Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
316
 

Kadına Şiddet Konusunda Kadınlar da Erkeklerin Sabrını Zorluyor mu Acaba?

Kadına Şiddet Konusunda Kadınlar da Erkeklerin Sabrını Zorluyor mu Acaba?
 

Namus belirleyici ama bununla konuştu şununla gezdi diye… Öldürmekten bahsediyoruz, bu kadar kolay mı? Bir yıl içinde yüzlerce kadın, bunu yapanların hiç mi insani yönü yok! İnsanın aklı almıyor gerçekten!

Ben merak ediyorum, öldürülen kadınlar ne yapıyorlar ki bu akıbete uğruyorlar! Olayın nedeni üzerinde durulmuyor. Tamam hayvanlık ama hayvan da durup dururken hayvanlık yapmıyor.

Yani kadınlar tarafından sınırlar mı aşılıyor?

Özgürlüğün kabul edilemez hallere ulaştığı durumlarda hiç kimse kayıtsız kalamaz. Ha illa öldürmek mi gerekir, bu ayrı konu.

Kadınlar tarafından hangi durumlar oluyor ki karşılığı bu oluyor… Galiba namus tam anlamıyla bir bela. Bunun özellikle bazıları için şu kadarı bu kadarı yok.

Aklı başında insanlar da kabul etmiyor aslında. Ama onlar öldürme dışındaki yolları deniyorlar.

Boşanmak istediğini söyleyen kadın erkeğin sabrını nasıl zorlamıştır böyle bir hakkı yok mu? Savunan kişilere de rastladım, yuvayı yıkmasın diyeymiş ve koca haklıymış! Zavallı insanlar bunlar! Böylelerine acıyamıyorum bile!

Toplumda onurunuzu gururunuzu ayaklar altına alan, insanların yüzüne bakamayacağınız durumlar da var. Erkekler için zor bir durum gerçekten. Kadınların biraz daha düşünceli olmaları gerekiyor. Elbette özgürlüklerini yaşayacaklar ama sınırların ötesine geçmeden.

“Ben özgürüm istediğimi yaparım” Özgür de olsan bir insanın yapabileceğini yaparsın. Normal bir özgürlüğe zaten herkes izin vermek zorunda. Sorun burada zaten. Değilse sınırlar aşıldığı zaman hepimiz tepki gösteririz. Bu hayvanlar sırf sen parkta birisiyle konuşuyorsun diye bunu yapıyorlarsa her türlü cezayı hak ediyorlar. Ama sen de zıvanadan çıkma yani.

 

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

...şiddeti haklı çıkaracak hiçbir şey yok ve olamaz da...İnsan,kadın çoluk çoçuk...hayvan...dağ deniz ağaç...dahil...doğa desek hepsine ki doğa'ya şiddeti haklı çıkaracak hiçbir şey yok ve olamaz da...:))...eyvallah...

nedim üstün 
 03.12.2017 9:46
Cevap :
"...şiddeti haklı çıkaracak hiçbir şey yok ve olamaz da" Ben de öyle düşünüyorum...  10.12.2017 12:13
 

Kıymetli Korkut; Nihayet geçen gün kadın kocasının yüzüne biri şeyler dökmüş ve adamcağız hastaneye kaldırılmış. Lakin erkekler kadınlara çok şiddet uyguluyorlar, kadınların erkeklere şiddeti mis kal de zerre kadardır.Siz zaten kadınlardan yanasınız bunu gayet iyi biliyorum.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 02.12.2017 15:37
Cevap :
Bu konuda kadınların başkaldırmasını destekliyorum.Erkekler onların haklarını asla veremezler(vermek istemezler) kendi haklarını kendileri alacaklar.Kadınların erkeklerin karşısında kurbanlık koyun durumundan kurtulmaları lazım ve bilsinler ki biz erkeklerin yarısı onların yanındayız.Haklıysalar her şekilde başkaldırsınlar.Bu erkeklerin mutlaka burnunun sürtülmesi lazım.  05.12.2017 19:03
 

Erkelerin sabırlarını zorlayanlar var ancak erkeğin terk etme hakkı var ama darp etme hakkı yok :(

Kadri KANPAK 
 01.12.2017 11:29
Cevap :
"Erkelerin sabırlarını zorlayanlar var ancak..." Yani sonuçta böyle bir şey var...  01.12.2017 22:21
 

Negatif ayrımcılık ile, sıradan, öldüren insanın bakış açısı bakmışsın namusa ve öldürme gerekçelerine, özgün, farklı bir bakış açısı ortaya koyan protest Kerim beye yakışmamış.

Nizamettin BİBER 
 30.11.2017 14:43
Cevap :
Acaba dedim zaten...  03.12.2017 18:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5503
Toplam yorum
: 14080
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 650
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster