büyülü batık gemiler, aklınıza gelemeyecek tüm sırları ve gizemleri barındırır.
Her kadın kalbi, masmavi bir gökyüzüne benzer. Uçsuz bucaksız mavilikte serçelerin kartalların, güvercinlerin uçtuğu özgürlüklerini, umarsızca haykırdığı, kah keskin rüzgarların estiği fırtınalı, kah güneşin pırıl pırıl ışıldadığı durgun bir gökyüzüne benzer. Gece de olsa , gündüz de olsa bakmadan edemeyeceğiniz, görmeden geçemeyeceğiniz, yokluğundan korktuğunuz, varlığından huzur bulduğunuz hayatınızın odağıdır kadınlar. Her kadın kalbi, altına benzer. İşlendikçe değişir, güzelleşir, güzelleştikçe parıldar ışık saçar. Güzelliğinde kaybolduğunuz, derinliklerine indikçe güvenle yoğrulduğunuz bir madene benzer.

Her kadın kalbi, cennet gibidir.Türlü renklerle bezenmiş uçsuz bucaksız tarlalar, eşsiz kokularını içinde barındıran rengarenk çiçekler, türlü lezzetteki meyveler olan bir bahçeye benzer.Ve her kadın kalbi, doğduğundaki saflığı çocuksu masumluğu barındırır. Bazen bir güneş olur gözlerinizde, bazen bir yıldız olur gönlünüzde, bir kapı olur açmayı bilirseniz sevgiye aşka açılan, bir kuş olur acılarınızı kötü düşlerinizi alıp uçuran, mis kokulu bir çiçek olur koklamayı bilirseniz, evinizin havasını değiştiren, bazen de toprak olur, can verir hayatınıza.
Eğer anlamayı, anlaşmayı, bakmayı, baktığında görmeyi, sevmeyi , hak ettiği değerini vermeyi bilirseniz…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kadınların kalbi sevgi doludur ,çiçek çiçektir... biraz itina edilse dünyayı güzelleştirir.))

sessiz-çığlık 
 10.06.2007 9:26
Cevap :
Haklısın canım bak tıpkı sizin gibi:)Teşekkürler  10.06.2007 13:42
 

çok güzel yazmışsınız ama sanki yazdıklarınızdan hiç kötü kalpli kadın yok gibi anlam çıkmış. bana göre güzel kalp kişiye özeldir bu kadın yada erkek olabilir. eğer siz haklıysanız benim tanıdığım kadın değilmiydi uzaydanmı gelmişti?

TTV METEM 
 10.06.2007 0:14
Cevap :
İstisnalar kaideyi bozmazmış.Kötü varsa hayatta bu kadın da erkekde olabilir. Ama genel olarak iyiyiz  10.06.2007 13:44
 

Yazınızı cok içten ve güzel olmuş.Kadınları ne kadarda güzel anlatmışınız dediğiniz gibi kadınların o kadar güzel bir kalbi var ki o güzelliği görebilmek için sadece bir adım yeter sevgilerimle...

NeSrİn 
 05.06.2007 17:38
Cevap :
Teşekkür ederim beğendiğinize sevindim.  06.06.2007 8:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 899
Kayıt tarihi
: 18.05.07
 
 

1971 İstanbul doğumluyum. Evliyim, dört yaşında bir oğlum var. Her ne kadar şu an ev hanımı olarak g..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster