Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Şubat '20

   
  Kategori
  Deneme
  Okunma Sayısı
  131
   

  Kadın

  Kadının adı yok. Kadın ezilmeye mahkum. Kadın güçlü olamaz. Kadın şiddet görür ama gecesinde kocasını mutlu etmek zorundadır. Kadın özgür olamaz. Kadın arzulanandır. Kadına değer verilmez. Çünkü gerçekte kadın kendine değer vermez.
   
  Kadın nasıl adıyla var olur? Kadının kendi değeriyle var olmasının yolu nedir? Kadını güzelliğiyle tanımlamamanın imkanı var mıdır? Yoksa kadın var olmamaya mahkum mudur?
   
  Kadını var etmiyorlar. Kadını yok sayıyorlar. Kadını arzuluyorlar fakat kadına insan olduğu için değer vermiyorlar. İşte bu yüzden eğitim insan olmanın tek yoludur. Eğitim beşikten mezara kadar sürer. Ve kadın eğitirse kendini kimseye ezdirmez kendini. Olmayacak adamlara umut beslemez. Ona değer vermeyen erkeklerin kölesi olmaz. Kimseye muhtaç olmadan yaşar. Ve kadın öğrenirse kendinden gelenlere de öğretir. Canını yakan hiç kimseye eyvallah etmez. Farkına varır ve farkında olduğu şekilde yaşar. Sağlıklı çocuklar yetiştirir. Tek başına da var olur. Ruhunu eğitimle aydınlatır. Farkına var kadın. Farkına var ki adın olsun kadın.
  Nesrin Öz, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 6
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 131
  Kayıt tarihi
  : 07.06.19
   
   

  Hemşireyim. İnsana ve hayata ilgi duyuyor, insanı anlamaya çalışıp ona ve hayata müdahale etmeyi ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster