Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mart '12

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
792
 

Kadın ve erkek

Kadın ve erkek
 

Erkek Dediğin,
Seni elinin tersiyle değil, avucunun içiyle kavrayacak. Bileceksin ki emin ellerdeyim, başkası tutamaz elimi böyle. Rahat olacaksın yanında, çok konuşmayacak, beynini didiklemeyecek. İnce olacak; Seni senin kadar düşünecek.

Erkek Dediğin, sen onu merak ettiğinde kendisine hesap soruluyor havalarına girmeyecek. Senin inceliğine karşı umursamaz sözler sarf etmeyecek.

Erkek Dediğin, kadının sinirini bozmayacak, cinlerini tepesine çıkarmayacak, Sanki sen onun için varmışsın her ne zaman isteseeEmrine amadeymişsin, O ne yaparsa yapsın her istediğinde yanında elinin altında olacakmışsın tiplerine girmeyecek.

Erkek Dediğin, Sen ona sevgini hissettirdiğinde, sen ona kayıtsız şartsız aşıkmışsın gibi havalara girmeyecek.

Erkek Dediğin, ilgi gördüğünde ilgiyle, sevgi gördüğünde sevgiyle karşılık verecek.

Erkek Dediğin, sen onun için kendine baktığında, sırf ona daha güzel görünmek için giyinip Kuşandığında hiçbir şey olmamış gibi davranmayacak.

Erkek Dediğin, ruhunu okşamasını bilecek. Romantik olacak Kimi gün habersizce kucağında çiçeklerle çıkıp gelecek. Özel Günleri unutmayı marifet sanmayacak.

Erkek Dediğin, kayıtsız olmayacak senin bütün zarafetine karşı. Gerçekten seven bir kadın sevgi ve İigi bekler, erkeğine verdiği aşkın karşılığında küçük bir tatlı söz, kısa bir mesaj, bir çağrı bile onu mutlu edebilir.

Erkek Dediğin, bütün bunları cebinden para harcıyormuş gibi cimrilikle yapmayacak.

Erkek Dediğin, ben aranmayı, çok aramayı sevmem demeyecek.

Erkek Dediğin, her şey kendi istediği gibi olsun istemeyecek. Sadece kendi caninin istemesine bağlamayacak her şeyi. Erkek dediğinin, hissettiğiyle yaptığı şey arasında uçurum olmayacak.

Erkek Dediğin, cesur olacak cesur.
Seni Seviyorum derken korkmayacak,
Başka şeylerin arkasına gizlenmeyecek. Seviyorum deyip bir sonraki perdede kaçmayacak, özlüyorum diyorsa gelecek, kaybetmek istemiyorum diyorsa kaybetmeyecek.

Erkek Dediğin, aşkına sahip çıkacak. Korkak Olmaz .Erkek dediğin.

Erkek Dediğin, iyi sevişecek. Koyun gibi yatmayacak, bir an önce şu iş bitse demeyecek. Aşksız yatmayacak yatağa ve sen bunu bileceksin. Bir baba şefkatiyle seni alnından öptüğünde bileceksin ki sevgisi geçici ve zayıf değildir.

Erkek Dediğin, ve sevgiyle öptüğünde dudaklarından bileceksin ki öpusun tek sebebi şehvet değildir.

Erkek Dediğin, aldatmayacak. Aldatmak basitliktir.
Seviyorum diyorsa aldatmaz erkek dediğin. Aldatıyorsa sevmiyor demektir.

Erkek Dediğin, yakışıklı olacak, çekici olacak ama bundan çok daha öte bir şey...

Erkek Dediğin, zeki olacak. Kadının küçük yalanlara, bahanelere inanmayacağını, kendisini kendi gibi tanıdığını bilecek. Kadının zekasını küçümsemeyecek kadar zeki olacak. Zeki olacak, Seni bir hamur gibi karmasını bilecek, O hamura kendisini katmasınıda.

Erkek Dediğin, değerlerini bir anlık hevesler uğruna satmayacak. Namussuzluğunu, ahlaksızlığını ancak ve ancak seninle yataktayken kullanacak. Yan gözle hatun kesmeyecek, üstüne sevgili edinmeyecek.

Erkek Dediğin, önce sevecek. Kendini sevmeyen erkekten kimseye hayır gelmez. Bir bakarsın ki yıllar sonra bu adamla ne yatağa Sığıyorsun, ne toprağa... Koluna girip gezmesini bileceksin gururla koynuna alıp sevişmesini de.

Erkek Dediğin, babalığını da bilecek, Ana-Babaya hürmet etmeyi, kadir kıymet bilmeyi, vefakarlığı, fedakarlığı. ..

Erkek Dediğin, seni koruyacak, kuşatacak . O nerede olursa olsun seni koruyacağını bileceksin. Pısırık olmayacak . Erkek dediğin.

Erkek Dediğin, erkek olacak güzelim. Seni sadece sen olduğun için sevecek. Parayla pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dediğiyle hareket etmeyecek.

Hem sevgilin, hem arkadaşın olacak . . .

CAN YÜCEL

Birde

KADIN DEDİĞİN

Kadın dediğin iyi sevişecek arkadaş. Koyun gibi yatmayacak,kımıl kımıl olacak yatakta. Aklını başından alacak ama, aklını sadece bununla yormayacak. Delireceksin ama delirmen hastalıktan olmayacak. Uzanıverdi mi yanına boylu boyunca, göğsünde atan kalbinin yerine koyacaksın kendini, ruhunu, herşeyini.Aşksız yatmayacak yatağa ve sen bunu bileceksin. Kadın gibi kadın olacak kadın dediğin, çıtır çerez niyetine yemediğin. Bir gecelik değil, ömürlük olacak ömürlük. Yıllara rehaveti değil huzuru taşıyacak.

En seksi leydi olmayı da bilecek,hanım sultan olup sözünü geçirmeyi de. Cıvık konulara takılıp zaman tüketmeyecek, küfretmeyecek, Kadın dediğin ayıp nedir bilecek. Sıkboğaz edip seni yalancı durumuna düşürmeyecek.Seni öyle bir tutacak ki arkadaş, sen bile şaşıracaksın öyle tutulduğuna. iki lafın başı, her tartışmada ayrılalım tehtidi savurmayacak. Sabırlı olacak ve asla gururuna dokunmayacak…

Tuzu az, şekeri çok gibi limiti olmayan prosedürlerle yemeklerle işi olmayacak. şöyle pastırmalı kurufasülyenin yanına tereyağlı pilavı konduracak şüphesiz. Salatasız oturmayacak yemeğe.

Temiz olacak herşeyden önce mesela köfteyi mıncıklarken elleri . Yahut pahalı parfümlerin sindiği, boyacı küpü gibi, her öptüğünde bulaşık bir tadın kaldığı bir kadını öpmeyeceksin. Buram buram aşka sarılacaksın arkadaş. Buram buram kadın kokacak kadın dediğin.

Kadın dediğin güzel olacak ama eli yündenden çok öte birşey.Zeki olacak zeki, seni bir hamur gibi karmasını da bilecek,o hamura kendini katmasını da… Paranın güzelliğini bilecek ama ne parasızlığın ezikliğini ne de paranın kudurmuşluğunu yaşayacak.Değerlerini bir anlık hevesler uğruna terketmeyecek.Namussuzluğunu, ahlaksızlığını ancak ve ancak seni baştan çıkarırken kullanacak, yan gözle adam kesmeyecek ,başka sevgili edinmeyecek. Sarışın, renkli gözlü uzun bacaklı, beyaz tenli, ince bilekli dilber filan fasarya…

Kadın dediğin hatun olacak arkadaş, sözüne güvenilir, olacak. Bileceksin ki konuşulanlar burada kalır, kapıdan çıkmaz bir daha. Ağzı sıkı olacak kadın dediğin. Sırrını tutacak ama gününü bekleyip kusmayacak…Para lazımcılardan, kürkçülerden, cep telefonu manyaklarından,dırdırcılardan, unutkanlıklarını senin üzerine atanlardan, kendi yetersizliğini seni suçlayarak rahatlayanlardan, raf süslerinden,tehtidkarlardan, kaçaklardan, kıkırdayanlardan,boş bakanlardan olmayacak.

Saflığı, cahilliği, aptallığı oynamayacak, biraz ukala olabilir ancak sana rol yapmayacak. Komplekslerini güzelliğiyle örtmeyeçalışmayacak. Bir şeyi çok isterse ve inançları doğrultusunda yapacak. En önemlisi kendini sevecek arkadaş, kendini sevmeyen kadından sana ne hayır gelir.Bir bakarsın ki yıllar sonra bu kadınla ne yatağa sığabiliyorsun, ne toprağa…

Koluna takıp gezmesini de bileceksin gururla, koynuna çekip sevişmesini de şehvetle.Analığını da bilecek, çocuklarından saygı görmeyi de, anaya babaya hürmet etmeyide…

Kadın kadın olacak be, seni sadece sen olduğun için, sensin diye sevecek.Parayla pulla, kariyerle,kimin ne dediğiyle ,sınırlamayacak.Hem sevgilin, hem arkadaşın, hem annen, hem çocuğun olacak, bağrına basacaksın huzurla…

Bileceksin ki evde ‘O’ kadın tarafından beklenmenin zevkini hiçbir zevk yaşatamaz sana…

Öyle bir kadın işte…Nerede oyle kadın yoktur deme… Vardır vardııııııııır!.. Sende adam olacaksın seçmesini bileceksin


CAN YÜCEL


Kelimelere dökülünce ve kelimeler karşı karşıya gelince istekler hep aynı ne bir eksik ne bir fazla... Bir kadını ya da erkeği her şey bir yana insanoğlunu anlamak bu kadar çok zor mu? Bir kadınla bir erkek ne ister gerçekten istiyorlarsa bu yaşamnda birbirlerini... Bu kadar ağır mı gelir taşımak... Nedir paylaşılamıyan... Sonu şiddetin eksik olmadığı, sonu ölümcül vakalarla son bulan olaylar... Kim kimden üstün... Paylaşmaksa bir şeyleri amaç... Paylaşmak istiyor gücünün el verdiğince hayatı kolaylaştırmak, birbirine daha fazla vakit ayırabilmek için... Değil mi eskilerden miras kalan bize Akıl akıldan üstündür diyen... Ne farkeder hayat kolaylaşacaksa kimin bildiği, kimin bilmediği... Hayat kazanılanı mı sadece paylaştırmayı gerektiriyor. Birlikte kazanılarak paylaşımlar... Bir şeyi birlikte yoktan var etmek, hazıra konmaktan çok daha fazla mı zevk verir insana... Kime güvenmeliyiz en yakınımızda eş diye hayatımıza ortak ettiğimiz insandan başka... Gün geliyor evlilikte bir şirket gibi diyoruz... Bir ortaklık burda tek karımız şirketten bizi ayıran ana paranın bizler olması, faizler çocuklarımız ve geri dönüşler tonlarca mutluluğumuz... Batıcaksak birlikte batıcağız... Çıkacaksa birlikte... Olur ya olmadı yürümedi bu ortaklık... O zaman dostça sıkaşacak eller... Değil mi ki risk alıyoruz... Her şeyiyle kabul ediceğiz... Başıralarımızı ve yenilgilerimizi de...

 

Ersin Kabaoglu bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

http://blog.milliyet.com.tr/erkek-dedigin---/Blog/?BlogNo=192828&ref=fblike ve http://blog.milliyet.com.tr/kadin-dedigin---/Blog/?BlogNo=193020&ref=fblike Bunlar da benim kadın ve erkeğim:)) Yazınız vesilesiyle bende eski yazılarımı tekrar okumuş oldum izninizle linkimi paylaştım, sevgilerimle...

Nuray Ors 
 10.03.2012 2:16
Cevap :
çok memnun oldum... En kısa zamanda bende kendimi vererek yazılarınız okuyacağım... Sevgiler...  15.03.2012 17:08
 

Güzel dostum güzel paylaşımın için teşekkür ediyor dostça sarılıyorum sana.Böyle işte .Canımsın.

Şennur Köseli 
 05.03.2012 20:10
Cevap :
Can dost hergün yeni bir güne can dost ne yazmış demekle güne başlamanın keyfi için benden kucak dolusu sevgiler...  05.03.2012 20:50
 

Evlilikler de iki arada bir derede yaşanıyor ilişkiler de Ne eskisi gibi sonsuz kabul edip bırakabiliyoruz kendimizi gidişatına Ne de hayatımızdan çıkarabiliyoruz evlilik olayını Can Yücel' in bu dizeleri başucumdadır her daim ama bireylerin kimyasına kalmış ilişkinin içeriğini doldurmak Sevgiyle Ecem

Arzu Elif 
 05.03.2012 14:34
Cevap :
Bende sevgili Arzu Elif benimde aynanın bir köşesinde asılı... Aslına bakarsan orta bir sorun yok... Olsa bile kısa çözüm ayrılık... Mücadeleci ruhlar yok... Sevgiyle kal...  05.03.2012 20:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 227
Toplam yorum
: 719
Toplam mesaj
: 100
Ort. okunma sayısı
: 516
Kayıt tarihi
: 16.01.08
 
 

Fazla söyleyecek bir şey yok herkes gibiyim. Artık... Bazı acılar faydalıdır. Önce üzer, sonra he..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster