Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Eylül '07

 
Kategori
Kimya / Kozmetik
Okunma Sayısı
2542
 

Kadın ve kozmetik

Kadın ve kozmetik
 

Kimyayı hiç merak ettiniz mi ?

Ben merak etmemiştim. Ve buda kader dedirtebilecek bir rüzgarın esintisine kapılıp tanışmıştım..

İyi ki de tanımışım kimyayı..

Akıl almadık, şaşkınlığımızı saklasakta yüz ifademizin değiştiği fark ettiremeyecek kadar dahiyane buluşları olan bir bilimdir, kimya. İyi amaçlar doğrultusunda kullanıldığı zaman insanlık için gerçekten güzel bir branştır. Bir çok bölümle ele alabiliriz ama benim ilgi alanım kozmetik olduğu için kozmetik penceresinden bakıyoruz.

Kozmetik dediğimiz zaman akla gelen ilk şey " kadın " olur ve akıl almaz buluşlarda bulunur insanlar..

Bilim adamı olmak için düşünmek yeterlidir.. Düşünen insan karalı insandır, yapabilen insandır..

Kozmetiğin geçmişine bir göz kırpalım;

İnsanlar çağlardan beri sağlıklı ve güzel olmak, dost ya da düşman olsun başkalarını etkilemek ve genç kalmak için çevrelerinde bulunan her şeyi kullandılar: Otları, çamuru, kumu, kaynak suyunu, deniz suyunu, yosunları, toprağı... Her şeyi! Bugün kozmetik dediğimiz konu, aslında hayli ciddi bir konu. Her ürünün ardında ciddi laboratuvar araştırmalarının olduğu bir bilim dalı! Ve kozmetik hala... gençlik ve güzellik iksirlerinin peşinde.

Makyaj, sadece güzel görünmek için boyanmak kadar basit bir olay değil. Psikolojik olarak kişiye kendini iyi hissettiren, her kadının kişisel özelliklerini vurgulayan, onun farklılığını ortaya çıkaran ve az önce vurguladığımız gibi, aynı zamanda cildi dış etkenlerden koruyup bakımını üstlenen çağdaş bir aktivitedir.Ve kozmetik sektörü var gücüyle araştırmalarını sürdürerek gençlik iksirinin izini sürmeye devam ediyor... Sağlığınızı ve gençliğinizi korumak, ya da sadece güzelliğinizi vurgulamak için kozmetik günlük yaşantımızın bir parçası oldu. Bu nedenle sizin için güzellikler dünyasına hergün yeni bir pencere açılıyor.
Yazmakla sonuçlandıramayacağımız bir doğa olayıdır kozmetik.Doğuda bitkisel yağlarla yapılan bu işlem, batıda peeling dediğimiz arıtma işlemiyle gün geçtikce farklılık kazanıyor. Yani makyaj "gülzel olmak" değil her kadın için farklı bir yaşam biçimi olmuştur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ortak olunca ilgi alanımız, yazınızı ilk okuyan ve ilk yorumlayan olarak hoşgeldiniz demek istedim... Sevgiler

H Hülya Tercan 
 10.09.2007 16:40
Cevap :
Hoş Buldum.. Yorumunuza cevap yazmanısınıda öğrendim ya,o yüzden artık yazarım :) Burada olmak güzeldi.. Güzel olduğu için buradayım belki.. Belki kış geliyor firmada içersinde yapacak işlerin pek aza ineceğini düşündüğüm için kendime iş buldum.. bol bol yazarız artık :)  13.09.2007 12:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1079
Kayıt tarihi
: 29.08.07
 
 

Niğde Üniversitesi Kimya Bölümü mezunuyum. Özel bir kozmetik firmasında çalışıyorum.Hayata 3 (üç) bo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster