Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mayıs '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
3610
 

Kadın sexi olsun (2)

Kadın sexi olsun (2)
 

Erkekler akıllı kadınlardan hoşlanmazlar mı?

Biz hatayı burada yapıyoruz işte. Kadını ve erkeği genellemekle en büyük hatayı yapıyoruz.

Her kadın-erkek aynı değildir. Erkek, akıl yerine güzelliği tercih edebilir. Sağlıklı düşünen bir kadın, erkek akıllı kadından hoşlanmıyorsa neden salağa yatsın... Bunu yapması için aklından zoru olması gerekir.

O zaman herkes hangi tarz kadın ve erkekten hoşlanıyorsa gider onu bulur.

Akıllı kadından hoşlanmayan erkek var mıdır? Vardır

Bu durumu kabul eden kadın var mıdır? Vardır

‘Erkekler akıllı kadınlardan hoşlanmazlar‘ mantığı kadının kafasına nasıl yerleşmiştir?

Erkeklerin bazıları ;soru sormayan, araştırmayan, okumayan, yargılamayan, para harcamayı dünyanın en bulunmaz nimeti sayan, lüks ve zevkin kendini doyurduğu kadınlarla birlikte olur. Bu birlikteliklerdeki kadınlar, para olduğu sürece dünyanın en mutlu kadınlarıdır. Onlar için para olduğu sürece dünya tozpembedir.

Aklını hep ön planda tutan kadın çok mutlu kadın değildir: Hoş olmayan şeyleri görür, yargılar. Para onun için amaç değil araçtır ve tek başına onun için mutluluk kaynağı değildir.

Bir başka kadın modeli; Anadan Ata'dan kalma bütün bildiklerini uygular. Öncelikle de, ‘erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer‘ sözünü gerçek sanır. Çünkü öyle öğretilmiştir, öyle görmüştür. Zanneder ki, erkeğine aşçı kıvamında yemekler hazırlayınca, erkek dünyanın en mutlu erkeği olacak, onu el üstünde tutacak.

Ahlak yargıları vardır, yine anadan atadan kalma değişmeyen. Yolda yürürken erkeğinin elini tutmayan, koluna girmeyen kadınlar var. Öpüşmek bile ayıptır.

Erkeğine kul köle olur ama erkek gider, kendisine hiç benzemeyen bir kadınla onu aldatır. İşte o zaman aklını hep ön planda tutan kadın saf saf düşünür, ‘nerede hata yaptım‘ diye. Sonra da cevabı kendince bulur.

‘Kadın güzel olsun seksi olsun, başka birşey gerekmiyor demek ki erkeklerin gözünde...‘

Olaya böyle bakınca kadının düşüncesi haklı gibi görünse de, durum bundan ibaret değil. Hep öğretilenlerle yaşamak, üstüne birşey ilave etmemek, duyguları istekleri yok saymak, aklın ve becerinin herşeye yeteceğini düşünmek, romantizmden seksten uzaklaşmak, kendini ev işlerine ve çocuklarına adamak, erkeği başka arayışlar içine itebilir.

Kadın için en güzeli; aklını, duygularını ve güzelliğini aynı anda kullanabilmektir. Yürürken sakız çiğneyebilmek gibi.

Teoride kolay gibi görünse de, pratikte bunu başarmak zahmetli olabilir.

Bu da zahmetli bir konu zaten.

SIKILDIM...

İyi bayramlar...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Erkeğin kadını aldatması için herhangi bir neden gerekmiyor Esma Hanım'cığım. Onlar daima adrenalin peşinde koştuklarından oluyor biraz da bu. Kadını alemi cihan dahi olsa aldatacaksa aldatır erkek. Kadınlar olarak kusuru kendimizde aramamız haksızlık olur kendimize. Bu biraz da erkeği yetiştirme tarzından ya da erkeğin doğasından da olabilir. Lakin akıl, mantık, saygı diye kavramlar da var, aldatanın biraz bunlar üzerinde düşünmesi gerek. Çünkü aldatmanın pek de insani olmadığını düşünüyorum...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 07.12.2013 13:13
Cevap :
zor işler bunlar. :) kocaman sevgiler.  08.12.2013 10:31
 

Yaz yaz,, insanların özellikle erkeklerin kafasını karıştır sonra da sıkıldım de sıyrıl.. Olacak işmi yaa... Sevgili Esma. Bunlar göreceli konular. Benim akıllı bulduğumu bir başkası özellikle başka bir kadın çok aptal bulabilir. hadi bakalım çık işinden çıkabilirsen. Biliyorsunuzdur, Frued bile 40 yıl araştırdım bu kadınları hiçbir sonuca varamadım demiş. Aynen öyle bu konular... Sevgilerimle-saygılarımla.

Ermert Revsen 
 07.05.2008 13:03
Cevap :
:) Sayın yazarım sefalar getirdin. Frued' in 40 yılda çözemediğini ben nasıl çözeyim. Sıkıldım valla :))))))) kafası karışanlar düşünsün. Sevgiler, kendine iyi bak.  07.05.2008 14:27
 

İktidar kuamazlar üzerlerinde çünkü. Akıllı kadın mal değildir çünkü. Akıllı kadın sorgular, başkaldırır, eşit ve birey olmak, hakkını söke söke almak ister çünkü....Bu akıllı kadınlarla başetmek zordur, sayın yazarım. Erkek egemen iktidarlarının en büyük düşmanıdır akıllı kadın. Üstelik ortalama akıllı kadın bile, erkekten daha akıllıdır. Zira duygusal zekası eklenmiştir bir de aklına çünkü...Akıllı kadın olmak, bizatihi kadının kendisi açısından da zordur. Zira aklına uygun , bir eş, partner bulması imkansızdır nerdeyse... V.s...v.s....Sevgiler sayın yazarım:)))

Neşe İleri 
 06.05.2008 21:57
Cevap :
:) Sayın yazarım sefalar getirdin. Sözlelerinin hepsi başım üstüne de, öyle bir cümlen var ki atasözü gibi olmuş valla. ' Akıllı kadın olmak, bizzatihi kadının kendisi açısından da zordur...' Söylenebilecek ne varsa söylemişsin. Yüreğine sağlık. Kocaman öpüyorum. Sevgiler, kendine iyi bak.  06.05.2008 22:18
 

*Kızlar akıllı erkek, erkekler güzel kız ararlar. Vietnam *Seven kişi, hata görmez. Kore * En güzel ayna, gözlerdir. Rus * Aşk, üç vermek bir almaktır. Brezilya Bloğunuz için dünya atasözlerinden bir çeviri yaptım ! Yazınızı, beğeniyle okudum. Esenlikler dileğimle.

Erdoğan Şahin 
 06.05.2008 19:23
Cevap :
:) Sayın yazarım sefalar getirdin. Bende senin derlediğin atasözlerini keyifle okudum. Zarafetine teşekkür ediyorum. Sevgiler  06.05.2008 19:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1932
Toplam yorum
: 7343
Toplam mesaj
: 428
Ort. okunma sayısı
: 622
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster