Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '07

 
Kategori
Otomobil
Okunma Sayısı
2829
 

Kadın sürücüden park etmenin incelikleri.??

Kadın sürücüden park etmenin incelikleri.??
 

Öncelikle belirtmemde fayda var. Her türlü genellemelere karşı olan bir kişiyimdir.

"Kadınlar kötü sürücüdür..!"

genellemesine de pek inanan biri sayılmam. Çünkü bunun böyle olmadığının, tanıdığım ve özellikle kullandığı araçta bulunduğum kişiler içindeki en güzel kanıtı sevgili eşimdir. Bugün bizim ufaklığa Yeşilköy sahilinde güzel bir deniz havası aldırdıktan sonra Profilo AVM' nin yolunu tuttuk.

AVM' nin otoparkına girdiğimizde önümüzde ilerleyen bir bayan sürücü olduğunu görük. Otoparkın katları arasında o önde biz arkada boş yer aramaya koyulduk. Birkaç kat aşağı indiğimizde nihayet boş yerler gözükmeye başladı. Öndeki hanımefendi gözüne ilk kestirdiği yere girmek için manevralara başladı. Kısa bir süre sonra eşimin yorumu:

-İyi de o yere böyle giremezsin ki..!

oldu. Gerçekten de böyle manevralarla oraya girmek imkansızdı. Derken bayan sürücü karar değiştirip, daha kolay hedefe yöneldi. Bunu takiben eşim onun yanından geçerek, az önce giremediği alana iki doğru manevrayla giriverdi. Yine yorumu geçikmedi:

-Bak kızım işte böyle yapılır:)))

Ama asıl bomba biz araçtan ayrılmak için hazırlanırken gelen diğer bir bayan sürücüyle patladı. Bizim park alanının gerisinde sütünlar arasında kalan ve araçların boyuna park etmeleri esasına göre tasarlanmış bir bölgeye bu yeni bayan sürücü tam olarak şekildeki gibi park etti, yani enine değil boyuna ve aracın bir kısmı da yolda kalacak şekilde. Zavallı tamponun duvara çarparken çıkardığı sesi ben bile duydum. İşin daha da bir ilginç tarafı bayan sürücünün -bayan- arkadaşının yaptığı yorumdu:

-Oldu, oldu. Gayet güzel parketmişsin..!

Güzelim araç burnu duvara yapışıp öylece kalıverdi. Acaba az önce inanmak istemediğim bu genelleme doğru mu? İstisnalar kaideyi bozar mı? Her ne kadar yukarıdaki manzaraya neden olan hanımefendi benim prensiplerimi epey zorlamasına rağmen yine de hala aynı inancımı koruyorum.

Hoşcakalın..!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

NE KELİME.BERBAT.BUNLARI TRAFİKTEN MEN ETMELİ. SAYGILARIMLA...

Sokrates 
 13.12.2007 14:58
 

Bayan soforler abuk kullaniyor ben inanirim hele direksiyona kacacak gibi yapismiyorlar mi sinir oluyorum, sanki sag sol yok sadece onune bakmak zorundalar, 3500 km den geliriz Turkiye ye girdik mi onde giden bayan mi degil mi biliriz, ya seridi ortalar ya da sag seriite 50 km ile giderler. Park konusu ayri bir facia paralel park ne bilmiyorlar sanki ya arabanin burnu ya poposu disarda biraz duzeltseniz demeye kalmadan " aa neden gayet iyi duruyor" derler. not: ben istisnayim :)) tamam biliyorum istisnalar bu durumu bozmaz ama aslanlar gibi 160 km ile gidiyorum diye odenmis cezam var :)) oyle ders oldu ki hayatta hiz yapmiyorum artik, belki onlar da ceza yememek icin yavas gidiyorlar di mi ama :))

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 26.11.2007 20:23
 

Vallahi ben de bu konuda tam bir karara varabilmiş değilim. Uzun yolda, bir çok kadın sürücünün beni geçtiğine şahit oluyorum. Sokak aralarında giderken ayaklarını gaz pedalından çekmek yerine, kornaya basarak top oynayan çocukları uyardıklarını görüyorum. Kısacası gördüklerim bana, kadınların ne kadar sürat yaptıklarının farkında olmadıklarını düşündürüyor. Park meselesi aynen yazdığınız gibi. Bir defasında ,yeni model bir 4x4 (galiba jip deniyor)ü parkeden bir kadının, arka tekerleği 30 santimlik kaldırımın üstüne çıkardığını ve öylece bırakıp gittiğini gördüm. Doğrusu arabaya acıdım. Burada istisna olanların, eşiniz gibi doğru parkedenler mi, yoksa gördüğümüz kötü örnekler mi olduğunu anlamak için araştırma yapılmalıdır. Başka türlü bilinmez. Saygılar..

Hüseyin Atacan 
 25.11.2007 12:32
 

Diyelim eşiniz hanımefendi iyi sürücü!İnanmıyorum ya! Ya yüzde doksan dokuzu? Zaten siz de pek inanan biri değilim derken bir açık kapı bırakmışsınız.Yanılma payı. Yanılıyorsunuz!!!

Ahmet Balcı 
 24.11.2007 22:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 3193
Kayıt tarihi
: 13.04.06
 
 

Bilgisayar, elektronik, internet alanındaki son gelişmeler. Tüketici elektroniğindeki trendler. Otom..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster