Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1858
 

Kadının adı hiç yok!

Kadının adı hiç yok!
 

Erkekler hadi yine iyisiniz. Herkes sizin için çalışıyor bakın. Cennette bile kadınların binlercesi sizi kapılarda bekleyecek. İslam âlimleri yalan mı söylüyor yani; Kadınların ağzına bir parmak bal sürüp yine hizmetinize girmenizi sağlıyorlar.

Suudi Arabistan’da müftü Muhammed El Arifi, Suriyeli kadınların, muhalif militanlarla cinsel ilişkiye girmelerini istemişti ya. Geçen günlerde haberi çıkmıştı ve skandal haber olarak patlamıştı hani. Ödül olarak da cenneti vaat etmişti kadınlara.

Müftü verdiği fetvada, Suriyeli muhalifleri ‘mücahit’ olarak nitelendirmiş,   “Onlar iki yıldır savaştıkları için cinsel ilişkiye giremiyorlar. Suriyeli kadınlar onlarla ilişkiye girerek, cinsel arzularını tatmin edebilirler. Böylece o militanların, Suriyeli askerleri öldürmek için kararlılıkları artmış olur” demişti.

Bunun için de bir yasal yol göstermiş, kadınların militanlarla bir iki saatlik muta nikâhı yani geçici nikâh kıyabileceklerini böylece bu işin İslam’a uygun olacağını belirtmişti. Ama sadece kadınların 14 yaşından büyük olmalarını şart koşmuş ve/veya dul ya da boşanmış olmalarını istemiş. Bu görevi yerine getiren kadınlara da cennete gideceklerini müjdelemişti.

Aslında bu zihniyet İslam dininle kadınlara nasıl bakıldığının da bir delili. 14 yaşındaki bir kıza evlenilecek kadın gözüyle bakılması bile başlı başına bir zihin örümceklenmesi. Nerede yaşıyorsun, uzayda mı? diye sorabilirsiniz pekala. Yaşadığımız coğrafyada küçük yaşta gelinler ve çocuk anneler sorunsalı bir yığın durmaktayken etrafta, bunun İslam’daki yerini tartışmak abes tabii ki. Töresel boyutu da bir yanda durmakta.

İşte bakın, Beyoğlu’un halen Belediye Başkanı Misbah Demircan’ın babası olan imam ve hatip ve de yazar Ali Rıza Demircan bir kitabında neler demiş;

Eymen yayınları 1986; Sayfa: 342

 • Cennette bekâr kişi kalmayacak.
 • Cennetliklerin en alt derecesine günde 72 kadın verilecektir. Tam mümin ise günde 10 bakire ile cinsi münasebette bulunacaktır.
 • Cennette kadınlar cinsi  imünasebette bulunduktan sonra yine bakire olacaklardır.
 • Cennetlik erkeğe 100 erkek kuvveti verilecektir.
 • Cennete girenler 33 yaşına döndürülecektir.
 • Cennetlik erkekler cennete vücutları kılsız, yüzleri sakalsız, gözleri sürmeli olarak gireceklerdir. 

Ancak büyük din bilginimiz Cüppeli Hoca’da kadınları unutmamış,  bakın neler diyormuş söylemlerinde;

 • Cennete giden kadınlar, evlilerse kendi kocalarına verilecekler.  Yalnız çok adamla evlendilerse, son kocaya verilecekler.
 • Kadının  kocası çok kötü bir adamsa, alkolikse zaten cennete giremeyec.
 • Kocası cehenneme giden veya evlenmeden tek başına cennete giden kadın, dünyada din uğruna şehit olan erkeklere verilecek.
 • Fakat kadın orada beş erkek isteyemeyecek, sadece bir erkek isteyecek ama o adamın beş erkek gücü olacak, ona her türlü zevki tattıracak.
 • Cennete giden erkeklerin tenasül uzuvları eğilmez, hep dik kalır. 
 • Kadınlara, bir tane erkek verilse de, o erkek cimadan (seksten) hiçbir zaman kaçmayacak, sürekli yapabilecek.
 • Dolayısıyla kadın da erkeğiyle istediği kadar cima edecek. Kadın evliyse kendi kocasına verilecek ama kocasının da tüm erkekler gibi ayrıca hurileri olacak.
 • Erkek hem karısıyla, hem de hurileriyle sabahtan akşama kadar sürekli cima (seks) yapabilecek.

Yaa işte böyle!

İşin içine dini de sokarak, dinine bağlı, saf ve cahil kitleleri uyutmak, uyuşturmak ve kullanmak için, sürekli belden aşağı cinselliği içeren ve ilgi uyandırabilecek argümanlar kullanılıyor. Dindar bir nesil yetiştirmek için böyle islam bilginleri etrafta vaaz verip duruyorlar.

Örneğin cennette erkeklere onlarca hurinin sunulacağıbol bol pompalanırken, garibanların çocuklarını savaş alanlarına sürmek için de “şehitlik” mertebesi olgusunu, en büyük itici güç olarak kullanmanın taktiğinden hiç vazgeçmiyorlar…

Dünyada her gün yüzlerce kadının tecavüze uğradığı, yüzlercesinin erkek şiddetine kurban gittiği   günümüzde kadınlara bakış açısı böyle.

Böylesine insan ahlakına ve namusuna ters gelen bir zihniyet hangi kutsal kitapta yazar, dinin neresinde var? Böylsine din adamları, kendi düşünceleri doğrultusunda islam dinini aşağıladıklarının farkında değiller mi?

İki kadının şahitliğinin bir erkeğe eşit olduğu ve mirasta erkeğe iki birim, kadına bir birim düştüğü dinimizde kadının adı hiç yok.  

Mutlu pazarlar,

Şükran Okyay Demirtaş

Mehmet Özcan, Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hem yazan hem aktaran yanlış bana göre.. iki yanlış üzerinde bir doğru çıkmaz, o nedenle de inanan bir kitlenin kitabına yanlış demek, kadın adına da olsa yanlıştır. Doğruları araştırmak lazım. Kalem silahşörleri yaza elbette.siz dikkate almayacaksınız. Herkes kendi cennet ve cehennemini kendisi yaratır. Ben cübbelinin cennetine gitmek istemem mesela...))) alemsiniz...sevgilerimle..

Metin TOPÇU 
 11.01.2013 22:35
Cevap :
Ben diyenlerin yalancısıyım diyeyim Metin Bey. Ve gerçek inananların kitabına yanlış demek haddim değil. Ve kaldı ki konu da bu değil. Dinin bilerek yanlış yorumlanması diyebilir miyiz? Teşekkür ederim, saygılar...  11.01.2013 22:54
 

Şükran hanım, yazdıklarınızın tamamına katılıyorum ve sadece İslam dininin değil bütün dinlerin ve örf, adet, geleneklere dayalı ahlak öğretilerinin kadınları ötekileştirdiğine, kültürel anlamda sömürdüğüne inanıyorum. Benim anlayamadığım konu kadınların bütün örf, adet ve geleneklerin mağduru olmalarına rağmen bu örf, adet ve geleneklere erkeklerden daha çok bağlı olmalarıdır. Sorun bence kadının adının değil, aksine aklının yok olmasıdır. Dikkat edin kadınlar daha çok dinlere bağlıdır, daha çok hurafelere inanırlar, daha çok fallara, büyülere, meleklere, inlere, cinlere, medyumlara değer verirler. Bence kusuru müftülerde filan değil gözlerini açıp aklını kullanmasını bir türlü akıl edemeyen kadınlarda aramak gerekir. Dinin sosyal bir ihtiyaç olduğu yalanına baş kaldırmadığınız sürece cennette de altta kalanın kadınlar olacağını bilmeniz gerekiyor. Bu gerçekliğin bilincine varamazsanız kadının adı olsa ne olur, olmasa ne olur. Kusur dinde değil, ona inananlardadır. Selamlar

Matilla 
 10.01.2013 11:37
Cevap :
Ne diyebilirin, bütün yazdıklarınıza imzami atabilirim. Din toplumların afyonudur söyleminden hareketle ve yüzyıllar boyu kadını ötekileştirme çalışmalarının başarısıyla, eğitimden de yoksun olunca kadınlar sığınacak bir liman buldular kanımca. Mantığını ve aklını kullanmadan erkin söylediği herşeye kandılar. Güçsüzlüklerini gösterdiler. Etrafımda Kuran mealinin kapağını açmadan sadece okumaya çalışanlar ve sadece vaizin dediğini dinleyenler o kadar çok ki. Teşekkürler değerli yorumunuz için Mustafa Bey. Selamlar...   10.01.2013 12:54
 

Sevgili arkadaşım, Türkiye'miz ve mücahitlerimize minnetarız. Eğer asker çıkarma yapmasaydı , şu an yoktuk. Benim demek istediğim, 74 sonrası yanlış yöneticilerimiz, yönetilenleri tarafından bu günkü duruma gelişimizin özetidir. DURUM hakikatten vahim, grevler, işsizler, sınıf farkı, v. saire. Yoksa ben, iki ayrı bölgede ayrı yaşamak taraftarlarından biriyim, ailem de öyle, tek çatı altında bir devlet, ama iki ayrı bölgede de olabilir. Ben, hem 63 hem 74 olaylarında yaşananlara şahidim, Rum'un da asla (idealarından) vazgeçeceklerini sanmıyorum. BİR SÖZ VARDIR, GAVURDAN DOST, DOMUZDAN POST, OLMAZ DİYE. Sakın beni, şimdi de şöven diye nitelendirmeyin. Keşke karşılıklı oturup konuşbilsek. Sevgiler adamdan.

Göksel47 
 09.01.2013 15:44
Cevap :
Yetenekli muktedir yöneticilerin çıkmamasından diyebilir miyiz? Şu anda burada yaşanılanlar da aynı sebepten zira. Ekonomik borç, işsizlik, pahalılık ve zamlar alıp başını gitmekte. Ve yıllardır yaşanan terör belası. Hep yazıp çiziyoruz, okuyorsunuzdur. Ve yanında din afyonlanması. Sizin yaşadığınız sorun da şu anda aynı. İyi yönetilmemek. Yoksa ne acılar çektiğinizi sizler kadar olmasa da biliyoruz. Her zaman her iktidarda köşe dönücüler, kifayetsiz muktedirler oluyor. Temennim adada barışın inşa edilmesi, bu da iyi siyasetle olur. Herşey gönlünüzce olsun değerli arkadaşım. Sevgilerimi gönderdim...  10.01.2013 13:14
 

Bu adada, bu tip hurafelere asla yer yoktu, 74 Barış harekatından sonra DİNSİZ da ilan edildik, vefasız da milli duyguları olmayan da, halbuki benim adamda her şey çok düzgündü. 74 DEN SONRA, Ganimet zengini olanlar sayesinde, BAŞIMIZDAKİLERİN, BİZİ GETİRDİKLERİ DURUM, BU GÜN BELLİ. Başımızda, Hükümet bile yok, dün de kar yağdı dağlara, o bile isyan etti. KKTC BAYRAĞINI KARLAR ALTINA GİZLEDİ, dedi sabahleyin haber spikeri. SELAM VE SEVGİLER.

Göksel47 
 09.01.2013 9:35
Cevap :
Yazılarımdan belki tanımışsınızdır, her zaman savaş karşıtı oldum, insanların, halkların kardeşçe yaşamalarından yanayım. Ancak bu bazen öyle olmuyor. 74 öncesi Kıbrıs'ta bize anlatılan rum mezalimi, türk kökenlilere karşı şiddet, bazı köylerde katliamlar hatta türk doktorun evini ben kendi gözlerimle gördüm. Buna son vermek üzere Türk ordusu çıkarma yaptı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kuruldu. Bu Türkiye'nin de aleyhine oldu aslında ve sırtına çok yük bindi. Belki karışmasa daha mı iyi olurdu bilmiyorum. Siz daha iyiydi diyorsanız öyledir. Keşke aynı adada her iki halk güle oynaya geçinselerdi. Keşke bu tarafta da öyle olsa. Selam ve sevgiler Türkiye'den...  09.01.2013 10:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 249
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 2862
Kayıt tarihi
: 19.03.11
 
 

Doğup büyüdüğüm şehirde, İstanbul'da yaşıyorum. Emekliyim. Gezmeyi, görmeyi, keşfetmeyi sevdiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
 • Tümünü göster