Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1245
 

Kadın ne ister?

Kadın ne ister?
 

http://www.guzelresimler.net/r-duvar-kagidi-16-yalniz-kadin-resimleri-1017.htm


Kadın battaniyesini aldı koltuğa uzandı. Koltuğa dayadı başını, battaniyesine sımsıkı sarıldı. üşümüştü kadın..
Isınmak istedi, başını bir omuza yaslamak ve sımsıkı sarılmak istedi . O omuzda rahatlamaya ve sığınmaya ihtiyacı vardı kadının. Kadın üşüyordu...Kadın yalnızdı, yalnızlıktan üşüyecek kadar koyu bir yalnızlıktı bu...

Koltuğa başını dayamış, battaniyenin altına saklanmış, sicim sicim gözyaşları döküyordu kadın. Kadının üşüyen bedenini , üşüyen ruhunu yakan gözyaşları yanaklarından süzülüyordu.

Kadın güçlüydü, kadın gururluydu, dimdik ayaktaydı. Kadının yüzünde gülücükler vardı hep ama kadın yalnızca battaniyesinin altında, tüm yelkenlerini indirmişti ve limanına sığınan bir gemi gibiydi aynı .

O limana gelene dek, nelere göğüs germişti ama limanına geldiğinde aldığı tüm yaralarını berelerini saklamamamıştı kadın.

Yalnız koltuğuna ve yastığına başını dayıyor , battaniyesine sarılıyor va yalnız battaniyesine gösteriyordu hüznünü, yalnızlığını ve yaralarını...

Kadının gözyaşları, sadece yastığını ıslatıyordu, başını dayayıp rahatladığı tek şeydi yastığı. Sığındığı tek limanıydı. Ne duygulara, ne söylenmeyen sözcüklere şahitlik etmişti yastığı.

Bazen başını koymuştu ona bazende sarılma ihtiyacını gidermek için kollarının arasına almıştı onu sımsıkı sarılmıştı. Sevgiliye sarılır gibi sarılmıştı ona, kimi zaman gülmüştü, bu haline kadın, kimi zaman ağlamıştı...

Kadın sımsıkı sarılmak istiyordu, kadın şefkat istiyordu, kadın kimi zaman çocuklar gibi saçlarının okşanmasını istiyordu.

Kadın ne istediğini biliyordu...Kadın ne istemediğinide biliyordu...

KADIN HASSASTI KADIN BÖYLE YARATILMIŞTI...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

erkekler de üşür..

Mehmet Önkibar 
 28.01.2008 13:53
 

sadece kadın ister diye bir kaide yok..seven insan ister..sevgiyi de aşkı da..erkek veya kadın farkeder mi?..hem tek taraflı sevgi olur mu?

Sami Murat 
 14.12.2007 23:48
Cevap :
Farketmez tabii ki.Ama neden bu yazımı okuyunca bunu sadece kadın ister demek istediğimi anladınız ki.?:)Ben erkek istemez diye birşey ima etmedim ayrıca.Sadece bir kadının dilinden yazıldı o kadar.Yoksa erkekte hisseder ,kadında hiç öyle, araya bir çizgi koymak istemedim ,inanın bana.Kimbilir belki birgün erkeklerin dilinden yazarım.selamlar  15.12.2007 10:34
 

bana color'sa =)) kadın sevgi ister,şevkat ister,zevk ister.haksız mıyım ? Am I unjust? sevgilerden bin demet.Her renk mevcut.

Sokrates 
 13.12.2007 11:25
Cevap :
yes:)))teşekkürler...  14.12.2007 9:10
 

Bu durumda olan, bu duyguları yaşayan yalnızca kadınlar mı? Yazınızdaki "kadın" sözcükleri yerine "erkek" sözcüğünü koysanız yazınız erkekleri de güzel anlatmış olmaz mı? Bana kalırsa "kadın" ya da "ekek" değil, "insan" sözcüğü daha uygun olurdu.

Mehmet Ali Başkurt 
 12.12.2007 23:46
Cevap :
merhaba Olabilirdi tabii neden olmasın.Ben bunu yazarken sadece kadınların bu duyguyu yaşadıklarını anlatmak istememiştim.Kadının dilinden yazdım sadece o kadar...Eleştirinizi çin teşekkürler.saygılar...  13.12.2007 9:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 36
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 468
Kayıt tarihi
: 22.10.07
 
 

Merhaba. 1972 doğumluyum. Antalya'da yaşıyorum. Yüksekokul mezunuyum. Duygularımı anlatmak ve duyg..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster