Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '16

 
Kategori
İlişkiler
 

Kadının Günlüğü & Erkeğin Günlüğü

 
Konuyu uzun uzun anlatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum...
Özetle.....


Kadının Günlüğünde Yazanlar:
Bugün kocam XXX’de bazı farklılıklar hissettim, moralim çok bozuk. Akşam iş çıkışı dışarıda yemek yemek için plan yapmıştık. Birlikte gitmeyi en çok sevdiğimiz yerlerden birine gittik. Aslında genelde buraya gittiğimizde hep çok mutlu olur.
 
Yemeğe gitmeden önce kızlarla buluşup alışverişe gittim, biraz fazla oyalandığım için geç kaldım. Ama 15 dakika falan bekledi beni, yani saatlerce falan bekletmedim sonuçta.
 
Buluşacağımız yere gittiğimde suratı biraz asıktı, “beklettiğim için üzgünüm canım” dedim sadece gülümsedi. Aslında yemek boyunca konuştuk, sohbette ettik, hatta bir ara gülümsedi bile ama genelde benim açtığım konularda konuştuk ve normalden daha dalgın gibiydi :( 
 
Geç kaldığım için bozulduğunu düşündüm ama yemek boyunca durgunluğu devam etti. Sanki kafasında bir şeyler var gibiydi. Sorunun daha derin bir şey olduğunu düşünüyorum.
 
“Burası biraz kalabalıkmış başka bir yere gidelim mi?” dedim, “Gerek yok, yer kalkarız” dedi.
Yemek boyunca onu fazla zorlamamak ve sakin kalması için uzatmadım ama kahve içerken gözlerinin içine baktım ve “ Neyin var?” diye sordum, “Yok bir şeyim”. Eğer ben bir şey yaptıysam veya bana bozulduysa bunu söylemesini istedim bana “ Çok uzatıyorsun” diye cevap verdi. Onda bir farklılık sezdiğimi ve endişelendiğimi söylediğimde “ Benimle ilgili olmadığını, bilmem gereken bir şey olursa anlatacağını” söyledi.
 
Eve dönerken yolda ona “Seni seviyorum” diyip elini tuttum, sadece suratıma baktı ve gülümsedi, daha sonra kafasını çevirip yola odaklandı. 
Bu duruma gerçekten bir açıklama bulamıyorum. Neden Neden Neden bana “ben de seni seviyorum” demedi?
 
Acaba sorun ne?
Eve vardığımızda kendimi gerçekten çok kötü hissediyordum. 
Eve girince üzerini değiştirdi ve televizyonda sevdiği bir programa takıldı, ben de pijamalarımı giyip yanına oturdum. Eline dokunmak istedim ama gözü televizyondaydı.
Sonunda “Ben yatıyorum” dedim, sadece “Tamam canım” dedi.
 
15 dakika sonra yatağa geldi, arkasını döndü ve uyudu :(
Elbette ben bütün gece uyuyamadım, döndüm durdum. Sanırım onu kaybediyorum. Evliliğimin bu hale geldiğine inanmak o kadar zor ki..

 
Erkeğin Günlüğünde Yazanlar:
Sabah motosikletimi bir türlü çalıştıramadım. Daha önce de teklediği oluyordu ama sanırım bu defa sorun daha büyük. Hafta sonu tamirciye götüreyim ve bu arada lastiklerine de baktırayım.
Yemeği biraz fazla kaçırdım sanırım midem ağrıyor, en iyisi yatmadan bir soda içmek.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Deniz, Aynı yazının dikkatimizi çekip, bunu insanlara da anlatmak istemiş olmamız ne güzel bir tesadüf değil mi :) Keşke artık kadınlar erkeklerin düz bakışını, erkek kadınların komplike algısını fark etse de birbirimizi yemesek :) Sevgiler... Papatya Somer

Papatya Somer 
 11.06.2016 16:23
 

Merhaba Papatya...14 Nisan 2016 tarihli, "aile" kategorisinde, başlığı; "Kadın ve erkek öncelikleri ne kadar da farklı" adlı bloğumu okumanızı öneririm...İlginç bulacaksınız...Selamlar.

cdenizkent 
 11.06.2016 11:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 104
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 180
Kayıt tarihi
: 09.04.15
 
 

Papatya Somer ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster