Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mayıs '08

 
Kategori
Cinsel Sağlık
Okunma Sayısı
152266
 

Kadında seks isteği nasıl artar?

Kadında seks isteği nasıl artar?
 

Kadın: Ben bu gece seks yapmak istemiyorum.

Erkek: Ama benim canım seks yapmak istiyor.

Kadın: Üzgünüm bu gecede yapacak bir şey yok!

Erkek: Peki Neden seks yapmak istemiyorsun?

Kadın: Bu gün çok gergin bir gün geçirdim yeteri kadar stresteyim.

Stres, insanlarda ki seks yapma isteğini öldürüyormuş!

Bu durum erkeklerden daha çok kadınlarda yaşanıyormuş!

Bütün gün iş hayatında çalışıp, akşam eve gelip, evle, çocukla ve mutfakla uğraşan kadınlar yatağa girdiğinde cinsel isteksizliklerini fazlasıyla eşlerine yansıtıyorlarmış!

Kendilerini sürekli yorgun, bitkin hissediyor, içki ve sigarayı artırıyorlar.

Kendilerine bir an olsun zaman ayırdıklarındaysa kendilerini suçlu hissediyorlar.

Bu durum cinsel hayatlarında gerilemeye neden oluyor.

Ve bu gerilemenin de neden olduğu sinir bozukluğu daha fazla stres yaşamalarına yol açıyor.

Bu böyle döngüsel olarak sürüp gidiyor.

Peki stresin yarattığı bu isteksizlikten kurtulmanın yolu yok mu?

Tabi ki var, aşağıdaki birkaç öneriyi hayata geçirirseniz cinsel hayatınızın iyiye gittiğini göreceksiniz.

* Öncelikle ilişkinizin her şeyden önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Ne de olsa günün yorgunluğunu birlikte atabileceğiniz kişilerin başında eşiniz ya da partneriniz geliyor. Onunla baş başa geçirebileceğiniz saatler yaratın ve bu konuyu onunla konuşarak ondan yardım isteyin.
* Hazırlanan her programa ya da davete katılmak zorunda değilsiniz. Hayır demeyi öğrenin ve gerçekten katılmak istediğiniz bir etkinlik değilse kesinlikle uzak durun.
* Kendinize zaman ayırın. Haftalık çalışma planlarınızdan bir iki saat çalarak bu zamanı kendinize ayırın. Yoga yapmayı deneyin. Uzun zamandır yapmayı isteyip de yapamadığınız aktivitelere katılın.
* Erkekler için özel bir uyarı: Eşinizin de sizin gibi bütün gün yoğun bir tempoyla çalıştığını ve onun da dinlenmeye ihtiyacı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Kadınlar bütün gün çalıştıktan sonra bir de ev işlerini yaptıkları zaman seks için ne enerjileri ne de istekleri kalıyor. Bunu düşünerek işleri onunla birlikte yaptığınız taktir de cinsel hayatınızın yoluna girebileceğini unutmayın.
Endişe de seks hayatınızı olumsuz etkiler
Erkekler başarısız olduklarını düşündüklerinde çok tedirgin olurlar. Ama ne yazık ki performansla ilgili endişe ve korkular problemin çözümü değil, bir parçasıdır. Üstelik bir de öfke varsa bu sizi birbirinizden uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Bu durumda partnerinize yardım etmeye ve sizi ve partnerinizi bu durumdan kurtaracak çıkış yolu bulmaya çalmalısın. Ayrıca ona korkularının üstesinden gelmesinde yardımcı olun. Hiç kimseden yatakta bay ve bayan mükemmel olması beklenemez. Birbirinize yakınlaşmanızı sağlayacak ortamlar yaratın ve ten temasınızı artıracak platformlar sağlayın.

Partnerinizle konuşarak daha rahat, erotik ve tatmin edici vakit geçirmek için izlemeniz gereken yolu belirlemeye çalışın. Buzdolabınıza sizi olumlu etkileyecek mutlu çift resimleri yapıştırabilirsiniz. Birbirinize ilişkinizde hoşlanmadığınız ya da olmasını istediğiniz şeyleri yazarak diyalogunuzu artırabilirsiniz.

http://www.nuveforum.net/402-sadece-erkekler/21838-stresin-sekse-etkileri/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

anladım çok teşekkür ederm..=)

zehra dogan 
 10.06.2008 19:42
Cevap :
Sayın Doğan neyi nasıl anladığınızı valla ben anlamadım :)  11.06.2008 11:29
 

merhaba. benm sorum şu, bebek anne karnında ne kadarlıkken ultrasonda görünür? ve 2-3 aylık bir bebeğin ultrasonda tespit edilememesi mümkün müdür? teşkkürler

zehra dogan 
 08.06.2008 23:18
Cevap :
Sevgili zehra bu işin uzmanı değilim, ancak tecrübelerimden dolayı bilgi vereyim, 15 günlük bebek bile ultrasonda görünür! ancak cinsiyetini soruyorsan 4,5 aylıkken görünür diye bilirim. sevgiler  09.06.2008 11:25
 

"Seks yapmak"...ne kadar teknik bir tanımlamadır bu böyle sevgi üretmek olmalı ...sevişmek demek varken..neden seks yapmak deriz düşünmeli derim ben...Sevgi ve ışıkla, Ayna

Ayna 
 30.05.2008 23:50
Cevap :
Tuvalete WC demek gibi birşey bu! Seks cümlesi sanki daha masum kalıyormuş, sevişmek cümlesi sanki argoya kaçıyormuş gibi düşünüyoruz! aslına bakarsanız herkesin bildiğini, bilmek istediğini kendimizden ve çevremizdekilerden saklıyoruz, kısaca kendimize bile dürüst davranmıyoruz. Sevginiz ve ışınızın sizi insanlığı aydınlatması dileğimle, esen kalın  31.05.2008 14:11
 

Biz çocukkene (!) -keneler de büyüdü etrafa korku saçıyorlar artık- küs olduğuğumuz kimselere "Küsmama" derdik. Şimdi de deniyor mu acaba? Canım kardeşim küsme! Küsmek iyi bir şey değildir. Ticaret yapıyorum ama kazanamıyorum. Adam İstanbul'dan sipariş veriyor grafiğini yapıp gönderiyoruz beğeniyor ama para gönderip siparişi devam ettirmiyor. Sahtekâlık kanlarına işlemiş bazılarının. Ben de cebelleşirken bir yerlere gidemiyorum tabi. Küsecek ne var? Ayıp ettin ama ha! Bak İlhami küsüyor mu? Nasip olunca seve seve gelirim. Seks konularına devam et, gözümüz gönlümüz açılsın, bilmediklerimizi öğrenelim. Sevaba girersin. Saygı ve sevgilermle.

Mustafa Mumcu 
 29.05.2008 13:06
Cevap :
Canım Mustafa Mumcu abim :) gönül sevdiğine, değer verdiğine küsermiş, demek ki ilhami benim seni sevdiğim kadar seni sevmiyor :))))))) sakın duymasın!! :) Sevgiler  29.05.2008 15:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 313
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 164
Ort. okunma sayısı
: 2736
Kayıt tarihi
: 15.03.07
 
 

16.10.1974 Samsun / Havza doğumluyum. Şu anda bir lojistik firmasının ortaklarındanım. İşimde ilk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster