Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '13

 
Kategori
Dünya Kadınlar Günü
Okunma Sayısı
221
 

Kadın sorunu yoktur, sorun erkeklerdir

Kadın sorunu yoktur, sorun erkeklerdir
 

Kadın ve günü


Ülkemizde kadın sorunu yoktur, erkek sorunu vardır.

Kadınlar çözümcü insanlar, çözüm üretip çözümü sağlıyorlar. Kadın çalışan gücü bitene kadar emek veren, üreten yapıcı olan,  büyük bir özveri ile mücadele eden insanlar.

Kadınlar, bakışlarının yanlışlıkla birine takılacağı ve bundan ötürü rahatsız edileceği korkusuyla yolda hep dümdüz yürümek zorunda kalan, bu yüzden etrafını göremeyen kadınlar.
Kadınlar günü sağ salim bitirdiğinde buna sevinip o günü kutlayan kadınlar.

Bir iki güne sıkıştırılıp, herkesin bu konu ile ilgili vaadlerde bulunup, süslü laflar edip, çözüm bulunmadan daha sonra unutulup giden duygu ve düşünceler. Toplımsal kanayan yaraya çözüm üretilsin , gerçekten çözüme kavuşturulmak isteniyorsa kadınlardan destek alınsın.

Erkeğin zihniyetini, kafasını değiştiremezsek bu sorun çözülemez. İnsanların varlığından itibaren başlamış ve günümüze kadar gelmiştir. Nasıl kiz çocuğu doğdğunda diri diri toprağa gömülüyorsa, günümüzde de değişen olmamıştır.

Erkekleri de kadınlar doğuruyor. Cinsler arası bir eşitsizlik değil bu , sınıflar arası bir eşitsizlik. Bu nedenledir ki birbirimizi eğitelim. Çocuklarımızı yetiştirirken bilinçli yetiştirelim ki, önce kendisine saygı duysun, sonra karşısındakine saygı duysun. Erkekler kendilerini zayıf, yetersiz ve güçsüz hissettiğinde bu eksiklerini kapatmak için karşı cinse saldırıyor.

Toplumda kadına gösterilen değer, evladına, torununa, onun torununa yani gelecek kuşaklara gösterilen değerdir.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE, KADIN CİNAYETLERİNE, CİNSİYET AYRIMCILIĞINA, HEM EVDE HEM İŞTE SÖMÜRÜLMEYE, KÖTÜ ÇALIŞMA KOŞULLARINA artık son diyorum,

Herkesin kadınlar günü kutluyorum.

 

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazının sonundaki dileklere katılıyorum.

Kerim Korkut 
 05.12.2013 22:14
Cevap :
Teşekkür ederim, Kerim bey. Selamlar  06.12.2013 13:01
 

Cinsler arası eşitsizlik değil, bu sınıflar arası eşitsizlik; Şöyleki Erkek ve kız olarak dünyaya geliyoruz. Bu çocukların yanında daha çok anneleri yani biz kadınlar bulunuyoruz. Kendi inançlarımızı ve doğrularımızı aşılıyoruz. Eğer biz doğru ve bilinçli bir şekilde yetiştirmez isek sınıflar arası eşitsizliği başlatmış oluyoruz. Sınıflar arası, yani bilgili, kendini yetiştirmiş, görmüş öğrenmiş birinin çocuk yetiştirmesi ile eskiden nasıl ise erkek evladın üstünlüğünü kabul etmiş birinin çocuk yetiştirmesi aynı mıdır. Sınıfsal farklılığa yol açmaz mı? Bu nedenledir ki Anne ve Babalar çocuk yetiştirirken eşit davranmalı, bilinçli ve doğru bir şekilde eğitici-öğretici olmalıki bu herzaman devam etsin, bu sorun artık bitsin.

Birgül YILMAZ 
 11.03.2013 12:14
 

"(...)Cinsler arası eşitsizlik değil bu, sınıflar arası eşitsizlik." sözünüzü açarmısınız. Kastınızı anlamadım. ***Erkeğin eleştirildiği yazınızda; Çocuklarımızın eğitimi daha çok kadınlar üstlenmiş değilmidir? Birbirimizi nasıl eğiteceğiz?***Kadınlar gününüz kutlu olsun.

DurmuşGüler 
 09.03.2013 12:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 368
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 2219
Kayıt tarihi
: 19.02.13
 
 

05 Ekim Ankara doğumluyum. Okumayı, yazmayı, insanları dinlemeyi seviyorum. Kişisel blogumda her ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster