Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ekim '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
50
 

Kadın Sağlığı İçin Yapılan Estetik Ameliyatlar

Estetik operasyonlar, güzelliği ve dış görünümü değiştirdiği kadar aynı zamanda sağlık sorunlarının çözülmesinde de kullanılan popüler bir yöntemdir. Bir çok estetik ameliyatı fiziksel eksikliklerin giderilmesi için yapılsa da bazı estetik operasyonlarda sağlık için yapılmaktadır. Bugünkü blog yazımda sizlere sağlık için yapılan estetik ameliyatların neler olduğundan söz edeceğim. Bir çok cerrahi işlemlerle gerçekleşen estetik operasyonları ülkemizde de sıkça yapılmaktadır meme, burun, vajina bölgelerine yapılan estetik ameliyatları ise daha çok kadın sağlığı için gerçekleşmektedir.

'Göğüs Küçültme Ameliyatı ile Meme Kanserini Önleyebilirsiniz'
Meme estetiği denildiğinde akla hemen büyük göğüsler veya dik iri memeler gelmektedir. Meme estetiğinin alt dalı olan ve aynı zamanda kritik bir görevde üstlenen meme küçültme ameliyatı sayesinde kadınlar göğüs kanseri riskinden de kurtulmuş oluyor. Bildiğiniz gibi bu tür risk faktörlerinde erken tanı oldukça önemlidir, göğüs bölgesinde oluşan kistin tespit edilme zamanı ne kadar erken olursa kadın sağlığı için o kadar yararlıdır.

Ergenlik dönemi sonrasında her kadın kendisi göğüs bölgesini inceleyerek oluşan sertlik, farklı renkteki ben/sivilce ve kütleleri fark edebilir. Bunu yapmanın en doğal yolu da elle kontroldür. Uzmanlar 40 yaş üstü her kadının mutlaka ayda bir kere mamografi çektirmesini önermektedir. Mamografi, X ışınları yardımı ile meme bölgesini tarayan ve her noktasını görüntüleyen bir yöntemdir.

Meme Küçültme Nedir?
Özellikle vücut yapısına göre daha büyük göğüslere uygulanan meme küçültme işlemi sadece meme kanserini önlemekle kalmaz aynı zamanda bel, boyun ve göğüs altında oluşan mantar gibi çeşitli rahatsızlıklarında yok olmasını sağlamaktadır. Meme içerisinde yer alan fazla deri ve yağın alınması ile gerçekleşen bu operasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise bu işlemi yaparken süt bezlerinin zarar görmemesini sağlamaktır.

'Burun Estetiği Yaşam Standartlarınızı Arttırabilir'
Burun estetiği genellikle kemerli, düşük uçlu veya kaba bir görünüme sahip burunlara uygulansa da burun eti veya çeşitli kaza veya darbelerden dolayı oluşan biçim bozukluklarını gidermek amacıyla da yapılmaktadır. Bir çok devlet hastanesinde de uygulanan bu estetik ameliyatı rapor ile yapıldığı taktirde ücretinin bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır. Daha rahat nefes almakla birlikte güzel bir görünüm için burun estetiği yaptırılması gereken operasyonlardan birisidir.

'Vajina Estetiği Genital Sağlığın Sigortasıdır'
Genital bölge kadın sağlığı, psikolojisi ve kendine olan öz güvenini sağlayan en önemli bölgelerin başında gelmektedir. Genetik yada sonradan oluşan bir çok nedenlerden dolayı vajina bölgesinde deforme ve sorunlar yaşanabilir. Doğum, cinsel ilişki veya dışarıdan gelen her hangi bir darbe bile vajina bölgesinde sorun yaratmaya yetebilir bu nedenle labioplasti, vajina daraltma ve kızlık zarı onarımı gibi çeşitli estetik operasyonları yapılmaktadır.

Op. Dr. Ebru DURMUŞ

www.myraestetik.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 62
Kayıt tarihi
: 13.03.17
 
 

Merhaba ben Ebru Durmuş, Myra Estetik kurucusu ve sahibiyim. Burada bulunma amacım özellikle este..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster